مقالات

ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال چقدر است؟

ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال

مبل‌ های ال با مبل‌ های سنتی در نحوه ساخت شکل و قالب متفاوت هستند. یک مبل سنتی دو نفره یا سه نفره دارای یک شکل کلی است که کل مبل را در کنار هم نگه می‌ دارد و نمی‌ توان آن را به قسمت‌ های کوچکتر تقسیم کرد. با این حال، مبلمان ال دارای قالبی انعطاف‌ پذیر است که می‌ توان آن را بر اساس فضا و دکوراسیون اتاق تغییر داد. مبل‌ های ال در اندازه‌ هایی کوچکتر نسبت به سایر مبل‌ ها ساخته می‌ شوند و مبل ایده آل برای خانه‌ های کوچک امروزی به حساب می‌ آیند. در این مقاله قصد داریم در خصوص ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال و نکاتی که لازم است در هنگام خرید آن در نظر داشته باشید، صحبت کنیم.

ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال

ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال

مبل‌های ال شکل :این نوع مبل در حاشیه سالن پذیرایی قرار می‌ گیرد و یک سمت آن بلند‌ تر از سمت دیگر است. این مبل‌ ها برای استفاده در گوشه اتاق انتخابی عالی هستند. شکل و سبک این نوع مبلمان شبیه مبل راحتی است و معمولا در اندازه‌ هایی با طول 60 تا 72 اینچ و عرض 78 تا 90 اینچ ساخته می‌ شوند.

مبل ال شکل با شزلون: این نوع مبل ترکیبی از مبل راحتی است. یک سر آن دارای یک شزلون و سمت دیگر آن به شکل ال است. این نوع مبل مناسب برای سالن‌ های پذیرایی با ابعاد بزرگ است. مبل ال شزلون‌ دار معمولا در عرض 90 تا 140 اینچ و طول 126 اینچ ساخته می‌ شود.

مبلU  شکل: این نوع مبل معمولا به شکل محدود ساخته می‌ شود و در بازار چندان رایج نیست. این مبلمان فضای زیادی را اشغال می‌کند و در خانه‌های آپارتمانی کوچک امروزه جایگاهی ندارد. این نوع مبل جز بزرگترین مبل‌های سکشنال دسته بندی می‌ شود و معمولا در طول 126 تا 140 اینچ ساخته می‌ شود.

مزایای مبلمان ال

ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال

قابل حمل بودن: یکی از دلایلی که مردم مبلمان ال را به سایر مبل ‌های راحتی ترجیح می‌ دهند، ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال سبب می شود تا حمل و نقل آن به راحتی انجام شود. اگر تجربه اسباب کشی داشته باشید و مجبور به حمل و جابجایی مبلمان شده باشید، احتمالاً متوجه شده‌ اید که گرفتن یک مبل به شکل کامل و عبور آن از در ها و راهرو ها می‌ تواند بسیار دشوار باشد. اگر در آپارتمانی زندگی می کنید که در طبقات بالا قرار دارد، جابجایی مبل‌ های سنتی در آن بسیار دشوار خواهد بود. مبل‌ های سکشنال و ال مانند را می‌ توان به قطعات جداگانه تقسیم کرد. بنابراین اگر بخواهید مبل را به اتاق دیگری منتقل کنید یا آن را به طور کامل به یک خانه جدید منتقل کنید، این مبل به راحتی حمل می‌ شود و دردسری برای شما ایجاد نمی‌ کند.

راحتی: در کنار ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال، این نوع مبلمان بسیار راحت هستند. البته بسیاری از مردم بر این باور هستند که مبلمان ال راحت‌ تر از مبل‌ های معمولی هستند. این نوع مبلمان فضای بیشتری را نسبت به مبل‌ های معمولی ارائه می‌ دهند، به این معنی که افرادی که از آنها استفاده می‌ کنند فضای بیشتری برای راحتی و استراحت در اختیار دارند.

تطبیق پذیری: مبلمان ال به راحتی با هر فضایی منطبق می‌ شود. بنابراین خیالتان راحت است که اگر تصمیم به تغییر خانه یا مبلمان گرفتید، به خوبی با فضا و دکوراسیون جدید منطبق می‌ شوند.

ابعاد مبل: بسته به نوع و سبک، اندازه هر مبل می‌ تواند از مبل‌ های دیگر متفاوت باشد. در این قسمت قصد داریم در خصوص ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال صحبت کنیم.

طول مبل: اگرچه مبل‌ ها می‌ توانند بین 70 تا 96 اینچ باشند، اما مبل‌ های سه نفره استاندارد بین 70 تا 78 اینچ طول دارند و متداول‌ ترین طول آن‌ ها 84 اینچ است. بهتر است برای نشستن، مبلمانی با طول 87 تا 100 اینچ انتخاب کنید تا راحتی بیشتری داشته باشید.

عرض مبل: عرض استاندارد مبل (از جلو تا عقب) 35 اینچ است، اما بیشتر مبل‌ ها در عرض 32 تا 40 اینچ تولید می‌ شوند.

ارتفاع مبل: ارتفاع مبل، یا فاصله از کف تا بالا پشت مبل، از 26 تا 36 اینچ متغیر است.

عرض صندلی: عرض صندلی مبل، با اندازه‌ گیری از لبه جلوی صندلی تا لبه پشتی صندلی به دست می‌ آید. این اندازه می‌ تواند 20 تا 25 اینچ باشد. عرض صندلی‌ در اندازه‌ های 21 و 22 اینچ برای افرادی با قد متوسط استاندارد است، در حالی که عرض‌ های کمتر یا بیشتر از این مقدار برای افراد کوتاه‌ قد تر و بلند قد تر مناسب‌ است.

چگونه فضای خود را برای مبل اندازه‌ گیری کنیم؟

چگونه فضای خود را برای مبل اندازه‌ گیری کنیم؟

خرید مبل می‌ تواند برای شما دلهره‌ آور باشد، به خصوص اگر در زمینه اندازه مبل و تطابق آن با فضای منزلتان دچار تردید باشید. در این قسمت، ما یک استراتژی سریع و آسان برای اندازه‌ گیری فضای مبل به شما ارائه می‌ دهیم.

مرحله 1: فضای خود را اندازه‌ گیری کنید

برای درک اندازه مبل‌ هایی که فضای شما می‌ تواند داشته باشد، به طول و عرض اتاق خود توجه کنید. اگر اتاق شما بزرگ با سقف‌ های بلند است، ایده خوبی است که به دنبال مبل‌ هایی با ارتفاع بیشتر باشید. اگر فضای کمتر یا سقف‌ های کوتاه‌ تری دارید، به خرید مبلی با ارتفاع کمتر فکر کنید که مناسب فضای اتاق شما باشد. قبل از خرید لازم است به ابعاد استاندارد مبلمان راحتی و ال توجه داشته باشید.

همچنین مطمئن شوید که عرض و ارتفاع همه درهای ورودی و راهرو هایی را که مبل شما باید از داخل آنها عبور پیدا کند را اندازه‌ گیری کرده‌ اید.

مرحله 2: منطقه قرار گیری مبلمان را مشخص کنید

منطقه قرار گیری مبلمان را مشخص کنید

قبل از خرید مبل جای دقیق آن را در اتاق خود معین کنید. جای مبل‌ ها را طوری در نظر بگیرید که فضای استاندارد بین آن‌ ها حفظ شود. معمولا بین میز و مبل شما لازم است حدود 12 تا 18 اینچ فاصله وجود داشته باشد.

مرحله 3: به تناسب اندازه مبلمان و اتاق خود توجه کنید

در هنگام خرید، به دنبال مبل‌ هایی باشید که متناسب با اندازه فضای مورد نظر شما باشند. برای اطمینان بهتر است اندازه مبل‌ ها کمتر از اندازه مورد نظر شما باشند. ارتفاع کاناپه‌ ای که انتخاب می‌ کنید به سلیقه خودتان بستگی دارد. فقط به خاطر داشته باشید که ارتفاع آن‌ ها را به گونه‌ ای انتخاب کنید که زیر طاقچه‌ ها یا قفسه‌ های مجاور قرار بگیرند.

در این مقاله سعی کردیم به توضیح ابعاد استاندار مبلمان ال و همچنین مزایای این نوع مبلمان بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *