مقالات

با انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی آشنا شوید

انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی

نحوه چیدمان مبلمان منزل و سایر وسایل اتاق پذیرایی چه اهمیتی دارد؟ انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی بر چه اساسی تعیین می شوند؟ آیا با توجه به چگونگی پذیرایی از میهمانان و راحتی  آنان انتخاب می شوند؟ یا بر اساس راحتی اعضای خانواده و نحوه تعامل آن ها با یکدیگر؟ تمام این پرسش ها، پرسش هایی هستند که هنگام دکور کردن خانه برای اعضای آن پیش می آیند. پاسخ به آن ها اهمیت بسیاری دارد و پیش از خریداری و برنامه ریزی برای چیدمان وسایل اتاق پذیرایی، یافتن آن ها ضروری است. ما در این مقاله قصد داریم که درمورد این پرسش ها و پاسخ دهی شان شما را یاری دهیم.

انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی

در این بخش از مقاله انواع سبک دکوراسیون را بر اساس میزان محبوبیتی که دارند، طبقه بندی و هر کدام را به صورت مجزا ارزیابی می کنیم. این سبک ها عبارت اند از:

انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی

  • سنتی

سبک چیدمان اتاق پذیرایی سنتی، سبکی است که در عین ظرافت، پیچیدگی های خاص خود را دارد. سرویس چوب از جمله مبلمان، میز تلوزیون، میز ناهارخوری و میز جلو مبلی در این سبک رایج و دوست داشتنی معمولا از قطعات چوبی ظریف تشکیل می شوند؛ اما وسایل تزیینی بهتر است پیچیده و فانتزی باشد. ظرافت وسایل چوبی در این سبک اهمیت بسیاری دارد. همچنین آن ها باید بسیار استادانه و با مهارت طراحی شده باشند و زوایای خیلی تیز نداشته باشند.

یکی دیگر از نکاتی که باید در این دکوراسیون به خاطر داشت این است که در آن باید از شلوغ کردن بیش از اندازه فضا دوری کرد. در دکوراسیون سنتی بهتر است که رنگ های غنی و گرم به کار روند. طرح های گل دار نیز با این سبک همخوانی زیادی دارند. برای جذاب تر کردن دکوراسیون خود می توانید یک گوشه دنج را انتخاب کنید و در آن رنگ های پر رنگ تر به کار ببرید. افزودن آثار هنری به این نوع از انواع سبک دکوراسیون چوبی، اتاق پذیرایی آن را سنتی تر و بهتر نشان می دهد. البته باید توجه داشته باشید که این آثار باید ظریف و سنتی باشند نه شلوغ و مدرن.

سبک معاصر دکوراسیون اتاق پذیرایی

  • معاصر

بسیاری از افراد دکوراسیون معاصر را با مدرن اشتباه می گیرند و گاه تصور می کنند که این دو یک سبک هستند؛ در حالی که دکوراسیون معاصر با مدرن در بسیاری از جنبه ها متفاوت است. دکوراسیون معاصر طرح هایی هستند که در حال حاضر ایجاد شده اند و در این زمان رخ می دهند؛ بنابراین در مواردی دستخوش تغییر می شوند. سبک دکوراسیون معاصر انعطاف پذیر است و دائما تغییر می کند. این طرح ها می توانند ترکیبی از انواع طرح های سنتی و مدرن باشند؛ در حالی که طراحی مدرن، (همان گونه که در بخش های بعد ذکر خواهد شد)، ثابت است و تغییر پذیر نیست. این طرح بین سال های 1920 تا 1950 ایجاد شده است و طراحی آن در همان زمان به پایان رسید؛ اما در سال های بعد در طرح های دیگر گنجانده شده است. بنابراین طرح مدرن و معاصر با هم یکی نیستند و طراحی معاصر در خود طراحی مدرن را جای می دهد.

سبک مدرن دکوراسیون اتاق پذیرایی

  • مدرن

همان گونه که در مورد قبل ذکر کردیم، در بیشتر موارد دکوراسیون مدرن با دکوراسیون معاصر اشتباه گرفته می شود. دکوراسیون مدرن در قرن نوزدهم طراحی شد و از آنجایی که طراحی ساده و در عین حال عمیقی داشت، بسیار مورد توجه قرار گرفت. در بخش پیشین هم اشاره کردیم که این چیدمان برخلاف چیدمان معاصر ثابت است؛ با این حال همچنان مد روز و پر طرفدار باقی مانده است.

طراحی مدرن، نامرتب، ساده و مینیمالیستی است. استفاده از وسایل تزیینی شیشه ای برای این چیدمان بسیار مناسب است، به خوبی با آن هماهنگ می شود و به آن سادگی و تمیزی می بخشد. رنگ ها در این دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارند؛ برای مثال بهتر است که رنگ های سفید و روشن به عنوان رنگ پایه در نظر گرفته شوند. این رنگ های روشن تقریبا با تمام رنگ ها در تضاد قرار می گیرند و این سبک را هر چه بهتر نشان می دهند.

سبک کلبه دکوراسیون اتاق پذیرایی

  • اتاق نشیمن کلبه

سبک کلبه از میان انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی ، بیشتر یک نگرش محسوب می شود تا یک طراحی با قوانین خاص. این سبک بیشتر از هر چیز آرامش را به افراد القا می کند. در این سبک وسایل معمولا ساده اما ناقص هستند. در سبک کلبه بهتر است از به کار بردن وسایل تجملاتی خود داری کنید و از خود نمایی بپرهیزید. شما می توانید در این سبک وسایل مختلف با سبک های گوناگون را با یکدیگر ترکیب کنید. در این سبک تطبیق و همسانی وسایل اهمیت چندانی ندارد. برای مثال می توانید وسایل قدیمی را با وسایل جدید ترکیب کنید و ترکیب خوبی از جذابیت خانگی و روح پر جنب و جوش را ایجاد کنید.

در سایت چوب کده انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی قابل مشاهده هستند. اگر در شرف خریداری و یا چیدمان اتاق پذیرایی خود قرار دارید؛ اما نمی دانید دقیقا چه چیدمانی با چه سبکی مد نظرتان است، می توانید به این سایت سر بزنید و انواع مبلمان راحتی و کلاسیک را در رنگ ها و طرح های گوناگون بررسی نمایید تا در هنگام خرید دیدی تازه و همه جانبه داشته باشید.

جمع بندی

همان گونه که مشاهده کردید انتخاب سبک دکوراسیون از میان انواع سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی ممکن است چالش بر انگیز باشد؛ اما این کار زمانی راحت می شود که شما با انواع این سبک ها آشنایی کافی داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم شما را با این سبک ها آشنا کنیم و هر کدام را در موارد مجزا ارزیابی نماییم. در این مقاله سبک های سنتی، مدرن، معاصر و سبک اتاق نشیمن کلبه را برایتان توضیح دادیم و ذکر کردیم که رنگ ها و وسایل تزئینی مناسب هر نوع، کدام اند. در مجموع پیشنهاد می کنیم که چیدمانی را انتخاب کنید که با سبک زندگی تان همخوانی داشته باشد و بیشتر کاربردی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *