مقالات

انواع میز تلویزیون متناسب با دکوراسیون خانه

انواع میز تلویزیون

یکی از تاثیرگذار ترین وسایلی که در دکوراسیون سالن پذیرایی اهمیت به سزایی دارد، انواع میز تلویزیون می باشد. این میز تنها جایگاهی ساده برای تلویزیون شما نیست بلکه وسیله با اهمیت در دکوراسیون خانه نیز محسوب می شود. اگر قصد دارید فضایی دلپذیر را برای مهمان ها و خانواده خودتان به وجود بیاورید، لازم است در انتخاب میز تلویزیون صحیح، هوشیارانه عمل کنید. از آن جایی که مدل های گسترده ای از آن در بازار موجود می باشند، در ادامه قصد داریم انواع میز تلویزیون را برایتان معرفی کنیم تا با توجه به دکوراسیون منزل خود، بهترین مدل را انتخاب کنید.

  • میز تلویزیون چوبی

انواع میز تلویزیون

در میان انواع میز تلویزیون، نمونه های چوبی در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند زیرا چوب به عنوان یک متریال همه فن حریف شناخته می شود. شما می توانید تنوع بسیاری را در انتخاب جنس، رنگ، مدل و ماندگاری داشته باشید. همچنین در صورت نیاز، می توانید آن را به سادگی رنگ کرده و با دکوراسیون خود هماهنگ سازید یا حتی به سادگی حالت و مدل آن را تغییر دهید تا میز تلویزیونی جدید و به روز داشته باشید. علاوه بر موارد بالا، لازم به ذکر است که انواع میز تلویزیون چوبی دوام بسیار بالایی دارند و جزو ترند های همیشگی به حساب می آیند. در نتیجه شما می توانید با تهیه آن همیشه به روز بوده و در عین به روز بودن، کیفیت بالایی را نیز دریافت کنید.

  • میز تلویزیون پایه استیل

انواع میز تلویزیون

اگر دکوراسیون لوکس را می پسندید، لازم است میز تلویزیون پایه استیل را مد نظر خود قرار دهید. مخصوصا افرادی که از مبل های استیل استفاده می کنند، می توانند با استفاده از این میز ها، رنگ و بوی تازه ای به منزل خود ببخشید. همچنین باید توجه کرد که انواع میز تلویزیون پایه استیل، اغلب با بدنه های شیشه ای طراحی و ساخته می شوند.

میز تلویزیون هایی که دارای بدنه شیشه ای و پایه های استیل می باشند، برای خانه های کوچک و شلوغ بسیار مناسب هستند، زیرا شیشه شفاف است. در نتیجه موجب دیده شدن بهتر باقی لوازم منزل می شود و هیچ یک از خطوط دید ما را مسدود نخواهد کرد تا خانه خلوت تر و بزرگ تر دیده شود. همچنین باید توجه کرد که در میان انواع میز تلویزیون، این نمونه برای خانواده هایی که دارای فرزند کوچک هستند، مناسب نیست زیرا همانطور که ذکر کردیم، بدنه ای شیشه ای داشته و ممکن است در حین شکستن، به کودکان عزیزتان آسیب بزنند.

  • میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری

در ادامه معرفی انواع میز تلویزیون، لازم است به میز تلویزیون دیواری اشاره کنیم. این میز با نام شناور نیز شناخته می شود زیرا بر روی زمین قرار نداشته و بر روی دیوار نصب می شود. میز تلویزیون دیواری را برای خانه های مدرن پیشنهاد می کنیم. همچنین اگر آپارتمانی کوچک دارید که فضای کافی برای میز تلویزیون ندارد، می توانید مدل های دیواری را در گزینه های خود قرار دهید. علاوه بر موارد بالا، دکوراسیون های مینیمال و مدرن امروزی نیز بهترین فضا را برای این میز تلویزیون ها فراهم می سازند.

  • لازم به ذکر است که هنگام نصب آن بر روی دیوار باید چند نکته را با دقت بالا بررسی کنید که مهم ترین آن ها مقاومت دیوار مورد نظر می باشد. اگر دیوار منزل شما قادر به نگه داشتن این میز تلویزیون می باشد و تخریب نخواهد شد، می توانید از آن استفاده کنید.
  • ابزار هایی که برای نصب آن به دیوار مورد استفاده قرار می گیرند، اغلب کوچک هستند تا فشار زیادی به دیوار وارد نکنند. به همین دلیل است که باید از کیفیت آن ها و مقاومت دیوار اطمینان حاصل کنید تا با خیالی آسوده از این میز در دکوراسیون منزل خود بهره ببرید.
  • میز تلویزیون اسپرت

اسپرت

در میان انواع میز تلویزیون موجود در بازار، مدل های اسپرت اغلب مورد علاقه جوانان هستند. از مزایایی که این میز تلویزیون ها به شما ارائه می دهند، می توان به ظاهری ساده اشاره کرد که با بیش تر دکوراسیون ها هماهنگ خواهد شد. پایه های این میز ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند. به عنوان مثال میزهای پایه فلزی، چوبی یا شیشه ای طرفداران بسیاری را در میان مردم پیدا کرده اند. علاوه بر پایه ها، بدنه میز تلویزیون اسپرت با استفاده از خرده چوب ها ساخته می شود که به صورت لمینت به خریداران ارائه خواهد شد.

 دلیل اصلی استفاده از این متریال صاف بودن سطح آن است که ظاهری یک دست و مدرن را به منزل شما خواهد بخشید. در نتیجه اگر مبلمانی اسپرت در منزل خود دارید و فکر می کنید که به میز تلویزیون ساده ای در کنار آن احتیاج دارید، لازم است نمونه های اسپرت را مد نظر خود قرار دهید و با استفاده از آن دکوراسیون اسپرت و به روزی را برای سالن پذیرایی خود فراهم سازید.

  • میز تلویزیون کلاسیک

کلاسیک
احتمالا نمونه ای از این میز تلویزیون های کلاسیک را در فیلم های قدیمی دیده اید. اغلب برای منازل بزرگ که فضای زیادی در سالن پذیرایی خود دارند، مورد استفاده قرار می گیرند زیرا از جنس چوب هستند و میز تلویزیون شما در میان یک کتابخانه یا تعداد زیادی از کشو و کمد ها احاطه شده است. از مزایای آن ‌می توان به فضای زیادی که برای نگه داری وسایل به شما ارائه می دهد و از معایب آن می‌ توان به فضای زیادی که اشغال می کند، اشاره کرد. به طور کلی لازم به ذکر است که برای منازل قدیمی که بسیار بزرگ هستند و به صورت ویلایی ساخته شده اند، مناسب هستند و آپارتمان های کوچک، بهتر است در میان انواع میز تلویزیون، نمونه هایی که در مطالب بالا ذکر کردیم را در گزینه های خرید خود قرار دهند.

در نتیجه خانه شما محلی است که باید آرامش را برایتان فراهم سازد و در عین حال برای حضور مهمان ها مهیا باشد. اگر قصد دارید دکوراسیونی زیبا و دلپذیر برای سالن پذیرایی خود داشته باشید، با انتخاب بهترین و مناسب ترین میز در میان انواع میز تلویزیون موجود در بازار، کار خود را شروع کنید تا فضایی صمیمی را برای خود و مهمان هایتان به ارمغان بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *