مقالات

برای خرید جهیزیه چوبی عروس از چه وسایلی شروع کنیم ؟

خرید جهیزیه چوبی عروس

خرید وسایل چوبی برای جهیزیه می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. شما به خانه خودتان می روید و می توانید با خریدن وسایل مختلف آن را به زیبا ترین شکل ممکن بیارایید. خانه شما باید انعکاسی از سبک شخصی شما باشد. با انتخاب وسایل چوبی و خرید مبلمان باکیفیت هم خانه خود را زیبا می کنید هم سال ها از آن وسایل استفاده می کنید. ما در این مقاله وسایل چوبی رایج برای خرید جهیزیه چوبی عروس را معرفی می کنیم و به نکاتی درمورد نحوه انتخاب این وسایل اشاره می کنیم.

نکاتی برای خرید جهیزیه چوبی عروس

 • فهرستی از سرویس چوب عروس تهیه کنید.
 • اثاثیه آن قسمت هایی را که بیشترین استفاده را از آن دارید در اولویت قرار دهید.
 • قبل از صرف هزینه زیاد برای وسایل چوبی گران قیمت، بودجه خود را در نظر بگیرید. شما می توانید انواع وسایل چوبی باکیفیت را با قیمت مناسب از فروشگاه چوبکده ایرانیان خریداری کنید.
 • یک نقشه از خانه را با اندازه گیری های دقیق ترسیم کنید. در این نقشه باید اتاق ها، در ها، سالن ها و پله ها را در نظر بگیرید.
 • سعی کنید سبک دکوراسیون خود را تعیین کنید و براساس آن وسایل خود را انتخاب کنید.
 • سعی کنید سرویس چوب عروس را با توجه به رنگ دیوار، فرش ها و پرده ها انتخاب کنید.

خرید جهیزیه چوبی عروس

وسایل چوبی مهم در اتاق پذیرایی به ترتیب

 1. مبل

برای خرید جهیزیه چوبی عروس ابتدا باید از وسایل اتاق پذیرایی شروع کنید. مهم ترین وسیله در اتاق پذیرایی که وقت زیادی را در آن می گذرانید، مبل است. خرید مبلمان جهیزیه عروس می تواند در زمان خرید جهیزیه چوبی عروس بسیار پیچیده باشد؛ زیرا انواع مبل می تواند شما را گیج کند. حتما قبل از خرید مبل قاب مبل، پارچه روکش و کوسن را به خوبی بررسی کنید. در هنگام خرید مبل فضای خود را در نظر بگیرید. اگر آپارتمان شما کوچک است می توانید از مبل ال استفاده کنید.

 1. میز ناهارخوری

حتی اگر به ندرت از میز ناهارخوری استفاده می کنید، می توانید از این میز برای کارکرد های دیگر استفاده کنید. میز ناهارخوری می تواند میز کار، میز کامپیوتر یا میزی برای دورهمی های گاه به گاه شما باشد. بسته به ابعاد اتاقتان می توانید میز های گرد، مربعی، مستطیل یا بیضی انتخاب کنید. میز های گرد و مربع برای جمع های صمیمانه مناسب هستند. میز های بیضی و مستطیلی مهمانان بیشتری را جای می دهند. لزومی ندارد که در خرید جهیزیه چوبی عروس صندلی ها با دکوراسیون میز ناهارخوری مطابقت داشته باشند. راحتی نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب میز ناهارخوری و صندلی های آن است. اگر صندلی های شما راحت باشند می توانید از آن ها در موقعیت های بسیاری استفاده کنید.

 1. میز تلویزیون

شما به میز تلویزیون احتیاج خواهید داشت؛ حتی اگر تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب کرده باشید. میز های تلویزیون کاربرد های دیگری دارند و می توانید از آن ها برای نگهداری وسایل مختلف مانند فیلم ها و کتاب ها استفاده کنید. همچنین با تزئین میز تلویزیون زیبایی خانه خود را دو چندان می کنید.

وسایل چوبی دیگری که باید در خرید جهیزیه چوبی عروس در نظر بگیرید عبارتند از:

خرید جهیزیه چوبی عروس برای اتاق خواب

وسایل چوبی مهم در اتاق خواب

پس از خریدن وسایل اتاق پذیرایی، نوبت به اتاق خواب می رسد. ما در این قمست مهم ترین اجزای سرویس خواب را معرفی می کنیم.

 1. تخت خواب

یکی از مهم ترین وسایل برای خرید جهیزیه چوبی عروس تخت خواب است. شما تقریبا یک سوم از زندگی خود را در تخت خواب می گذرانید و باید راحت ترین تخت خواب ها را بخرید.

در هنگام خرید تخت خواب باید به خرید تشک هم توجه کنید. انواع تشک ممکن است شما را گیج کند. بعضی از تشک ها بسیار نرم هستند و باعث آرامش شما می شوند. بعضی از تشک ها سفت هستد و می توانند در مفاصل شما درد ایجاد کنند. مهم است که قبل از خرید تشک آن را امتحان کنید.

 1. میز توالت یا میز آرایش

میز آرایش نوعی میز همراه با آینه و چند کشو است و شما هر روز بعد از برخاستن از خواب از این میز استفاده می کنید. به همین دلیل مهم است که اندازه و سبک آن را در خرید جهیزیه چوبی عروس در نظر بگیرید.

وسایل دیگری که برای خرید جهیزیه چوبی عروس در اتاق خواب باید در نظر بگیرید شامل موارد زیر می شود:

دکوراسیون جهیزیه چوبی عروس

 

نکاتی در مورد دکوراسیون جهیزیه چوبی عروس

 • اندازه اتاق خود را در نظر بگیرید: با اندازه گیری دقیق اتاق می توانید در زمان و هزینه خرید جهیزیه چوبی عروس صرفه جویی کنید.
 • سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید: این موضوع بستگی دارد به اینکه از چه وسیله ای بیش از همه استفاده می کنید و نحوه استفاده شما از فضای اتاق چگونه خواهد بود.
 • به دیوار های خود توجه کنید: به هیچ وجه نباید دیوار ها را خالی گذاشت. آثار هنری و وسایل تزئینی بهترین گزینه ها هستند.
 • از گیاهان استفاده کنید: گیاهان آپارتمانی می توانند فضای اتاق شما را چند برابر زیبا تر کنند و به منزل شما طراوت ببخشند.
 • از نورپردازی درست استفاده کنید: نور یکی از مهم ترین عناصر اتاق است. از ترکیبی از نور های سقفی، دیوارکوب ها و چراغ های رومیزی استفاده کنید.
 • نقطه مرکزی اتاق را انتخاب کنید: نقطه مرکزی بیشتر اتاق های پذیرایی تلویزیون است. شما می توانید فرش را در مرکز اتاق قرار دهید و مبلمان را رو به تلویزیون و پشت به پنجره ها بچینید.
 • وسایل چوبی را با توجه به رنگ پرده، فرش و دیوار انتخاب کنید: با رنگ های خنثی می توانید فضایی آرام ایجاد کنید. همچنین می توانید با کنار هم قرار دادن رنگ های مختلف فضایی شاد و جذاب ایجاد کنید. ترکیب رنگ های مد روز عبارتند از: رنگ سیاه و سفید، خاکستری و آبی، خاکستری و نارنجی، سبز و کرم، بنفش و صورتی، سفید و سبز، صورتی و قهوه ای، قرمز و بنفش، خاکستری و سفید، زرد و خاکستری، سفید و طلایی، بژ و نارنجی، آبی و زرد، صورتی و فیروزه ای، سبز و نارنجی، سبز و خاکستری، قرمز و خاکستری، قهوه ای و سفید.

جمع بندی

خرید وسایل چوبی خانه جدید شما می تواند وقت زیادی بگیرد. همچنین چیدمان منزل عروس می تواند کار سختی باشد. شما قبل از انجام این کار ها باید تحقیقات لازم را انجام دهید. ما در این مقاله سعی کردیم به نکاتی درمورد دکوراسیون و خرید جهیزیه چوبی عروس اشاره کردیم و ترتیب خرید وسایل چوبی جهیزیه عروس را توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *