مقالات

بهترین انتخاب رنگبندی مبلمان متناسب با تیپ شخصیتی خود چیست؟

بهترین رنگبندی مبلمان

تیپ های شخصیتی متفاوت، نحوه تعامل با رنگ ها را مشخص می کنند. زندگی در خانه ای که رنگ دکوراسیون آن متناسب با تیپ شخصیتی شماست، لذت بخش تر است. خانه انعکاسی از شخصیت شماست و هیچ چیز به اندازه دیوار ها و وسایل بزرگ خانه مانند مبلمان شخصیت شما را به خوبی نشان نمی دهد. ما در این مطلب سعی می کنیم تا بهترین رنگبندی مبلمان را متناسب با تیپ شخصیتی شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

بهترین رنگ ها برای هر تیپ شخصیتی

تعامل با رنگ های گوناگون، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. نحوه واکنش شما به یک رنگ خاص بر اساس تیپ شخصیتی شما شکل می گیرد. موارد ژنتیکی و فیزیولوژیکی، تجربیات عاطفی و دلبستگی های فردی در این تعامل ها و واکنش ها تاثیر دارند. این عوامل تعیین می کنند که یک فرد چگونه به آنچه در دنیا می گذرد، واکنش نشان می دهد.

پیشنهاد ما این است که تیپ شخصیتی خود را بشناسید تا درک بهتری از اینکه کدام رنگ ها برای شما مناسب تر است به دست آورید.

مجموعه چوبکده سعی کرده است تا با عرضه انواع پارچه مبلی امکان انتخاب مبلمان ایده آل و هماهنگ با تیپ شخصیتی تان را برای شما فراهم کند. پس بعد از آگاهی از ویژگی های شخصیتب تان می توانید از این مجموعه برای انتخاب مبلمان، کمک بخواهید.

بهترین رنگبندی مبلمان

  • تیپ شخصیتی تجربه پذیر، هر روز یک ریسک جدید

اگر در دسته تیپ شخصیتی تجربه پذیر که به آن حالت گشودگی هم می گویند قرار می گیرید، احتمالاً فردی ریسک پذیر و عاشق ماجراجویی و کسب تجربه جدید هستید. شما نسبت به مسائل جدید احساس خوبی دارید و دائما خودتان را در دل ریسک ها می اندازید. بهترین رنگبندی مبلمان برای شما رنگ های اشباع‌ و روشن است. قرمز، زرد و نارنجی که به اصطلاح رنگ جیغ هستند، حس ماجراجویی و ریسک پذیری شما را اغنا می کنند. این نکته را در نظر داشته باشید که هرچند این رنگ ها متناسب با تیپ شخصیتی شماست اما فقط برای مبلمان مناسب است و حضور آن ها در محیط اتاق خواب یا هر بخشی از خانه که آرامش زیادی را می طلبد، انتخاب نادرستی است. اگر قصد دارید در اتاق خواب خود مبلمان بگذارید یا از مبل های تخت خواب شو استفاده کنید، رنگ های کمی تیره که فضایی تاریک و لانه مانند برای شما پدید می آورند با تیپ شخصیتی تان هماهنگی بیشتری دارند و به استراحت شما کمک می کنند.

بهترین رنگبندی مبلمان

  • تیپ شخصیتی وظیفه شناس، نظم و برنامه ریزی هر روزه

علاقه و توجه به نظم و سازماندهی مهم ترین ویژگی این تیپ شخصیتی است. اگر در دسته تیپ شخصیتی وظیفه شناس قرار می گیرید، حتما فردی ساختارمند هستید که به جزئیات، سازماندهی، برنامه ریزی و تحلیل مداوم رفتار ها و تاثیر آن ها توجه زیادی می کنید. بهترین رنگبندی مبلمان راحتی و کلاسیک برای شما رنگ هایی با ته رنگ های سرد و خاکی است. احساس آرامش و امنیت با رنگ های سرد برای شما گره خورده است. آبی ملایم، سبز ملایم و سفید هم نمونه هایی از رنگ های خنثی و سرد هستند که به فرد منظمی مانند شما احساس نظم و آسودگی بیشتری را منتقل می کند.

بهترین رنگبندی مبلمان

  • تیپ شخصیتی برون گرا، پر انرژی و اجتماعی

آیا بعد از معاشرت با مردم و قرار گرفتن در جمع احساس می کنید انرژی بیشتری دارید؟ تیپ شخصیتی شما احتمالاً برون گرا است. بهترین رنگبندی مبلمان برای تیپ شخصیتی شما رنگ های سرگرم کننده است. رنگ هایی که تا چشمتان به آن ها بیفتد، واکنشی در مغزتان ایجاد شود و آدرنالین شما افزایش یابد. رنگ هایی مانند قرمز، زرد و سبز پررنگ.

فراموش نکنید که حتی انسان برون‌ گرا هم به فضایی برای استراحت و خواب نیاز دارد. پس اگر محل استراحت شما در هال و یا جایی است که مبلمان در آن قرار دارد یا به دنبال خرید مبلمان اتاق خواب هستید، رنگ های خنثی را برای مبلمان خود انتخاب کنید تا هنگام استراحت آرامش داشته باشید.

مبلمان با رنگ کلاسیک

  • تیپ شخصیتی پذیرش، همدل و همراه با دیگران

اگر تیپ شخصیتی شما در دسته پذیرش قرار می گیرد، شما فردی هستید که همدلی و همکاری را به خوبی بلدید. همدلی با دیگران احساس رضایتمندی به شما می دهد و آن را هدف مهمی تلقی می کنید. احتمالا شما به راحتی با دیگران کنار می آیید و منعطف هستید. در چنین حالتی، بهترین رنگبندی مبلمان، رنگ های کلاسیک است.  رنگ ‌های خنثی مانند سفید، قهوه ‌ای ملایم و خاکستری گزینه خوبی برای تیپ شخصیتی شماست؛ اما بهترین انتخاب موجود نیست. سعی کنید تا مبلمانی با رنگبندی کمی جسور تر از رنگ های خنثی انتخاب کنید. برای مثال ترکیبی از طیف رنگ ‌های خنثی با رنگ‌ های سرد یا گرم کلاسیک مانند سورمه ای و سبز پر رنگ باعث می ‌شود تا در خانه تان احساس راحتی بیشتری کنید.

مبلمان با رنگ ملایم و سرد

  • تیپ شخصیتی روان رنجوری، مضطرب و ناآرام

مهم ترین ویژگی یا بهتر بگویم معضل در تیپ شخصیتی روان رنجوری، احساس استرس و اضطراب مداوم است. اگر در این دسته از تیپ های شخصیتی جای دارید، بهترین رنگبندی مبلمان برای شما، رنگ های آرام ‌بخش است. رنگ های سرد مانند آبی و سبز جزء رنگ های آرامش بخش هستند. این رنگ ها می توانند از میزان اضطراب شما بکاهند و آرامش را برایتان به ارمغان بیاورند. در صورتی که فرد روان رنجوری هستید، از رنگ های اشباع و جیغ برای مبلمان خانه خود به شدت دوری کنید؛ زیرا اضطراب شما را افزایش می دهند و خانه را به محلی ناامن برای شما تبدیل می کنند که از آن فراری بشوید.

نتیجه گیری

خانه محلی است که بیشترین احساسات مثبت را باید به شما انتقال دهد. رنگ اجزای اصلی دکوراسیون خانه مانند مبلمان در انتقال این احساسات نقش پررنگ و موثری دارند. بهترین رنگبندی مبلمان برای شما، رنگی است که با توجه به تیپ شخصیتی تان انتخاب شود. ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را با رنگ های مناسب برای هر گروه از تیپ های شخصیتی آشنا کنیم. امیدواریم با انتخاب بهترین رنگبندی برای مبلمان خانه تان، زندگی آسوده تری داشته باشید و خانه خود را بیشتر دوست بدارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *