مقالات

رنگ سال ۱۴۰۰ و بهترین ترکیب رنگ‌بندی مبلمان امروزی

رنگ سال ۱۴۰۰ برای مبلمان چیست؟ هر سال با شروع سال نو شاهد تم های رنگی متفاوتی در مغازه ها و ویترین های آن هستیم. این امر یعنی بولد شدن یک رنگ نسبت به سایر رنگ ها برای رسیدن به یک انتخاب مؤثر تر بر اساس مد روز که زیر نظر پنتون عرضه و معرفی می شود. این آیتم رنگی نشان از آن دارد که سال گذشته دست خوش چه اتفاقاتی شده است و قرار است در سال جدید چه نویدی با رنگ های الهام بخش داده شود. از همین رو در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیرامون رنگ سال و تأثیر آن بر حال و احوال مردم قدری بیشتر با شما صحبت کنیم. بدون تردید با شناخت رنگ سال و آشنایی بیشتر با ترکیب رنگ ها ساده تر از هر زمان دیگری می توانید دست به ایده پردازی بزنید.

رنگ سال ۱۴۰۰ را بهتر بشناسید

رنگی که ما به عنوان رنگ سال آن را می شناسیم صد در صد با تأثیر از الگوهای کشورهای اروپایی است. با آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۱ رنگ طوسی و زرد درخشان به عنوان رنگ های تأثیر گذار به جهانیان معرفی شد که هر کدام نمادی را با خود به همراه دارند. برادران ملوین و جسی لیواین (موسسان پنتون) رنگ سال را به تأثیر از بیماری کووید ۱۹ به جهان معرفی کرده اند. این رنگ ها در واقع نمادی از سلامتی و ثبات آن به همراه دارد که برای دومین بار است که با دو تم رنگی عنوان شده است. پنتون علت این انتخاب را نزدیکی و اتحاد و به هم پیوستگی مردم در اعتراض به تبعیض های نژادی در برابر فاصله های اجتماعی اجباری عنوان کرده است. از همین رو چیزی که در سال ۱۴۰۰ بیشتر از هر زمان دیگری به آن نیاز دارند رفع این حس ناخوشایند بیماری و ثبات سلامتی در جهان است که با این دو تم رنگی به نمایش گذاشته می شود. در همین راستا رنگ لباس، رنگ دکوراسیون داخلی و اکسسوری ها مد نظر قرار داده می شود تا ترکیب رنگ ها نمادی از این سلامتی را با خود به همراه داشته باشد.

ایده پردازی های برای ترکیب رنگ سال ۲۰۲۱

همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید رنگ زرد درخشان امید روزها روزش و رنگ طوسی ثبات و اطمینان را با خود به همراه دارد. از همین رو شما با شروع سال جدید با انتخاب این دو تم رنگی به سادگی می توانید دیزاین داخلی منزل خود را متفاوت تر از هر زمان دیگری به تصویر بکشید. انتخاب این دو تم رنگی به صورت مشترک یا جدا جدا امری است که در پیش روی شما قرار دارد. در ادامه به صورت مختصر پیرامون این ایده پردازی نکاتی را با شما در میان می گذاریم.

رنگ طوسی و خرید مبلمان

همان طور که می دانید رنگ طوسی به عنوان رنگ خنثی شناخته می شود؛ یعنی شما به سادگی بدون نیاز به هیچ آیتم رنگی دیگری می توانید زمینه را با این رنگ به تصویر بکشید. رنگ طوسی را برای فضای داخلی منزل و فضای اداری می توانید استفاده کنید. از همین رو خرید مبلمان شما تنها با تم رنگی طوسی هیچ مانعی ندارد. حتی شما می توانید کاناپه ها را که بزرگتر است با تم رنگی تیره تر و مبل های تکی را با تم رنگی روشن تر سفارشی سازی کنید. این انتخاب دست شما را برای انتخاب های بعدی باز می گذارد. شما به راحتی می توانید کوسن، پرده، میز چوبی و فرش اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود را پیوسته با رنگ طوسی انتخاب کنید. رنگ زرد رنگ انتخابی شما است اما برای این خرید هیچ محدودیت رنگی در پیش روی شما قرار ندارد؛ زیرا رنگ طوسی با هر رنگ روشن دیگری قابلیت ست شدن را دارد.

رنگ زرد درخشان و خرید مبلمان

خرید مبل های مدرن عموما با تم های رنگی روشن دنبال می شود تا جلوه بیشتری داشته باشد. وقتی صحبت از رنگ طوسی و زرد به میان می آید یعنی استفاده از رنگ طوسی به عنوان رنگ زمینه و بهره گیری از رنگ زرد برای اکسسوری های همراه. حال اگر شما به رنگ های روشن برای دلباز تر شدن فضای داخلی منزل خود علاقه مند هستید به جای کوسن های زرد روی مبلمان طوسی می توانید از مبل های تکی زرد رنگ در راستای این ایده پردازی استفاده کنید. این را به یاد داشته باشید که ترکیب راه راهی رنگ زرد و طوسی دل زدگی کمتری را برای شما به همراه دارد. از آنجایی که رنگ بنفش، زرد و قرمز در رده رنگ های پر هیجان قرار دارند استفاده از آن به عنوان المان اصلی توصیه نمی شود. خرید دو صندلی مهمان با پارچه های راه راه طوسی زرد، استفاده از کوسن های زرد و طوسی به صورت ترکیبی و خرید کاناپه های یک دست طوسی با چهار کوسن زرد پیشنهاد های است که برای شما داریم.

مبل چستر ونوس

آیا در مبلمان از رنگ زرد به تنهایی می توان استفاده کرد؟

رنگ زرد به تنهایی تصویر سازی خوبی را برای شما به رخ نمی کشد. حال اگر به این رنگ علاقه مند هستید می توانید یک دکوراسیون فانتزی را به تصویر بکشید. برای این منظور کافی است یکی از کاناپه های سه نفره خود را با این آیتم رنگی مد نظر قرار دهید. هر چقدر این رنگ روشن تر و دل باز تر باشد شما به هدف نهایتان نزدیک تر می شود. در ادامه می توانید به صورت ترکیبی از رنگ طوسی و زرد برای مبلمان استفاده کنید یا اینکه به تنهای این آیتم رنگی را با چند درجه روشن تر بودن یا تیره تر بودن مد نظر قرار دهید. رنگ زرد اضطراب را از شما دور می کند و نمادی از شور جوانی را در شما تداعی می کند. رنگ زرد تیره، زرد روشن، زرد لیمویی و سایر آیتم های دیگر را برای اکسسوری های خود هم راستا با رنگ طوسی می توانید مورد استفاده قرار دهید.

رنگ طوسی با چه رنگ های قابلیت ترکیب شدن را دارد؟

اگر نمی خواهید از رنگ زرد استفاده کنید با انتخاب رنگ طوسی انتخاب های متمایزی در پیش روی شما قرار دارد. رنگ خاکستری به هر رنگی که در طیف رنگی سیاه و سفید باشد گفته می شود. نقره ای، طوسی، خاکستری روشن، تیره، دودی، سربی تیره از مهم ترین آیتم های است که با عنوان رنگ طوسی شناخته می شود. این رنگ نشان از بی طرفی، سازش و استقلال است اما استفاده زیاد از آن سبب افسردگی می شود. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم از رنگ بنفش که انرژی بیشتری دارد یا از رنگ قرمز که نشاط بیشتری را با خود به همراه دارد در صورت عدم استفاده از رنگ زرد حتماً استفاده شود. حتی شما می توانید از رنگ سفید با ترکیب رنگ طلایی به صورت سه رنگ در این راستا بهره بگیرید.

 ایده های برای ترکیب رنگ زرد و طوسی مبلمان

  • شما می توانید مبلمان خود را طوسی خریداری کنید و کوسن ها را به رنگ زرد در نظر بگیرید.
  • انتخاب رنگ زرد یا خردلی برای شال مبل می تواند یک انتخاب دیگر برای شما باشد.
  • استفاده از قاب های زرد و طوسی در قسمت مجاور مبلمان شما سبب انعکاس نور رنگ زرد می شود.
  • خرید مبلمان با سه آیتم زرد، نارنجی و خردلی در کنار تم رنگی طوسی برای شما فراهم است.
  • بازی با رنگ ها و ترکیب رنگ طوسی روشن با نارنجی نیز انتخاب دیگر شما محسوب می شود.
  • استفاده از رگه ای طلایی در کنار رنگ زرد تأثیر گذاری بیشتری را به همراه دارد.
  • انتخاب دو تم رنگی زرد و طلایی برای مبلمان مدرن توصیه می شود.
  • استفاده از فرش زرد در کنار مبل طوسی سبب بزرگتر جلوه دادن محیط منزل شما می شود.
  • خیلی از رنگ طوسی تیره در فضاهای کوچک استفاده نکنید زیرا سبب کوچک تر جلوه دادن محیط می شود.

کلام آخر پیرامون رنگ سال برای مبلمان

همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید رنگ زرد و طوسی انتخاب های است که برای شما در سال جدید در نظر گرفته شده است. شما می توانید رنگ طوسی را با طیف های گسترده ای خریداری کنید. انتخاب رنگ طوسی روشن، تیره، نقره ای و خاکستری از این موارد محسوب می شوند. همچنین برای رنگ زرد می توانید خردلی، نارنجی و زرد را در نظر داشته باشید. اگر به تم رنگی زرد علاقه ای ندارید باید این نوید را به شما بدهیم که بهره گیری از هر تم رنگی در کنار رنگ زرد برای ایده پردازی دکوراسیون داخلی منزل شما فراهم است. عموما این دو آیتم رنگی برای مبلمان مدرن مد نظر قرار داده می شود زیرا رنگ قالب مبل های کلاسیک و سلطنتی خیلی با این دو رنگ سازگاری ندارد. تأثیر گذاری رنگ زرد درخشان در کنار رنگ طوسی تیره بیشتر می شود. پس به شما توصیه می کنیم رنگ زمینه مبلمان خود را طوسی تیره انتخاب کنید البته اگر اتاق نشیمن شما خیلی کوچک نیست؛ زیرا رنگ های تیره سبب کوچک تر جلوه دادن فضا می شود. در پایان باید بگویم تغییر سبک دادن با تم های رنگی جدید سال امری است که متناسب با نیاز و سلیقه شما دنبال می شود. پس هیچ محدودیتی برای انتخاب آیتم های رنگی انتخابی شما در پیش رویتان قرار ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *