مقالات

نکات مهم در هنگام تمیز کردن مبل چرمی

تمیز کردن مبل چرمی

مبل چرمی یکی از زیبا ترین و پر طرفدار ترین انواع مبلمان است. تمیز کردن مبل چرمی می تواند برای بسیاری از افراد دغدغه ای جدی به حساب بیاید. مبل های چرمی به دلایل زیادی انتخاب مناسبی برای خرید مبلمان هستند. آن ها شیک و زیبا و بادوام هستند و مهم تر از همه اینکه روش تمیز کردن آن ها نسبتاً آسان است.

برای تمیز کردن منظم مبلمان چرمی به صورت هفتگی یا دو هفته‌ یکبار، استفاده از جارو برقی و پارچه خشک کافی است؛ اما ممکن است مبل شما لکه و آلودگی هایی را جذب کرده باشد و در این صورت نیاز است آن را به شکل اصولی تمیز کنید؛ بنابراین در این مقاله ما به معرفی راه هایی برای تمیز کردن مبل چرمی به شکل درست و اصولی می پردازیم. روش هایی که در این مقاله به شما معرفی می شود، برای تمیز کردن مبلمان چرمی در فواصل زمانی سه ماهه توصیه می شود.

آموزش تمیز کردن مبل چرمی

  • مبل چرمی خود را با استفاده از جارو برقی تمیز کنید.

تمیز کردن مبل چرمی

تمیز کردن مبل چرمی را با جارو برقی شروع کنید. ابتدا لازم است بالش ‌ها و کوسن های مبل را بردارید و سپس با جارو برقی تمام گوشه ها و درز های مبل و تمام کثیفی های انباشته شده بر روی سطح مبل را با حرکت آرام و مداوم جارو برقی به آرامی تمیز کنید. سپس به دقت کوسن ها و بالش های مبل را نیز جارو برقی بکشید. مطمئن شوید که همه گوشه ها و درز های مبل را به وسیله جارو برقی تمیز کرده باشید.

  • مبل چرمی را با استفاده از دستمال مرطوب پاک کنید.

در حالی که جارو برقی گرد و غبار، خرده‌ ها، مو های حیوانات خانگی و غیره را از سطح مبلمان بر طرف می کند؛ اما لازم است برای بر طرف کردن گرد و غبار نشسته بر روی سطح مبل از دستمال های مخصوص میکروفایبر استفاده کنید. استفاده از دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن انواع مبلمان چرمی موثر است. توجه داشته باشید که دستمال یا پارچه مورد نظر را به هیچ عنوان خیس نکنید. خیسی می تواند باعث لکه شدن و باقی ماندن رد آب بر سطح مبل شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که رطوبت پارچه بیش از حد نشود.

البته لازم است قبل از تمیز کردن مبل چرمی به دستورالعمل نظافت آن که توسط تولید کننده منتشر شده است، توجه کنید. در ادامه به معرفی اصطلاحات موجود در دفترچه دستورالعمل های نگهداری محصول می پردازیم.

AW روی برچسب به این معنی است که شما فقط می توانید از پاک کننده های بر پایه آب استفاده کنید. S یا P به این معنی است که فقط می توانید مبلمان را به شکل خشک تمیز کنید. SW یا WS به این معنی است که می توانید از شوینده های مبتنی بر آب یا پاک کننده های حلال استفاده کنید و استفاده از بخارشوی نیز مانعی ندارد. در نهایت، X به این معنی است که شما نمی توانید از آب یا مواد شوینده بر روی سطح مبلمان استفاده کنید.

مبل چرمی را با استفاده از دستمال مرطوب پاک کنید.

  • مبل چرمی را با یک محصول تخصصی تمیز کنید.

به طور کلی یک مبل چرمی را می توانید با یک محصول تخصصی تمیز کنید. شما می توانید از پاک کننده های مخصوص مبلمان چرمی که در بازار موجود است استفاده کنید و آن را به وسیله یک پارچه نرم بدون پرز بر سطح مبل بکشید. توجه داشته باشید که دستمال پارچه ای را به شکل آرام و ملایم بر روی سطح مبل بکشید. محکم کشیدن پارچه بر روی سطح مبل می تواند باعث آسیب به بافت مبلمان چرمی شما شود.

  • از نرم کننده ها و جلا دهنده های مبلمان چرمی استفاده کنید.

برای تمیز کردن مبل چرمی جدید خود یا جلا دادن به مبل های چرمی قدیمی می توانید از نرم کننده های مخصوص چرم استفاده کنید. این نرم کننده ها علاوه بر محافظت از چرم، باعث جلا دادن به مبلمان شما خواهند شد.

  • با متخصصان تماس بگیرید.

اگر مبل چرمی شما کثیف و لکه‌ دار است و با استفاده از روش های گفته شده به نتیجه دلخواه نرسیدید، دست از تلاش بردارید و با یک متخصص حرفه ای در این زمینه مشورت کنید. شما می توانید به صورت تلفنی یا از طریق ایمیل مشکل خود را مطرح کنید و از این افراد کمک بگیرید.

با متخصصان تماس بگیرید.

سخن آخر

همان طور که گفتیم در این مقاله به ارائه راهکار هایی برای تمیز کردن مبلمان چرمی پرداختیم. شما می توانید با آگاهی از روش های تمیز کردن مبل چرمی ، در کمترین زمان و بدون آسیب زدن به ساختار چرم، مبلمان خود را به شکل موثری تمیز کنید. برای تمیز کردن مبلمان چرمی توجه به برچسب مندرج بر روی محصول یکی از اقدامات اولیه و مهم است که نباید فراموش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *