مقالات

خرید اقساطی مبلمان و سرویس چوب عروس فقط با دسته چک و بدون افزایش قیمت

فروش اقساطی مبل راحتی

در سال های اخیر، در بین تمام هزینه های سرسام آور زندگی، هزینه مبلمان برای خریداران بسیار غافلگیر کننده شده است. افزایش قیمت مبلمان و به طور کلی سرویس چوب به عوامل مختلفی بستگی دارد که شاید تمام آن ها یک منشا کلی داشته باشند و آن هم بی ارزش شدن پول ملی ماست. ما در این مطلب قصد داریم تا دلایل استقبال خریداران به خصوص جوانان از خرید اقساطی مبلمان را بررسی کنیم. پیش از بررسی دقیق مسائل و نکات مربوط به خرید اقساطی مبلمان، این نکته کلی را در نظر داشته باشید که افزایش قیمت ها به طور کلی به تورم سالانه و افزایش هزینه ها وابسته است. حال در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چرا استقبال از خرید اقساطی مبلمان زیاد شده است؟

  • کاهش واردات

بسیاری از رویداد ها تحت کنترل ما نیستند؛ اما بر در دسترس بودن کالا ها و مواد اولیه آن ها تاثیر زیادی می گذارند. مواد اولیه ساخت مبلمان، چوب، فوم و پارچه است. در بسیاری از موارد، مواد اولیه ساخت مبلمان، وارداتی است و تحریم ایران، کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت دلار باعث افزایش قیمت مبلمان و سرویس چوب شده است. این افزایش قیمت به حدی بوده است که قیمت مبلمان در ایران در طی چهار سال، دو برابر شده است. از همین روی بسیاری از افراد به خرید اقساطی مبلمان تمایل زیادی نشان می دهند.

 نکته دیگری که در خصوص مواد اولیه نباید نادیده گرفته شود، این است که مواد اولیه در چندین صنعت مختلف استفاده می شوند. با توجه به بحران های واردات اگر این مواد، تقاضای زیادی داشته باشند هم کمبود مواد اولیه پیش خواهد آمد. برای مثال، چوب علاوه بر مبلمان کلاسیک و راحتی در صنایع دیگر هم استفاده می شود. استفاده های دیگر آن، فرآیند تولید را کند می کند و در نهایت بر هزینه ها تاثیر می گذارد.

فروش اقساطی مبل راحتی

  • کمبود منابع داخلی و مواد اولیه

یک جمله اساسی و کلیدی وجود دارد که می گوید: منابع داخلی معمولاً هزینه را کنترل می کنند. این جمله کاملا درست است. در مواردی که مواد اولیه مبلمان از جمله چوب و فوم و پارچه در کشور موجود است، هزینه ها بسیار کاهش می یابند. اما همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، بسیاری از مواد اولیه وارداتی هستند و امکان استفاده از منابع داخلی همیشه فراهم نیست! در مجموع، کشور هایی که به چوب سخت دسترسی دارند، کشور های خوش شانسی هستند؛ زیرا احتمالا هزینه ساخت مبلمان در آن ها پایین تر است؛ پس افزایش قیمت مبلمان و رو آوردن افراد به خرید اقساطی مبلمان مختص ایران نیست و کشور هایی که منابع داخلی کافی برای ساخت مبلمان را ندارند و مجبور به واردات هستند نیز با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

  • ممنوعیت برداشت چوب

ممنوعیت برداشت چوب از جنگل ‌های کشور نیز در سال های اخیر لزوم واردات را افزایش داده است. این در حالی اتفاق افتاده که امکان واردات برای همه فعالان حوزه مبلمان وجود ندارد و البته همانطور که گفتیم، تحریم ها هم این واردات را مختل کرده اند.. با توجه به این ممنوعیت، باید دولت در پی فراهم کردن تسهیلاتی باشد که واردات چوب از گرجستان اتفاق بیفتد تا قیمت مبلمان کاهش یابد.

فروش اقساطی مبلمان

  • همه گیری ویروس کرونا

همه گیری ویروس کرونا در سال های اخیر بر قیمت مبلمان تأثیر زیادی گذاشته است. همواره بسیاری از فروشندگان مبلمان تنها امیدشان به فروش شب عید است و کرونا نه تنها باعث تعطیلی کسب و کار ها از اسفند ماه شد، بلکه حتی اگر کسب و کار ها هم تعطیل نبودند، تقاضا برای خرید کم شده بود.

خرید اقساطی، تسهیل تهیه مبلمان

در حال حاضر، قیمت ‌ها بسیار سریع ‌تر از قبل در حال افزایش است. در زمان های گذشته، افزایش قیمت فقط سالی یک بار و آن هم بسیار جزئی اتفاق می افتاد؛ اما در حال حاضر شاهد افزایش دو تا سه برابری در طول یک سال هستیم. این موضوع خرید اقساطی مبلمان را با استقبال رو به رو کرده است. خرید اقساطی، تسهیل تهیه مبلمان را در پی دارد.

مجموعه چوبکده شرایط خرید اقساط فوق العاده ای را برای خریداران در نظر گرفته است. 

شرایط خرید اقساطی مبلمان:

1- پرداخت نصف مبلغ فاکتور به صورت نقدی

2-مبلغ مانده حساب پرداخت چک طی سه ماه

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید اقساطی مبلمان می توانید با شماره های ۰۲۱۴۱۲۵۶۷۵۰ و ۰۹۳۶۱۰۸۰۵۶۲ تماس حاصل کنید.

توجه به این نکته نیز خالی از لطف نیست که  ۵۰ درصد پارچه در داخل کشور تامین می شود و ۵۰ درصد دیگر وارد می ‌شود. همانطور که می دانید قیمت پارچه‌ های به نرخ ارز وابسته است؛ قیمت پارچه نیز افزایش چشم گیری داشته. کارخانه های نساجی کشور در حال حاضر نیمه سوز فعالیت می ‌کنند! این موضوع باعث شده است که توان تولید پارچه در داخل کشور کاهش بیابد.

در حال حاضر، هزینه های تهیه مبلمان فرا تر از تصور رفته است! روند تولید مبلمان و سرویس چوب هم آسان نیست و تهیه یک مبلمان باکیفیت که دوام خوبی داشته باشد، سخت شده است.

 نتیجه گیری

با توجه به گرانی مبلمان و سرویس چوب، تهیه آن برای خریداران سخت شده است. یکی از راه هایی که خرید مبل را می تواند ممکن کند، خرید اقساطی است. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با مهم ترین علل افزایش قیمت مبلمان در ایران و سختی های به وجود آمده آن آشنا کنیم. امیدواریم تا با استفاده از خرید اقساط، کالای مورد نیاز خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *