مقالات

نکاتی که باید در هنگام خرید جاکفشی رعایت کنید.

خرید جاکفشی مناسب

بسیاری از افراد برای قضاوت درباره ظاهر یک نفر به کفش های او نگاه می کنند. کفش ها جزئی از پوشاک شما هستند که گاه تصور آدم ها از شما در اولین برخورد ها و معاشرت ها براساس آن ها شکل می گیرد. اگر به کفش علاقه دارید، به فضای مناسبی برای تمیز و مرتب نگه داشتن آن نیز نیاز پیدا می کنید. قطعا نگهداری از کفش ها در جعبه هایشان کار خوبی است؛ اما بسته به اینکه چند جفت کفش دارید، ممکن است این جعبه ها کل فضای اتاق شما را اشغال کنند و اتاق شما به نظر به هم ریخته و نامرتب بیاید. همچنین جعبه ها دوامی ندارند و خیلی زود از بین می روند. راه حل این مشکل خرید جاکفشی مناسب است. جاکفشی ها در انواع سایز ها و مدل ها موجود هستند و ما در این مطلب سعی می کنیم تا نکاتی را درباره خرید جاکفشی مناسب به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

خرید جاکفشی مناسب الزامی است!

شما احتمالا چندین جفت کفش دارید. کفش هایی برای پیاده روی، ورزش کردن، مهمانی رفتن و… . همچنین اعضای خانواده تان هم چندین جفت کفش دارند. برای ایجاد نظم در خانه و چیدمان بهتر کفش ها و در نهایت نگهداری بهتر از کفش ها خرید جاکفشی مناسب الزامی است. قرار گرفتن یک جاکفشی مناسب در راهرو ها بسیار مفید است؛ زیرا افراد بلافاصله پس از ورود به خانه می توانند کفش های خود را در جاکفشی قرار دهند. اگر خانه ای با راهروی ورودی کوچک دارید نیز می توانید از مدل هایی استفاده کنید که جاکفشی در کمد قرار دارد.

خرید جاکفشی مناسب

نکاتی برای خرید جاکفشی مناسب

  • ابعاد فضای راهرو یا خانه را در نظر بگیرید.

قبل از خرید جاکفشی مناسب باید ابعاد محلی که جاکفشی را می خواهید در آنجا قرار دهید، بررسی کنید. اندازه گیری محل جاکفشی یکی از مهم ترین نکات، پیش از خریدن است؛ زیرا اگر جاکفشی ای بخرید که اندازه آن مناسب نباشد و بزرگ تر از فضای مورد نظر باشد با مشکل مواجه خواهید شد. ابعادی که اندازه گرفتید را به سازنده یا فروشنده جاکفشی بدهید تا بهترین محصول را برای شما بسازد یا به شما معرفی کند.

  • سبک ها و ویژگی های مختلف را در نظر بگیرید.

سبک و مدل  جاکفشی را با توجه به فضای موجود در خانه، سبک زندگی، سبک دکوراسیون اتاق و خانه و انتخاب شخصی خودتان تعیین کنید. برای خانه ‌های کوچک جاکفشی مناسب یک مدل جمع و جور است که کشو هم داشته باشد. با توجه به اینکه فضای خانه شما کم است و قرار دادن تعداد زیادی وسیله، خانه شما را نامنظم جلوه می دهد، می توانید از کشوی این مدل جاکفشی ها برای قرار دادن دستکش ‌ها، جوراب ‌ها، برس ‌ها استفاده کنید. هنگام خرید جاکفشی مناسب می توانید مدل هایی را تهیه کنید که همراه با صندلی هستند. در این صورت اگر کفش های کتانی و کفش های بند دار می پوشید، می توانید  روی صندلی بنشینید و به راحتی کفش ها را پا کنید. برای خانه‌ های بزرگ، می‌ توانید  جا کفشی های در دار را انتخاب کنید. سبک جاکفشی تا حدود زیادی به دکوراسیون کلی منزل و اتاق شما بستگی دارد. بسیاری از افراد  جا کفشی هایی با در های شیشه ‌ای را دوست دارند تا راحت تر تنوع کفش هایشان را به نمایش بگذارند. در حالی که برخی از افراد  جا کفشی هایی با در های چوبی را ترجیح می دهند که داخل آن ها معلوم نیست. این موضوع که سرویس چوب منزل شما چه رنگی و چه سبکی است نیز در تعیین مدل جاکفشی موثر است. مثلا شما نمی توانید در خانه ای با مبل کلاسیک چوب تیره منبت کاری شده، یک جاکفشی مینیمال شیشه ای قرار دهید. شاید بهتر باشد ابتدا سرویس چوب خود را تهیه کنید و سپس به دنبال خرید جاکفشی مناسب بروید. مجموعه چوبکده برای خرید سرویس چوب می تواند شما را راهنمایی کند.

جاکفشی مناسب

  • کاربرد جاکفشی را برای خودتان مشخص کنید.

بیایید تصور کنیم که شما عاشق پوشیدن چکمه های بلند یا کفش های ساقدار هستید، در چنین حالتی آیا خریدن یک جاکفشی کشویی یا جاکفشی ای با طبقه های کوتاه کار مفیدی است؟! قطعا خیر. کفش های ساقدار شما در آن، جا نمی شود. پیش از خریدن جاکفشی، کاربرد آن را در نظر بگیرید. شما بیشتر کفش هایتان چه سبکی است؟ و خرید چه جاکفشی ای برای شما مفید تر خواهد بود؟

  • طرح و رنگ محبوب خود را تعیین کنید.

جاکفشی ها در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه می شوند. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد برای انتخاب طرح و رنگ مناسب، به دکوراسیون خانه تان توجه کنید. رنگ سرویس چوب، سبک کلی خانه، جنس چوب، طرح وسایل چوبی دیگر و… از عوامل موثر در خرید جاکفشی مناسب هستند. البته آنچه که در نهایت می تواند ملاک خرید شما باشد، سلیقه شخصی تان است. علاقه شما مهم تر از هر چیزی است!

  • بررسی کیفیت جاکفشی را فراموش نکنید.

کیفیت چوب جاکفشی را بررسی کنید. گاهی اوقات ممکن است یک جاکفشی زیبا، خوش طرح و کاربردی تهیه کنید؛ اما کیفیت خوبی نداشته باشد. کیفیت چوب از مهم ترین ویژگی های قابل توجه هنگام خرید جاکفشی مناسب است. چوب های سبک با فضای داخلی بین ذرات آن، معمولا چوب های بی کیفیتی هستند. جاکفشی را در دست بگیرید و کمی بلند کنید تا بتوانید به کیفیت و وزن آن پی ببرید. چوب های باکیفیت معمولا ضخیم و سنگین هستند. فراموش نکنید که هنگام خرید جاکفشی مناسب هر چقدر به کیفیت آن اهمیت بدهید، سال های بیشتری می توانید از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

خرید جاکفشی مناسب برای هر خانه ای الزامی است. با خرید جاکفشی می توانید از کفش های خود بهتر نگهداری کنید و به خانه تان نیز نظم بهتری بدهید. امروزه در تمام فروشگاه های حضوری و آنلاین مدل ها، سبک ها و رنگ های متنوعی از جاکفشی ها وجود دارند. ما در این مطلب سعی کردیم تا نکات مهمی را که هنگام خرید جاکفشی مناسب باید بدانید توضیح دهیم تا خرید خوبی داشته باشید. پس دست به کار شوید و ابعاد محل قرار گرفتن جاکفشی در خاته تان را اندازه بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *