مقالات

چند نکته ساده و کاربردی برای دکوراسیون و مبلمان اتاق خواب

دکوراسیون و مبلمان اتاق‌ خواب

این روزها که دنیای اطراف ما خیلی شلوغ شده و تقریباً بیشتر وقت خود را در محل کار و غرق در کار هستیم؛ به محلی برای آرامش نیاز داریم که برای اکثرمان این محل اتاق‌خوابمان است. درواقع برای پناه بردن از خستگی‌ها به خانه و مخصوصاً اتاق‌خواب پناه می‌بریم. دکوراسیون و مبلمان اتاق خواب عاملی است که باعث می‌شود آرامش ما بیشتر یا کمتر شود. قطعاً اینکه چه رنگی برای اتاق استفاده شده و یا اینکه مبلمان کجا قرار بگیرند در روحیه همه ما تأثیر می‌گذارد.

تقریباً همه اتاق‌خواب‌ها شامل تخت، کمد و پنجره هستند و ترکیب ثابتی دارند اما فکر می‌کنید بتوانید تغییری در اتاق‌خوابتان ایجاد کنید تا کمی سرگرم‌کننده‌تر شود؟

 گاهی تنها یک تغییر کوچک به هماهنگی بیشتر محیط و ایجاد آرامش کمک بسیاری می‌کند. در این مقاله به شما می گوییم که چگونه با اضافه کردن یک آیتم به دکوراسیون و مبلمان اتاق خوابتان رنگ و بویی تازه به آن ببخشید.

اضافه کردن صندلی به دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون و مبلمان اتاق‌ خواب

شاید تعجب کنید اگر که بگوییم صندلی آیتمی است که می توانید به اتاق خواب اضافه کنید، اما مطمئن باشید ایده بدی نخواهد بود. یک صندلی و یا یک مبل کوچک می‌تواند محلی برای تفکر، کتاب خواندن و یا استراحت باشد؛ علاوه بر آن استفاده از گوشه بدون استفاده اتاق باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون خواهد شد. اضافه کردن یک صندلی ساده شاید در ابتدا به نظر قشنگ و کاربردی نباشد، اما از نتیجه تلفیق آن با دیگر وسایل اتاق شگفت‌زده خواهید شد.

نکته مهمی که باید در انتخاب صندلی و یا مبل در نظر بگیرید، هماهنگی این وسیله با دکوراسیون و مبلمان اتاق خواب است. این هماهنگی می‌تواند از نظر رنگ یا جنس باشد اما چیزی که مهم است راحتی و آرامش شماست.

 اولین کاری که می‌توانید انجام دهید انتخاب یک صندلی با تم رنگی هماهنگ با اتاقتان است. می‌توانید با گذاشتن یک آباژور در کنار آن به زیبایی‌اش بیفزایید و از مطالعه و استراحت روی این صندلی لذت ببرید.

مبلمان اتاقخواب

دکوراسیون و مبلمان اتاق‌ خواب

اگر در اتاق‌خوابتان پنجره دارید، قطعاً انتخاب یک مبل هماهنگ با بقیه دکوراسیون و مبلمان اتاق‌خوابتان انتخاب خوبی است. یک مبل راحت کنار پنجره قرار دهید و از آن برای استراحت، کتاب خواندن و یا لذت بردن از منظره بیرون خانه خودتان استفاده کنید.

اگر یک اتاق‌خواب بزرگ و فضای زیادی برای پر کردن دارید؛ چرا باید به داشتن یک مبل و یا صندلی اکتفا کنید؟ می‌توانید چند عدد مبل مطابق با سلیقه خودتان به همراه یک میز کوچک داشته باشید تا از آن برای گپ زدن با دوستتان و یا نوشیدن قهوه به همراه همسرتان استفاده کنید.

اگر اهل کتاب هستید، از چند قفسه کوچک دیواری، یک صندلی زیبا و یک آباژور استفاده کنید تا گوشه‌ای دنج و زیبا داشته باشید. به‌طورقطع از دیدن زیبایی و آرامشی که این گوشه کوچک به شما می‌بخشد شگفت‌زده خواهید شد.

استفاده از رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ ها در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ‌های روشن در دکوراسیون و مبلمان منزل سبب دلباز شدن و بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن می‌شود. لزومی ندارد که همیشه از رنگ‌های هماهنگ استفاده کنید؛ می‌توانید از تکنیک تضاد رنگی استفاده کنید، یعنی از رنگ‌های روشن استفاده کرده اما برای تزئین از یک صندلی و یا مبل رنگی کمک بگیرید. گاهی یک تضاد رنگی زیبا نه ‌تنها اتاق را از یکنواختی خارج می‌کند، بلکه ظاهر جذابی نیز به آن می‌دهد و شما را از دل‌زدگی نجات خواهد داد.

همیشه هم لازم نیست یک صندلی و یا مبل پر زرق ‌و برق و گران‌ قیمت انتخاب کنید. گاهی یک صندلی کوچک و ساده که در هماهنگی با دیگر وسایل است نیز می‌تواند انتخاب خوبی باشد. حتی اگر وسایل دکوری زیادی دارید، مطمئن باشید که اتاقتان هنوز هم برای اضافه کردن صندلی و یا مبل جا دارد. می‌توانید آن را همرنگ با دیگر دکوراسیون و مبلمان اتاق‌خوابتان انتخاب کنید تا هماهنگی بین وسایل حفظ شود. برای خرید مبلمان اتاق خواب می توانید به سایت چوبکده مراجعه کنید.

استفاده از سبک بوهو در دکوراسیون اتاق خواب

این روزها سبک بوهو (سبکی برای افرادی که عاشق راحتی و طبیعت هستند) بسیار مورد توجه است. در این سبک همه‌ چیز ساده و زیباست. معمولاً از چوب برای دکوراسیون و مبلمان اتاق خواب استفاده می‌شود و پارچه‌های بافته شده و ریش‌ریش از ویژگی ‌های استایل بوهو است. چون بوهو گرایش زیادی به استفاده از المان‌های طبیعت دارد، گلدان‌های زیادی نیز در اتاق وجود دارند. اگر در هماهنگ کردن صندلی و یا مبل در سبک بوهو سردرگم هستید، می‌توانید از یک صندلی چوبی کوچک و ساده با پارچه‌های همرنگ با روتختی و یا پرده استفاده کنید. همچنین می‌توانید از آیتم‌های کوچک‌تر مثل کوسن‌های همرنگ بهره ببرید.

سبک بوهو

اهمیت دکوراسیون و مبلمان اتاق خواب

در نهایت، مهم هماهنگی همه‌چیز در نظر خود شما است، اما هرگز خود را محدود به استفاده از الگوهای خاصی نکنید. از رنگ‌ها و وسایل گوناگون و رنگی در دکوراسیون و مبلمان اتاق خوابتان استفاده کرده و خلاقیت به خرج دهید. اتاق‌ خواب محل زندگی، استراحت و آرامش شماست. اگر یکپارچگی، سادگی و زیبایی را دوست دارید، می‌توانید از چند نکته‌ای که در این مقاله مطرح شد استفاده کنید. چیزی که بیش از هر چیزی مهم است آرامش و راحتی شماست؛ به خودتان سخت نگیرید و از هر چیزی که به نظرتان زیباست استفاده کنید. دکوراسیون و مبلمان اتاق خواب عاملی هست که باعث می‌شود آرامش ما بیشتر یا کمتر شود. قطعاً اینکه چه رنگی برای اتاق استفاده شود و یا اینکه مبلمان کجای اتاق قرار بگیرند در روحیه همه ما تأثیر می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *