مقالات

با دکوراسیون پذیرایی ال شکل دکوراسیون پذیرایی خود را مدرن کنید

دکوراسیون پذیرایی ال شکل

معمولا پذیرایی های با اندازه متوسط را به صورت ال شکل در می آورند. ممکن است چیدمان مبلمان به دلیل محدود بودن فضا و حالت به خصوصی که این گونه پذیرایی ها دارند، کمی چالش بر انگیز باشد؛ خصوصا اگر فضای کوچک تری را در اختیار داشته باشید. در این مقاله سعی می کنیم برخی از ایده های دکوراسیون پذیرایی ال شکل را در اختیارتان قرار دهیم تا هنگام چیدمان پذیرایی تان دچار سردرگمی نشوید. با بررسی این ایده ها شما می توانید تمام وسایل پذیرایی خود را اعم از سرویس چوب، مبلمان، میز جلو مبلی و عسلی، میز تلویزیون و میز ناهار خوری به بهترین شکل ممکن در فضای به ظاهر محدود خود جای دهید.

انواع دکوراسیون پذیرایی ال شکل

در این بخش قصد داریم به معرفی برخی از چیدمان هایی بپردازیم که پذیرایی ال شکل را به بهترین صورت خود به نمایش می گذارند. این دکوراسیون ها عبارت اند از:

دکوراسیون پذیرایی ال شکل

  • شومینه در انتهای دیوار

پذیرایی ال شکلی را در نظر بگیرید که یک شومینه در انتهای آن، یک پنجره در یک طرف و یک در در طرف دیگر آن قرار گرفته است. این پذیرایی تا حدودی ناجور به نظر می رسد؛ زیرا شومینه معمولا نقطه کانونی هر پذیرایی محسوب می شود و مبلمان کلاسیک و یا راحتی در اطراف آن قرار می گیرند. چیدمان مبل و سایر وسایل در این پذیرایی دشوار به نظر می رسد؛ زیرا ممکن است دسترسی به در را محدود کند.

راه حلی که برای آن در نظر گرفتیم این است که شما می توانید در کنار شومینه یک صندلی راحتی بزرگ قرار دهید و آن را به گوشه ای امن و آرام برای مطالعه تبدیل کنید. در این حالت میز تلویزیون را نقطه ای مرکزی در نظر بگیرید و مبلمان را در اطراف آن بچینید.

چیدمان پذیرایی ال شکل کوچک

  • چیدمان پذیرایی ال شکل کوچک

در این دکوراسیون پذیرایی ال شکل میز ناهار خوری به همراه صندلی هایش در کنار بلند ترین دیوار قرار می گیرد. در این حالت دیگر نمی توان مبلمان را در اطراف شومینه که در مرکز این دیوار بلند قرار گرفته است، چید. شما می توانید مبل ها را رو به روی شومینه اما با کمی فاصله قرار دهید. (زیرا بخشی از این دیوار بلند را همان گونه که ذکر کردیم، میز ناهار خوری گرفته است). درست است که در این حالت دیگر مبلمان رو به روی شومینه نیست؛ اما این چیدمان باعث می شود که شومینه به عنوان کانون مرکزی پذیرایی باقی بماند. شما می توانید یکی از مبل های تک نفره خود را برای مشاهده آتش شومینه و گرم کردن خود در فصل زمستان در مقابل آن قرار دهید. ممکن است از خود بپرسید که در این چیدمان، تلویزیون چه جایگاهی دارد؟ برای پاسخ به سوال شما سه ایده مطرح می کنیم:

  • اگر پنجره تان بلند است، یک میز تلویزیون کوچک زیر آن قرار دهید و تلویزیون را بر روی آن بگذارید.
  • تلویزیون را در بالای شومینه بر روی دیوار نصب کنید.
  • تلویزیون را بر روی دیوار بالای میز در سمت راست مبل نصب کنید.

پذیرایی باریک

  • پذیرایی باریک

در بخش طولانی اما باریک پذیرایی خود می توانید سرویس مبلمان را قرار دهید و در قسمت کوچک تر میز ناهار خوری را به همراه صندلی هایش بچینید. در این حالت در دکوراسیون پذیرایی ال شکل شما قسمت های متمایز از هم ایجاد می شوند و باعث می شود که شما فکر کنید فضای بزرگ تری در اختیار دارید. در این پذیرایی سه فضای مختلف به چشم می خورد:

  • در گوشه ای که دو قسمت را به صورت ال به هم متصل می کند، فضایی در اختیار دارید که می توانید آن را با یک میز کوچک و صندلی اش به فضایی کاری بدل کنید.
  • میز ناهار خوری به همراه صندلی هایش در وسط قسمت کوچک تر قرار دارد. شما می توانید زیر آن فرشی بیندازید و با این کار آن را به عنوان فضایی مجزا تعریف کنید.
  • شما می توانید در کنار در ورودی میز کنسول خود را قرار دهید.

پذیرایی کوچک و مبل های ال شکل

  • پذیرایی کوچک و مبل های ال شکل

همه ما می دانیم که در پذیرایی کوچک استفاده از مبل بزرگ نه تنها زیبا نیست، بلکه تمام فضای پذیرایی را از شما می گیرد و راحتی و آرامشتان را سلب می کند. در این دکوراسیون پذیرایی ال شکل شما می توانید از مبل ال شکل بهره ببرید تا فضای اضافه بیشتری را در اختیار داشته باشید. این نوع مبل فضای نشیمنتان را از سایر قسمت ها جدا می کند. در این پذیرایی می توانید وسایل دیگر خود را مانند مورد پیشین بچینید؛ یعنی با قرار دادن یک میز و صندلی در زیر پنجره و در قسمتی که دو فضای بزرگ و کوچک را به یکدیگر متصل می کند، یک فضای کاری ایجاد کنید و در بخش کوچک تر یک میز ناهار خوری کوچک را به همراه صندلی هایش با یک فرش در زیر آن، قرار دهید. می توانید از میز ناهار خوری گرد استفاده کنید تا فضای بیشتری در اختیارتان قرار گیرد.

همان گونه که در عنوان مقاله مشاهده می کنید، دکوراسیون پذیرایی ال شکل ، چیدمان مدرن تری را برای شما رقم می زند. در سایت چوبکده انواع مبلمان مدرن به همراه دیگر وسایلی که در این نوع چیدمان مورد استفاده قرار می گیرند، قابل مشاهده هستند. همچنین برای این که بتوانید از فضایی که در اختیار دارید، بیشترین بهره را ببرید، ما خرید مبل ال شکل را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید در سایت چوبکده تصویر این مبل ها را مشاهده کنید و با مراجعه به فروشگاه هم به صورت مجازی و هم حضوری، خرید خود را تکمیل نمایید.

جمع بندی

در پذیرایی های ال شکل فضا به دو قسمت مجزا تقسیم می شود و شما یک فضای یک تکه ای را در اختیار ندارید تا هر طور که مایل هستید، سرویس چوب خود را در آن بچینید. به همین دلیل ممکن است این کار برایتان سخت باشد. اما با روش هایی می توان این کار را ساده تر کرد. در دکوراسیون پذیرایی ال شکل تنها موردی که اهمیت دارد این است که چیدمان شما به صورتی نباشد که فضایتان کوچک تر از آنچه هست به نظر برسد. در این مقاله سعی کردیم نکات مهم را در این زمینه برایتان بازگو کنیم و چهار نوع چیدمان را برایتان بررسی نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *