مقالات

چه رنگبندی برای مبلمان خود انتخاب کنیم که همیشه جذاب باشد؟

رنگ بندی مبلمان

دکوراسیون خانه شما هم می تواند فوق العاده سرگرم کننده و هم فوق العاده طاقت فرسا باشد. هنگامی که با یک خانه خالی رو به رو می شوید اینکه باید دقیقا از کجا شروع کنید کار دشواری است. با رنگ؟ با اثر هنری که دوست دارید؟ تا شما تصمیم تان را در مورد موارد مختلف بگیرید، ما می توانیم نکاتی را در مورد نحوه انتخاب رنگ بندی مبلمان ارائه دهیم. این نکات بیشتر به بازسازی صفر تا صد فضای شما مربوط می شود.

نکات انتخاب رنگ مبلمان

اول از همه خوب است بدانید که رنگ ها روی احساسات تاثیر می گذارند. علاوه بر دیدگاه های روانشناسی مانند اینکه رنگ زرد باعث ایجاد احساس مثبت و امیدواری می شود یا رنگ آبی آرامش بخش است، باید دیدگاه های شخصی را نیز در نظر گرفت. شاید توالت فیروزه ای دوران کودکی خود را دوست داشتید یا شاید آپارتمان دوست شما با وجود اینکه یاسی رنگ آمیزی شده بود، اما شما آن را دوست نداشتید. ارتباط شخصی شما با رنگ هر چه باشد، روی رنگ وسایل منزلتان تاثیر خواهد گذاشت.

در انتخاب رنگ بندی مبلمان همیشه باید راحتی خود را نسبت به مد و ترند اولویت قرار دهید. به طرح های سنتی کار شده روی مبلمان سلطنتی علاقمند هستید یا دکوراسیون مدرن را ترجیح می دهید؟ به عنوان یک قاعده  کلی در نظر داشته باشید که رنگ مبلمان یا باید در تضاد با سایر رنگ های منزلتان باشد یا مکمل آن ها. متضاد بودن باعث می شود مبل جلوه بیشتری داشته باشد و مکمل بودن، هماهنگی و ست شدن رنگ ها را به دنبال دارد.

رنگ بندی مناسب برای مبلمان

وقت آن رسیده است که مهارت های خود را تقویت کنید، در انتخاب رنگ ها خلاق باشید و فضای منزل و مبلمان خود را با کمک رنگ های پیشنهادی ما تغییر دهید.

1- به سراغ انواع رنگ های سبز آرامش بخش بروید

رنگ بندی مبلمان

به نظر شما رنگی مناسب تر از رنگ سبز برای سال 2022 وجود دارد؟ اگر مانند هر انسان دیگری، شادی و سلامتی برای شما مهم ترین اولویت است، به سراغ رنگ هایی بروید که نماد رشد و تجدید هستند. یک انتخاب مناسب برای رنگ مبلمان استفاده از پارچه های مبلی سبز رنگ است.

رنگ های سبز شما را به طبیعت پیوند می دهند و احساس آرامش، سرزندگی و خوش شانسی شما را برمی انگیزند. به کمک طیف وسیعی از رنگ های سبز به راحتی می توانید ایده هایی را برای دکوراسیون و رنگ بندی مبلمان خود پیدا کنید که با سلیقه شما هماهنگی داشته باشند.

2- گرمای قرمز را در آغوش بگیرید

رنگ بندی مبلمان

آیا تا به حال به انتخاب رنگ قرمز فکر کرده اید اگرچه این رنگ دراماتیک به نظر می رسد، اما در واقع رنگی است که زندگی کردن با آن آسان است. گرمای آن و ظاهر فوق العاده ای که زیر نور مصنوعی دارد، باعث شده اند گزینه ای عالی برای انتخاب باشد.

یکی از مهمترین دلایلی که ممکن است باعث شود مبلمان با رنگ قرمز را ترجیح دهید، گرمای رنگ است و در مناطق با آب و هوای سرد، می‌ تواند فضایی جذاب را ایجاد کند.

3- یک جذابیت ساحلی با قرمز، سفید و آبی ایجاد کنید

یک فضای آبی با رنگ هایی که مستقیما از منظره دریا گرفته شده اند ایجاد کنید. ساده ترین راه برای ایجاد فضایی با حس ساحلی، افزودن سایه های سرد آبی اقیانوسی است. سایه ها را به گونه ای انتخاب کنید که هم رنگ دریا و هم رنگ آسمان را منعکس کنند و خیلی پر رنگ یا خیلی کم رنگ نباشند.

برای ایجاد حس ساحلی فوق العاده، رنگ بندی مبلمان شما می تواند ترکیبی از قرمز، سفید و آبی باشد. هم چنین اگر فضا را با رنگ های بژ شنی و کرم ترکیب کنید، سردی احساس نمی شود.

4- از رنگ آبی کلاسیک غافل نشوید

رنگ بندی مبلمان

فضای خود را با پالت آبی و سفید تزئین کنید. از نیلی گرفته تا سرمه ای، رنگ های آبی به خوبی در کنار هم قرار می گیرند و زمینه بسیار خوبی برای ترکیب الگو فراهم می کنند.

آبی روشن و کم رنگ اغلب در ترکیب با مبلمان بلوطی یا شاه بلوطی بسیار زیبا به نظر می رسد و باعث گرم نگه داشتن فضا می شود. این رنگ ها و ترکیب ها در فضا هایی که از نور طبیعی فراوان بهره می برند، بهترین عملکرد را دارند.

5- به سراغ طیف رنگی خاکستری بروید

به سراغ طیف رنگی خاکستری بروید

رنگ های خاکستری همیشه محبوب و پرطرفدار بوده و برای اکثر فضاها مناسب هستند. با این حال، انتخاب رنگ خاکستری مناسب با نور طبیعی فضای شما در روز بسیار مهم است. برای فضاهای خنک و رو به شمال یا شرق می توان از انواع رنگ خاکستری تیره یا روشن با سایه زرد استفاده کرد. فضاهای رو به جنوب یا غرب بهتر است از خاکستری روشن با ترکیب رنگ آبی استفاده کنند.

6- از ترکیب سرد سیاه و سفید استفاده کنید

از ترکیب سرد سیاه و سفید استفاده کنید

سیاه و سفید همیشه یک ترکیب برنده در رنگ بندی مبلمان هستند و ظاهری دراماتیک در فضا ایجاد می کنند. با استفاده از مقادیر مساوی از هر کدام، تعادل کاملی بین این دو رنگ خنثی ایجاد کنید. این رنگ ها، ظاهری روشن، به روز و ظاهری دراماتیک به شب می دهند؛ به خصوص هنگامی که با ایده های نورپردازی فضا که دارای نور جهت دار و محیطی هستند همراه شوند.

در کنار انواع مبلمان سفید و سیاه، می توانید با استفاده از یک قالیچه، کوسن و چند اثر هنری با قاب پیچیده، الگو و شخصیت خود را معرفی کنید.

7- یک رنگ خنثی را برای داشتن فضایی آرام انتخاب کنید

از ترکیب سرد سیاه و سفید استفاده کنید

در چیدمان مبلمان فضای خود را با یک پالت رنگی آرامش بخش مزین کنید. رنگ ملایمی را برای دیوارها انتخاب کنید سپس سایه های رنگی متفاوت اما رنگی از کرم یا سبز را روی مبلمان بپوشانید تا طرحی آرامش بخش ایجاد شود. استفاده از کوسن های طرح دار با رنگ های خنثی برای کاناپه ساده، می تواند زیبایی فضای شما را چند برابر کند.

در نهایت برای اینکه فضای شما آرام تر و دلنشین تر شود، گیاهان را به داخل خانه بیاورید و از تابلوهایی با طرح های طبیعت استفاده کنید.

نتیجه گیری

از آنجا که رنگ ها انرژی و تاثیر زیادی در روحیه افراد دارند، بهتر است متناسب با روحیه افراد و بسیار دقیق انتخاب شوند. شما به عنوان رنگ بندی مبلمان خود کدام رنگ را بیشتر می پسندید و از چه قاعده ای در دکوراسیون خود استفاده می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *