مقالات

رنگ سال برای مبلمان در سال 2023 چیست؟

رنگ سال برای مبلمان

افراد مختلف هنگام خرید مبلمان و دیگر وسایل منزل، عوامل متعددی را در نظر می گیرند. انتخاب رنگ بندی مبلمان، که یکی از این عوامل مهم شمرده می شود، با توجه به رنگ های زیادی که در بازار به چشم می خورند، می تواند به کاری چالش بر انگیز بدل شود. در این میان، دانستن نظرات متخصصان این حوزه می تواند بسیار کمک کننده باشد. در این مقاله علاوه بر معرفی رنگ سال برای مبلمان، نظرات این متخصصان را برایتان ذکر می کنیم.

به روز ترین و زیبا ترین رنگ های سال 2023 برای مبلمان

در این قسمت قصد داریم شما را با انواع رنگ سال برای مبلمان آشنا کنیم و هر کدام را برایتان به صورت مجزا توضیح دهیم. این رنگ ها عبارت اند از:

رنگ سال برای مبلمان

  • نارنجی-قرمز

نامی که بنجامین مور به رنگ سال 2023 می دهد، رژگونه تمشکی است. این رنگ، قرمز مایل به نارنجی است که یک غروب زیبا را برای انسان یادآور می شود. این رنگ شاد، رو به گرمی می رود. مدیر بازاریابی و توسعه، آندریا ماگنو، در این باره می گوید:« در سال های اخیر رنگ هایی که با عنوان رنگ سال برای مبلمان به دیگران معرفی شدند، بیشتر به سمت سردتر چرخه رنگ متمایل بودند. در این سال، شاهد رفتن رنگ ها به سمت گرم تر شدن هستیم.»

رنگ سال برای مبلمان

  • قرمز پر رنگ

همان گونه که ذکر کردیم، رنگ های شاداب، پر رنگ و گرم برای مبلمان در این سال بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. یک طراح به نام سارا استیسی می گوید:« برای این که رنگ های پر رنگ تر مانند قرمز بیشتر خود را نشان دهند، بهتر است آن ها را با رنگ های خنثی ترکیب کنید. برای مثال می توانید صندلی های میز ناهارخوری یا بخش های کوچک اما برجسته چیدمان خود را از رنگ های روشن تر و خنثی تر برگزینید.» مبلمانی که روکش لاکی رنگ دارند، در سال 2023 بهتر و زیبا تر شناخته می شوند.

رنگ سال برای مبلمان

  • خنثی گرم

این نوع از رنگ ها مفهوم راحتی و سلامتی را به انسان القا می کنند. همچنین می توان آن ها را در هر طراحی و سبکی به کار برد و با رنگ های دیگر به آسانی ترکیب کرد. Behr عنوانی که به رنگ سال می دهد، «بوم خالی» (Blank Canvas) است. اریکا وولفل، معاون رنگ و خدمات خلاقانه در Behr می گوید:«رنگ سفید برای سبک های فردی، رنگ بسیار کلیدی تلقی می شود؛ زیرا به راحتی می توان آن را تغییر داد. دلیل دیگر این که می توان به آسانی، رنگ ها، بافت ها و الگو های دیگر را برای شخصی سازی این رنگ انتخاب کرد.»

رنگ سال برای مبلمان اخرای قهوه ای

  • اُخرای قهوه ای (Brown Ochre)

زمانی که یک بوم خالی در اختیار دارید می توانید آن را با هر رنگی که تمایل دارید، پر کنید. این رنگ ها می تواند شامل رنگ های خنثی دیگر شود. مکس گانسو، یکی از بنیان گذاران برند Vetsak، درباره رنگ سال برای مبلمان می گوید: «روند سال 2023 به سمت رنگ ها و مواد گرم و خنثی در حرکت است و این گونه از رنگ ها برای انسان راحتی و آسایش را به ارمغان می آورند. رنگ های مواد خام و ارگانیک چوبی مانند اُخرای قهوه ای به عنوان پایه در نظر گرفته می شوند. این رنگ ها در عین خنثی بودن، بسیار مدرن هستند. آن ها مفهوم قدرت را نیز نشان می دهند.

سایه های ملایم تر رنگ های پر رنگ

  • سایه های ملایم تر رنگ های پر رنگ

رنگ هایی که ملایم هستند، آرامش را به انسان هدیه می دهند. مدیر ارشد بازاریابی و تجربه، کریستین ماروین، می گوید: «رنگ های با تن های ملایم، باعث می شوند که راحت تر بتوانید ظاهری تک رنگ ایجاد کنید. در این حالت می توانید در مناطقی از خانه که می خواهید بر آن ها تاکید بیشتری داشته باشید، وسایل رنگی به کار ببرید تا توجه دیگران به راحتی به آن قسمت ها معطوف و چیدمان مبلمان منزل از حالت یکنواخت خارج شود.»

زرد کهربایی

  • زرد کهربایی

امروزه اتاق خواب ها با دیوار های زرد کهربایی که از طبیعت الهام گرفته اند، رو به افزایش اند. این اتاق خواب ها در اصل از گل های استوایی الهام گرفته اند و آن ها را به خوبی با رنگ سرویس خواب خود ست می کنند. با توجه به این موضوع، Wallcoverings، کهربایی را رنگ سال برای مبلمان انتخاب کرده است. کارول میلر، متخصص در این حوزه می گوید:«کهربا سنگ قیمتی و ارگانیک است که از رزین درخت ساخته شده است. این سنگ انرژی منفی را به خود جذب و تمام انرژی های مثبت و آرام بخش را از خود ساطع می کند. این رنگ مفاهیمی همچون قدرت، انرژی و در عین حال آرامش را به انسان القا می کند.»

تطبیق و هماهنگی با سایر رنگ ها

  • تطبیق و هماهنگی با سایر رنگ ها

یکی از ویژگی هایی که رنگ سال برای مبلمان باید داشته باشد، قابلیت هماهنگی با دیگر رنگ هاست. رنگ های خنثی به این صورت اند. همه با شنیدن رنگ های خنثی به یاد رنگ های بژ، خاکستری یا سفید می افتند؛ اما رنگ های خنثی به این موارد محدود نمی شوند و می توانند رژگونه ای، زرد، بنفش و یا آبی باشند. وادن می گوید:«رنگ های خنثی می توانند در لایه های زیرین خود رنگ های دیگری مانند صورتی داشته باشند». این نکته قابل ذکر است که به طور کلی همه چیز به نحوه استفاده از رنگ ها در یک فضا بستگی دارد.

شما می توانید با ورود به سایت چوبکده انواع ترکیب رنگ ها را که شامل ترکیب رنگ های خنثی با دیگر رنگ های گرم نیز می شوند، ببینید. در این حالت می توانید آن چه را که از رنگ های مختلف برای مبل راحتی یا کلاسیک خود مد نظر دارید، در مثال های عینی مشاهده کنید تا خریدتان با آگاهی بیشتری صورت گیرد.

جمع بندی

به روز بودن و بر اساس مد عمل کردن عاملی است که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است و این عامل را در هنگام خرید هر چیزی در نظر می گیرند. خرید مبلمان هم از این قاعده مستثنی نیست. انتخاب رنگ آن ها از بسیاری از جهات مهم است؛ زیرا فضای کلی حاکم بر خانه تان را تعیین می کند. در این نوشته در ابتدا انواع رنگ سال برای مبلمان را به شما معرفی کردیم و هر کدام را در مواردی مجزا توضیح دادیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *