مقالات

بهترین رنگبندی سرویس چوب جهیزیه عروس

رنگ سرویس چوب جهیزیه

 انتخاب رنگ برای وسایل چوبی می تواند یک فرایند پیچیده باشد. برای ایجاد بهترین رنگبندی سرویس چوب جهیزیه عروس باید از قبل برنامه ریزی کنید و وسایلی را خریداری کنید که با رنگ دیوار، فرش ها، پرده ها و دیگر وسایل هماهنگی داشته باشند. ما در این مقاله نکات مربوط به رنگ سرویس چوب جهیزیه عروس را بررسی می کنیم تا بتوانید به بهترین شکل دکوراسیون منزل جدید خود را انجام دهید و از محیط زندگی خود بیشترین لذت را ببرید.

رنگ سرویس چوب جهیزیه

چگونه رنگ سرویس چوبی جهیزیه را انتخاب کنیم؟

رنگ سرویس چوب جهیزیه به خصوص رنگ مبل تاثیر به سزایی در فضای خانه دارد. بر هیچ کس پوشیده نیست که برخی از رنگ های گرم دکوراسیون صمیمی ایجاد می کنند؛ درحالیکه برخی دیگر سرد و آرامش بخش هستند. ما در این قسمت به نکاتی درمورد انتخاب رنگ سرویس چوب جهیزیه اشاره می کنیم.

  1. رنگ چوب را در نظر بگیرید

هر نوع چوب رنگ و طرح مشخصی دارد. سازندگان مبل سال هاست که برای تغییر رنگ چوب از روکش و لاک استفاده می کنند. تن کلی رنگ سرویس چوب جهیزیه به جز رنگ مبلمان می تواند زرد، نارنجی، قرمز-قهوه ای، قهوه ای مایل به آبی یا قهوه ای تیره باشد.

برای انتخاب رنگ سرویس چوب جهیزیه باید در نظر بگیرید که تضاد و کنتراست را ترجیح می دهید یا نه. همچنین نباید نگران تطابق رنگ تمام قطعات چوبی باشید. اتفاقا رنگ های مختلف می توانند فضای اتاق پذیرایی شما را زنده تر جلوه دهند.

  1. طراحی کلی فضا را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب رنگ سرویس چوب جهیزیه و رنگ چوب مبل مهم است که رنگ دیوار ها، فرش ها و پرده ها را در نظر بگیرید. یک قانون کلی این است که رنگی را برای مبلمان خود انتخاب کنید که با رنگ دیوار و فرش در تضاد باشد. برای مثال مبلمان با رنگ روشن در کنار دیگر وسایل چوبی، فضای اتاق پذیرایی شما را زیبا می کند. با این حال اگر اتاقی با دیوار های روشن دارید، مبلمان و وسایل چوبی تیره به آن حس وقار می دهد.

به نورپردازی دقت کنید

  1. به نورپردازی دقت کنید

نور طبیعی و مصنوعی نقش مهمی در رنگ سرویس چوب جهیزیه دارند. مهم است که قبل از استفاده از یک رنگ خاص، درک کنید که نور چگونه بر رنگبندی مبلمان منزل تاثیر می گذارد. برای مثال، رنگ های گرم مانند قرمز و زرد در نور طبیعی خورشید روشن تر از رنگ مصنوعی به نظر می رسند. علاوه بر این انواع مختلف نور مصنوعی می توانند ظاهر یک رنگ را تغییر دهند. لامپ های رشته ای رنگ ها را گرم تر می کنند؛ درحالیکه لامپ های فلورسنت ممکن است رنگ ها را سرد تر یا آبی تر نشان دهند.

  1. یک طرح رنگ مشابه یا مکمل را انتخاب کنید

طرح رنگ سرویس چوب جهیزیه باید مشابه یا مکمل یکدیگر باشد تا فضای اتاق پذیرایی گرم و جذاب شود. مثلا رنگ های زرد، نارنجی و قرمز می توانند در کنار هم استفاده شوند. از سوی دیگر رنگ های مکمل اتاق پذیرایی شما را پر جنب و جوش تر و پویا نشان می دهند. برای مثال یک مبل آبی سرمه ای می تواند با کوسن زرد خردلی و میز عسلی و جلو مبلی اتاق شما را جذاب کند.

البته انتخاب رنگ سرویس چوب جهیزیه کاملا شخصی است؛ اما هنگام انتخاب رنگ های پس زمینه برای چیدمان مبلمان، باید ترکیب رنگ چوب و دیگر وسایل را در نظر بگیرید تا زیبایی اتاق پذیرایی شما تکمیل شود. چند ایده برای انتخاب رنگ:

  • چوب کاج همراه با رنگ سبز: گرمای رنگ چوب کاج و رنگ عسلی در تقابل با رنگ سبز ظاهر می شود. رنگ سبز می تواند رنگ های زرد موجود در چوب را نشان دهد. رنگ سبز خاکستری نیز یکی دیگر از رنگ های جذاب برای ست کردن با رنگ های چوبی روشن است.
  • چوب رنگ روشن همراه با رنگ آبی: چوب هایی که ته رنگ نارنجی دارند، بهترین گزینه برای ست کردن با رنگ آبی هستند. آبی و نارنجی رنگ های مکمل یکدیگر هستند. این کنتراست برای کسانی که عاشق رنگ های تند هستند عالی است؛ اما برای اتاق هایی مانند اتاق خواب که می خواهید در آن آرامش ایجاد کنید مناسب نیست.
  • چوب طبیعی به همراه رنگ زرد: رنگ زرد رنگ های گرم چوب را نشان می دهد و ظاهری معمولی و جذاب را ایجاد می کند.

تفاوت رنگ سرویس چوب جهیزیه و رنگ مبلمان یا فرش های شما می تواند شما را متمایز جلوه دهد. رنگ های تیره تری مانند قهوه ای در برابر رنگ های روشنی مانند سبز کم رنگ یا آبی برجسته می شوند. به همین ترتیب چوب روشن در مقابل رنگ تیره، رنگ خود را نشان می دهد. تضاد توجه بیشتری را جلب می کند. با این حال اگر برای یک اتاق روشن مبلمان تیره انتخاب کنید، ممکن است فضا را شلوغ جلوه دهید. چیدمان مبلمان در اتاق پذیرایی را منظم و ساده نگه دارید تا شلوغی به چشم نیاید.

تا حد امکان بین رنگ چوب و دیوار تفاوت ایجاد کنید. اگر رنگ غالب در چوب قرمز به نظر برسد، پس زمینه سبز رنگ چوب را تقویت می کند. چوب های زرد طلایی در برابر سبز، قرمز، خاکی، سبز آبی و بادمجانی زیبا به نظر می رسند.

یک طرح رنگ مشابه یا مکمل را انتخاب کنید

  1. از قانون 60-30-10 استفاده کنید

در این قانون رنگ اصلی باید 60 درصد رنگ اتاق باشد و رنگ ثانویه 30 درصد رنگ اتاق را شامل شود. 10 درصد باقی مانده هم باید رنگ تاکیدی باشد. رنگ غالب معمولا رنگ دیوار ها، فرش ها و انواع مبلمان است. رنگ ثانویه رنگ دیگر وسایل سرویس چوبی و پنجره هاست. رنگ تاکیدی نیز رنگ وسایل تزئینی و کوسن هاست.

جمع بندی

رنگ چوب در بسیاری از عناصر اطراف خانه ما ظاهر می شوند از جمله سرویس چوبی، کفپوش، کابینت و وسایل تزئینی. رنگ چوب می تواند روشن یا تیره باشد و با رنگ های دیگر هماهنگی ایجاد کند. رنگ های خنثی در طرح رنگ کلی اتاق نقش بسیار مهمی دارند. ما در این مقاله به چند نکته برای انتخاب رنگ سرویس چوب جهیزیه اشاره کردیم. شما می توانید سرویس چوبی موردنظر خود را از فروشگاه چوبکده ایرانیان خریداری کنید. این فروشگاه انواع وسایل چوبی مانند میز تلویزیون، سرویس خواب، میز ناهارخوری و … را با منصفانه ترین قیمت به فروش می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *