مقالات

چگونه مبلمان را با کاغذ دیواری ست کنیم؟

ست مبلمان و کاغذ دیواری

دیوار ها و مبلمان نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی و دکوراسیون خانه دارند. دیوار ها اولین چیزی است که در زمان ورود به یک جا متوجه آن ها می شوید. به همین دلیل تزئین دیوار ها در زیبایی دکوراسیون شما تاثیری فوق العاده دارد. یکی از عوامل تزئین دیوار ها، کاغذ دیواری ها هستند. احتمالا در هنگام انتخاب کاغذ دیواری با سوالات زیادی مواجه شوید. اگر قبل از انتخاب کاغذ دیواری خرید مبلمان را انجام داده باشید، این انتخاب سخت تر هم می شود. ما در این مقاله به نحوه ست مبلمان و کاغذ دیواری می پردازیم و بعد از ذکر نکاتی مشخص می کنیم که برای هماهنگ کردن رنگ مبلمان با کاغذ دیواری باید چه کار هایی انجام دهید.

ست مبلمان و کاغذ دیواری

در هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

 1. به نورپردازی توجه کنید

نور پردازی در دکوراسیون منزل تاثیر ویژه ای دارد. شما باید به محل قرار گیری پنجره، لوستر، لامپ و … در فضای اتاق خود دقت کنید. هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری، دیواری را در نظر بگیرید که بیشترین دید را دارد. بقیه دیوار ها می توانند ساده باشند یا رنگ آمیزی شوند.

 1. رنگ کاغذ دیواری را با مبلمان هماهنگ کنید

در ست مبلمان و کاغذ دیواری، رنگ ها نقش مهمی دارند. اگر هنوز مبلمان خود را نخریده اید، بهتر است رنگ کلی اتاق و چیدمان را در ذهن خود تصور کنید و بعد کاغذ دیواری را انتخاب کنید. اگر چیدمان مبلمان را انجام داده اید، باز هم دستتان در انتخاب کاغذ دیواری باز است.

رنگ های گرم فضایی گرم و پر انرژی ایجاد می کنند و محبوب کودکان و نوجوانان هستند. این رنگ ها یک دکوراسیون گرم و صمیمی در اتاق نشیمن ایجاد می کنند. رنگ های سرد احساس آرامش و سکون می دهند. این رنگ ها در برابر رنگ های گرم مغلوب می شوند و بهتر است در کنار آن ها از چند رنگ مکمل گرم در مبلمان و دیگر لوازم استفاده کرد. رنگ های خنثی در طیف خاکستری و کرم هستند و با کاغذ دیواری های طرح دار به خوبی هماهنگ می شوند. کاغذ دیواری های روشن فضای شما را بزرگ و جذاب جلوه می دهند.

طرح مبلمان را با کاغذ دیواری ست کنید

 1. طرح مبلمان را با کاغذ دیواری ست کنید

اگر مبلمان شما روکش یا طراحی خاصی دارد، در هنگام ست مبلمان و کاغذ دیواری نباید از کاغذ دیواری با طرح های هندسی یا گلدار استفاده کنید. حتی اگر طرح کاغذ دیواری دقیقا شبیه مبلمان باشد، باز هم این کار را انجام ندهید؛ زیرا هم کاغذ دیواری هم مبلمان جلوه خود را از دست می دهند.

یکی از کار هایی که باید انجام دهید تطبیق رنگ کاغذ دیواری با رنگ طرح های مبل است. اگر یکی از کاغذ دیواری ها طرح دار و خاص است، دیگر کاغذ دیواری را ساده و یکدست انتخاب کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد. مثلا اگر کاغذ دیواری زمینه تیره و طرح های روشن دارد، می توانید مبلمان کرم رنگ انتخاب کنید.

طرح های اسلیمی یکی از طرح های کلاسیک محبوب در کاغذ های دیواری هستند و طرح های هندسی و سه بعدی نیز در این روز ها محبوب شده اند. طرح های طبیعی مانند طرح چوب، طرح چرم، طرح های فانتزی و … طرح های کاغذ دیواری های مدرن هستند. حال که با اصول اولیه ست مبلمان و کاغذ دیواری آشنا شدید، بهتر است در انتخاب طرح نکات زیر را رعایت کنید:

 • طرح های بزرگ برای فضا های بزرگ مانند اتاق پذیرایی مناسب است و طرح های ریز در فضا های کوچک زیبا هستند.
 • طرح های راه راه برای نشان دادن ارتفاع بیشتر سقف مناسب است. بهتر است از خطوط پهن استفاده کنید.
 • بهتر است از طرح های شلوغ برای پشت تلویزیون استفاده نکنید تا چشم ها خسته نشوند.
 • بهتر است کاغذ دیواری های طرح ساده را در کنار کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید.

اگر هنوز مبلمان منزل خود را خریداری نکرده اید و طرح کاغذ دیواری را نیز انتخاب نکرده اید، بهتر است که اول از خرید مبلمان شروع کنید. شما می توانید به سایت فروشگاه چوبکده ایرانیان نگاه کنید و انواع مبلمان متناسب با فضای منزل خود را انتخاب کنید.  

ست کردن کاغذ دیواری با انواع رنگ مبلمان

ست کردن کاغذ دیواری با انواع رنگ مبلمان

 • ست کاغذ دیواری با مبلمان قهوه ای: دکوراسیون با مبلمان قهوه ای در سبک کلاسیک با کاغذ دیواری های کرم، طلایی، قهوه ای و زرد و در سبک مدرن با رنگ های نارنجی و فیروزه ای ست می شود.
 • ست کاغذ دیواری با مبلمان قرمز: اگر می خواهید انرژی و گرمای رنگ قرمز را متعادل کنید، از کاغذ دیواری خاکستری با ترکیبی از کاغذ دیواری مشکی و قرمز استفاده کنید. آبی نیز با قرمز هماهنگ می شود. قرمز و سبز نیز مکمل هم هستند. اگر مبلمان استیل شما قرمز است، آن را با کاغذ دیواری کرم رنگ با طرح های کوچک قرمز رنگ ست کنید.
 • ست کاغذ دیواری با مبلمان زرشکی: رنگ زرشکی رنگ شیکی است و کاغذ دیواری آبی، نقره ای یا طوسی در ست مبلمان و کاغذ دیواری بسیار خوب عمل می کند. در دکوراسیون مدرن این رنگ با رنگ هایی مانند زرد و آبی روشن هماهنگ می شود.
 • ست کاغذ دیواری با مبلمان بنفش: رنگ مکمل بنفش زرد است. اگر می خواهید سبک دکوراسیون کلاسیک داشته باشید، از طیف رنگ های بنفش مانند یاسی استفاده کنید.
 • ست کاغذ دیواری با مبلمان صورتی: صورتی رنگ ملایمی است و با رنگ های ملایم ست نمی شود. بنفش، لیمویی، خاکستری، آبی روشن و سبز آبی رنگ هایی هستند که با صورتی ست می شوند.
 • ست کاغذ دیواری با مبلمان سبز: برای ست مبلمان و کاغذ دیواری می توانید از رنگ های شیری، لیمویی، زرد یا رنگ های مکمل قرمز استفاده کنید.

جمع بندی

گاهی اوقات در هنگام خرید کاغذ دیواری، شما با توجه به عکسی که در آلبوم و کاتالوگ دیده اید، طرح موردنظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نمونه پیش روی شما سایز کوچکی دارد و شاید در ابعاد بزرگ اتاق جلوه متفاوتی داشته باشد. شما در این جا باید به صورت ذهنی تجسم کنید که پوشاندن کل دیوار ها با آن طرح کار درستی است یا خیر. همچنین باید تصور کنید که کاغذ دیواری همراه با مبلمان شما چگونه می شود. ما در این مقاله نحوه ست مبلمان و کاغذ دیواری را توضیح دادیم و بررسی کردیم برای هماهنگی با انواع مبلمان، چه کاغذ دیواری ای باید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *