مقالات

برای طراحی اتاق خواب مدرن باید از چه وسایلی استفاده کنید؟

طراحی اتاق خواب مدرن

ممکن است پس از شنیدن واژه «مدرن» فورا به یاد ماشین های پرنده یا خانه های خودکار جتسون ها بیفتید. اما مدرن یکی از سبک هایی است که در دهه های اول 1900 در مدرسه هنری باهاوس آلمان برای نخستین بار طراحی شد. این سبک به نوعی نشان دهنده طرز فکر جنبش مدرنیسم بود. ظاهر سبک مدرن بسیار ساده، تمیز و کاربردی است. اگر شما تمایل دارید که اتاق خواب خود را به حالت مدرن دربیاورید باید مواردی را با دقت رعایت کنید و در صورت لزوم وسایلی را به اتاق خواب خود اضافه کنید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با طراحی اتاق خواب مدرن آشنا کنیم و موارد مهم در این طراحی را در مواردی جداگانه برایتان بررسی نماییم.

برای طراحی اتاق خواب مدرن چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

بهتر است هنگام دکور کردن اتاق خود در کنار استفاده از وسایلی که با این سبک همخوانی بیشتری دارند، موارد به خصوصی را نیز در نظر بگیرید. ما در ادامه به بررسی این موارد و این وسایل می پردازیم.

  • پیروی فرم از کارایی

مفهوم تازه ای که جنبش مدرنیسم سعی در اثبات آن داشت، در این جمله خلاصه می شود: «فرم از کارایی پیروی می کند». این جمله به این معنی است که هنگام چیدمان مبلمان، تخت خواب و دیگر وسایل اتاق کارایی آن ها و راحتی شما در اولویت هستند. به عبارت دیگر، ظاهر و زیبایی در طراحی اتاق خواب مدرن ، در درجه دوم اهمیت قرار می گیرند. البته این به این معنا نیست که این سبک، به گونه ای نامانوس و زشت طراحی شده است؛ بلکه به این معناست که در آن تزیینات اضافی و وسایل غیر ضروری حذف می شوند؛ زیرا کاربردی ندارند. در این سبک معمولا طرح روی مبل راحتی، ساده است و به دلیل نبودن وسایل اضافی، فضای وسیعی در اختیار افراد قرار دارد.

طراحی اتاق خواب مدرن

  • عنصر رنگ

در طراحی اتاق خواب مدرن ، با توجه به آنچه که در سنت این سبک جا افتاده است، بهتر است بیشتر رنگ های خنثی به کار رود. رنگ هایی همچون قهوه ای، کرم، خرمایی، سیاه، خاکستری و سفید در این سبک غالب هستند. طراحان اولیه باهاوس از رنگ هایی مانند قرمز، زرد و آبی در این نوع سبک استفاده می کردند؛ اما با گذشت زمان و گسترش آن، رنگ های خنثی کاربرد بیشتری پیدا کردند. اکنون استفاده از رنگ های روشن و شاد در سبک مدرن بیشتر به چشم می خورد.

  • استفاده از عنصر چوب

بیش از هر چیز عنصر چوب در سرویس خواب اتاق مدرن مشاهده می شود. البته در برخی موارد در این سبک استفاده از پلاستیک و کروم نیز به چشم می خورد؛ زیرا این مواد به اتاق رنگ و درخشش خاصی می بخشند.

استفاده از عنصر چوب

  • استفاده از طراحی هندسی

الگو های هندسی با خطوط ساده در این نوع طراحی، زیبا به نظر می رسند. شما می توانید در اتاق خواب خود رنگ و شکل را با یکدیگر ترکیب کنید و با این کار باعث شوید اتاقتان در عین هنری بودن، کاربردی به نظر برسد. در طراحی اتاق خواب مدرن وسایل خشن و به نمایش گذاشتن کلکسیون های اضافه جایگاهی ندارند؛ زیرا آن را به هم ریخته و نامرتب نشان می دهند و از هدف اصلی ای که دارد، یعنی کاربردی بودن دور می سازند. به جای این موارد می توانید از آثار هنری، به ویژه نقاشی های بزرگ، پوستر ها یا چاپ های روی دیوار برای زیبا تر نشان دادن اتاق خود بهره ببرید.

  • استفاده از رنگ های مکمل

در بخش های پیشین اشاره کردیم که ویژگی بارز اتاق خواب مدرن رنگ خنثی و روشن آن است. رنگ مناسب سرویس خواب در این اتاق ها عموما رنگ های روشن است. شما می توانید از رنگ های گرم و روشن تر برای ترکیب آن با رنگ های خنثی و جان بخشیدن به اتاق خود استفاده نمایید. رنگ هایی مثل قرمز و نارنجی به عنوان مکمل، رنگ های مناسبی به نظر می رسند. درست است که هر کس متناسب با سیلقه ای که دارد رنگ های اتاق خود را انتخاب می کند؛ اما استفاده از پرده های سبز زمردی در اتاقی که رنگ غالب آن سفید یا کرم است، می تواند بسیار جذاب و متفاوت باشد و به خوبی ویژگی های سبک مدرن را بنمایاند.

استفاده از رنگ های مکمل

  • افزودن وسایل کوچک و ساده

با توجه به توصیفاتی که از طراحی اتاق خواب مدرن کردیم، ممکن است اینطور تصور شود که ظاهر روشن و به دور از تجملات آن، خسته کننده و ملال آور است. این تصور چندان صحیح به نظر نمی رسد؛ زیرا همان گونه که پیشتر نیز اشاره کردیم، سبک مدرن به طور کلی نمایانگر سادگی، تمیزی و در عین حال زیبایی است. شما می توانید برای ایجاد تغییر در فضای خود یک چراغ مطالعه زیبا یا هر ابزار و وسیله ای که به آن علاقه دارید، مانند شمع های کوچک به اتاق مدرن خود بیافزایید.

چوبکده انواع مبلمان مخصوص اتاق خواب و تخت خواب های گوناگون را با انواع چیدمان در سایت خود به نمایش گذاشته است. انواع سبک ها در این سایت در تصاویر مجزا قابل مشاهده هستند. شما نیز می توانید برای دستیابی به دید تازه هنگام طراحی اتاق خواب مدرن خود و تهیه وسایل آن، به این سایت سر بزنید تا بتوانید اتاق مدرن خود را به بهترین شکل و مطابق اصول خاص آن طراحی کنید.

جمع بندی

سبک مدرن سبکی است که در آن زیبایی، سادگی و تمیزی حرف اول را می زنند. این سبک یکی از کاربردی ترین سبک هاست و زیبایی را در درجه دوم اهمیت قرار می دهد. در سبک مدرن رنگ های خنثی کاربرد دارند و از رنگ های گرم تر به عنوان مکمل استفاده می شود. در طراحی اتاق خواب مدرن ، وسایل تزیینی اضافی به چشم نمی خورد و همه عناصر در ساده ترین حالت خود قرار دارند. در این مقاله سعی کردیم مواردی را که هنگام طراحی اتاق خود به این سبک لازم است در نظر داشته باشید، بررسی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *