مقالات

آشنایی با انواع طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی

طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی

از المان‌هایی که در طراحی داخلی به ما کمک می‌کند تا بتوانیم خانه یا شرکت را زیباتر نشان دهیم، انتخاب درست طرح میز جلو مبلی و عسلی است. انتخاب درست، انتخابی است که با رنگ بقیه وسایل ست بوده و جا به جایی راحتی داشته باشد.

نحوه چیدمان مناسب میز جلو مبلی و عسلی

میز جلو مبلی، میزی است که جلوی مبل قرار گرفته و وسایل پذیرایی معمولا روی آن قرار می‌گیرد. در کنار میز جلو مبلی، دو یا سه عدد میز عسلی وجود داشته که ابعاد کوچکتری دارد. نحوه چیدمان میزها به ‌این‌ صورت است که میز جلو مبلی معمولا جلوی کاناپه سه‌نفره قرار دارد و میز عسلی کنار مبل یک‌نفره قرار می‌گیرد.

میز جلو مبلی ساده چوبی

انواع طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی

  1. میز ساده چوبی
  2. میز طرح‌ دار چوبی
  3. میز فلزی

میز جلو مبلی ساده چوبی

این مدل از میزها مخصوص مبل‌های راحتی، مبلهای ال شکل و چستر طراحی شده است. جنس این مدل از میزها معمولا ام دی اف بوده و روکش شده‌اند.

برای انتخاب رنگ میز جلو مبلی ساده اصولا از رنگ‌های سفید، فندقی، گردویی، ونگه و والیس استفاده می‌شود. اگر رنگ پایه‌های مبل شما متفاوت است، می‌توانید رنگ مورد نظر خود را سفارش داده که هارمونی خوبی بین مبل‌ها و میز برقرار شود.

میزجلو مبلی طرحدار چوبی

یکی از انواع طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی ، میز طرح‌دار چوبی است. این سبک از میز جلو مبلی برای مبلمان استیل و کلاسیک بیشتر استفاده می‌شود.

بر روی این مدل از میزها منبت‌کاری‌هایی شده که مطابق با بدنه مبلمان است. این نوع میز اغلب هنگام خرید مبلمان سفارش داده شده و دقیقا هم رنگ مبلمان است.

در رنگ‌بندی این نوع از میز جلو مبلی بیشتر از رنگ‌های شیری، ورق‌طلا، گردویی و فندقی استفاده شده است.

نکاتی درباره انتخاب طرح میز جلو مبلی و عسلی

طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی

  1. قبل از خرید به متراژ نشیمن و مبلمانی که قرار است این میزها با آن‌ها ست شود، توجه کنید. خانه‌هایی که فضای ‌کافی دارند، می توانند از میز جلو مبلی و عسلی استفاده کنند. در خانه‌هایی با متراژ پایین، بهتر است از میزعسلی با جابه‌جایی راحت استفاده شود یا اینکه فقط از میزجلو مبلی به تنهایی استفاده کنید.
  2. حتما توجه زیادی به جنس و رنگ میز داشته باشید. بعضی از مدل‌ها در بازار از لترون با رویه رنگی برای ساخت میز استفاده می‌کنند که استحکام و ماندگاری کمی دارند و امکان دارد رنگ میز با برخورد وسایل با آن بپرد؛ پس قبل از خرید رنگ و جنس را به خوبی بررسی کنید.
  3. به سبکی که خانه چیدمان شده دقت کنید و طبق آن میز خود را انتخاب کنید. از طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی فلزی و ساده، در دکوراسیونهای مینیمال و از طرح مدل‌های منبت‌کاری شده در سبک‌های سنتی و کلاسیک استفاده می‌شود.

 طرح میز جلو مبلی و میز عسلی مناسب با دکوراسیون منزلتان را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید میز جلوی مبل شما کم‌تر به چشم بیاید؛ میز با سطح شیشه‌ای را انتخاب کنید که پایه‌های میز همرنگ بقیه وسایل باشد. این‌کار باعث می‌شود تمام وسایل به چشم بیایند و فقط یک وسیله خودنمایی نکند. میز استیل با سطح شیشه‌ای باعث می‌شود اتاق بزرگ تر جلوه کند.

طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی

نکاتی درباره میز با سطح شیشهای

 میزهای شیشه‌ای احتیاج به تمیزکاری بیشتری نسبت به بقیه میزها دارند.

اگر شیشه داخل میز کارگذاشته نشده باشد، یک سایه سبز در گوشه‌های میز به چشم خواهد خورد. اگر دوست ندارید این سایه سبز روی میز مشخص باشد، می‌توانید شیشه‌هایی را تهیه کنید که این سایه را نداشته باشند ولی قیمت آن بالاتر است.

میز با سطح شیشه‌ای

چطور طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی را با کنسول ست کنیم

طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی را می‌توان متناسب با میز تلویزیون و میز کنسول انتخاب و خریداری کرد. ست ‌های پذیرایی چوبی می‌تواند شامل میز جلو مبلی و عسلی، میزکنسول، میزتلوزیون و در نهایت جاکفشی باشد. با توجه به متراژ خانه و نیازتان هرکدام از این اجناس را می‌توانید کم یا زیاد کنید. در خرید به میزان اهمیت آن‌ها توجه کنید، مثلا جاکفشی ازاهمیت کم‌تری نسبت میزتلویزیون برخوردار است پس رنگ آن‌ها نمی‌تواند یکی باشد ولی هارمونی رنگ و طرح آن باید به‌هم بیاید و هم‌خوانی داشته باشد.

طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی

محبوبترین طرحهای میز جلو مبلی و عسلی

میز های جلو مبلی و عسلی فلزی به خاطر داشتن تنوع زیاد در رنگ، تنوع در صفحه میز و اشکال هندسی گوناگون، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند.

ابعاد و اندازه مناسب میز جلو مبلی و عسلی

سطح میز جلو مبلی و عسلی باید 5 سانتیمتر بالاتر از ارتفاع مبلمانی باشد که میز کنار آن قرار دارد. میز جلو مبلی اکثرا 40 تا 45 سانتیمتر ارتفاع دارد ولی اگر ارتفاع مبلمان شما بلند است، بهتر است ارتفاع میز به نسبت مبل بلندتر باشد. طول میزهای جلو مبلی معمولا دوسوم طول مبلی است که میزجلوی آن قرار گرفته است. به دست آوردن اندازه مناسب میز یک قاعده کلی دارد، ارتفاع میز نباید کمتر از 5/2 نیم سانت از نشیمنگاه مبلمان یا صندلی‌ها باشد.

ابعاد و اندازه مناسب میز جلو مبلی و عسلی

فضای مناسب برای میز عسلی

زمانی که برای خرید میز عسلی اقدام می کنید، باید بدانید منظور شما از خرید این میز چیست و چه کاربردی برای شما دارد. قبلا از خرید طرح و مقیاس آن را بسنجید و ببینید با بقیه وسایل همخوانی دارد یا خیر.

اگر شما از فضای زیادی برخوردار هستید می‌توانید از دو جفت کاناپه عثمانی در دو طرف میز عسلی استفاده کنید. به‌خاطر داشته باشید تنها یک عثمانی کافی نیست حتما از یک‌ جفت از آن‌ها استفاده کنید.

هنگامی که از این میزها برای پذیرایی از مهمان استفاده می‌کنید طوری آن‌ها را قرار دهید که فضایی صمیمی ایجاد شود، اما کارآیی آن‌ها در بقیه مواقع این است که فضای بین کاناپه‌ها و صندلی‌ها خالی نماند و هارمونی آن‌ها حفظ شود.

درست است که انتخاب طرح ‌میز جلو مبلی و عسلی ، ساده است اما همینطور که گفتیم در دکوراسیون و راحتی میهمان‌ها اهمیت زیادی دارد پس در خرید آن از فروشگاه های معتبر مبلمان توجه زیادی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *