مقالات

چگونه می توانید انواع مبلمان را با فرش سنتی ست کنید؟

ست مبلمان و فرش سنتی

فرش ها فقط یک پوشش برای کف ساختمان نیستند. فرش های سنتی یک اثر هنری محسوب می شوند که زیبایی منحصر به فردی را به خانه شما می بخشند. اگر به فرش های سنتی علاقه مند هستید؛ اما به هر دلیلی سبک دکوراسیون کلاسیک و سنتی را نمی پسندید، می توانید سبک های گوناگون را با هم ترکیب کنید تا دکوراسیون محبوب و مخصوص خود را خلق کنید. فرش های سنتی هنگامی که با مبلمان مناسب ست شوند، روحی تازه به منزل شما می بخشند. در ادامه این مطلب با چوبکده همراه باشید تا با مهم ترین نکات ست مبلمان و فرش سنتی آشنا شوید.

ست مبلمان و فرش سنتی

  • به رنگ دکوراسیون خود توجه کنید.

برای ست مبلمان و فرش سنتی توجه به هماهنگی رنگ ها اهمیت زیادی دارد. فرش های سنتی گزینه ایده آلی برای رنگ‌ بخشیدن به فضای خانه شما هستند. فقط کافی است تا رنگ هایی را انتخاب کنید که با دکوراسیون و مبلمان شما مطابقت داشته باشند. اگر فرش سنتی ای با رنگ های نود مانند کرم را انتخاب می کنید، سعی کنید تا برای حفظ تعادل، مبلمان خود را از رنگ های خنثی یا کمرنگ و ملایم انتخاب نکنید. رنگ های تناژ بنفش، آبی، قرمز، سبز و… بهترین گزینه برای رنگ مبلمان شما در چنین حالتی هستند. برعکس چنین حالتی، اگر مبلمان های مینیمال با رنگ های خنثی و کم رنگ را ترجیح می دهید، فرش های سنتی می توانند موجی از رنگ را به روی خانه شما بپاشند.

 

شما می توانید با مراجعه به سایت مجموعه چوبکده از به روز ترین رنگ های مدرن و کلاسیک پارچه مبلی آگاه شوید تا دکوراسیون مد نظرتان را انتخاب کنید.

 

چیدمان مبلمان و فرش سنتی

  • اندازه فرش و چیدمان مبلمان را در نظر بگیرید.

نکته بعدی ای که باید بسیار به آن توجه کنید، اندازه فرش است. شما می توانید فرش سنتی را فقط به عنوان دکوراسیون منزلتان در نظر بگیرید و در چنین حالتی، یک قالیچه کوچک هم برای روح بخشیدن به منزل کافی است. اما اگر تصمیم دارید از فرش ها استفاده نیز بکنید و حتی گرمایش منزلتان را با آن ها بهبود ببخشید، بهتر است تا به اندازه و چیدمان مبلمان دور آن نیز توجه کنید.

در ست مبلمان و فرش سنتی نیز مانند هر دکوراسیونی باید هنگامی که مبلمان را دور فرش می چینید، چیدمان مبلمان شما مثلثی شکل یا L نباشد. چیدمان های مربعی یا مستطیلی بهترین انتخاب خواهند بود. اگر مبلمان شما خیلی بزرگ نیست، آن را به شکلی بچینید که فضای خالی و قابل استفاده زیادی داشته باشید. چیدمان متقارن مبلمان نیز یکی از اصلی ترین نکات ست مبلمان و فرش سنتی است. تقارن کامل خسته کننده خواهد بود؛ اما ایجاد تعادل در نحوه چیدن مبلمان اهمیت دارد. به جای اینکه هر اینچ مربع از منزلتان را با فرش بپوشانید، فرش خود را نقطه کانونی در نظر بگیرید و وسط هال قرارش دهید و سپس مبلمان را اطراف آن بچینید.

ترکیب مدرن و سنتی

ترکیب دکوراسیون ها، ایده ای خوب برای شما

خوب است بدانید که استفاده از مبلمان مدرن در کنار فرش های سنتی اصلا ایده بدی نیست. ترکیب دکوراسیون مدرن و سنتی بسیار رایج است؛ فقط در نظر گرفتن نکات مهم چنین چیدمانی را فراموش نکنید. مبلمان مدرن روحی تازه به دکوراسیون سنتی و کلاسیک منزل می بخشد.

مبلمان هایی که بالشتک های ساده و زیادی رویشان قرار می گیرد انتخاب خوبی هستند. این بالشتک ها به عنوان المان دکوراسیون سبک مینیمال در ترکیب با فرش سنتی رنگ ملایم یا خنثی، دکوراسیون ترکیبی و ست مبلمان و فرش سنتی خوبی را ایجاد می کند.

کلید زیبایی سبک سنتی و مدرن، ترکیب است. برای اینکه تنوع دکوراسیون منزل شما بیش از حد نشود و منزلتان شلخته و در هم و بر هم به نظر نیاید، بهتر است که از ست‌ های سرویس چوب استفاده کنید. این ست ها ترکیبی از تخت خواب، میز ناهار خوری و کمد و مبلمان هستند. در چنینی حالتی تمام اجزای سرویس چوب شما هماهنگ است و قرار گرفتن آن ها در کنار فرش   های سنتی دو ظاهر متمایز را با هم ترکیب می کند و نه چندین ظاهر متفاوت و متمایز را!

اگر دوست ندارید تمام سرویس چوب شما یک سبک باشد، خوب است تا مبلمان مدرن و سنتی را با هم ترکیب کنید. برای مثال، تمام صندلی های دور میز ناهار خوری خود را مدرن انتخاب کنید به جز دو تا از آن ها. آن دو را به رنگ ها یا طرح های سنتی انتخاب کنید تا با فرش زیر میز هماهنگی زیادی پیدا کند.

نتیجه گیری

فرش های سنتی همواره زیبایی منحصر به فردی داشته اند و علاقه مندان زیادی را به سوی خود کشانده اند. این فرش ها دکوراسیون سنتی یا کلاسیکی را در پی دارند که گاه مورد علاقه همه نیست. اگر شما هم دوست دارید که در خانه مدرن خود از فرش سنتی استفاده کنید، لازم است تا نکات ساده ای را در این خصوصص بدانید. ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را با نکات ست مبلمان و فرش سنتی آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *