مقالات

راه های تشخیص تفاوت های مبلمان ترکیه ای با مبلمان ایرانی

تفاوت مبلمان ایرانی با ترکیه ای

بسیاری از افراد خریدن مبلمان ترکیه ای را به مبلمان ایرانی ترجیح می دهند. به هر حال، کیفیت اجناس خارجی همیشه زبانزد همگان بوده است. اما آنچه که سبب می شود تا علاقه مندان مبل ترکیه ای از خریدن آن منصرف شوند، قیمت بالای آن نسبت به مبل ایرانی است. ما در این مقاله علاوه بر بررسی تفاوت مبلمان ایرانی با ترکیه ای ، راهکاری به شما پیشنهاد خواهیم داد تا دیگر نگران قیمت مبلمان باکیفیت نباشید.

تفاوت مبلمان ایرانی با ترکیه ای

مبل ترکیه ای، کیفیت بالا در کنار قیمت نجومی

  • با توجه به کیفیت خوب مبلمان ترکیه ای، این مبلمان می تواند با مبل های ساخت آلمان رقابت کند؛ اما مزیت مبل ساخت ترکیه این است که بسیار مقرون به صرفه تر از مبل های باکیفیت دیگر مانند آلمانی است. (هرچند که با این وجود، باز هم برای ایرانی ها گران محسوب می شود.) یکی از مهم ترین اجزای باکیفیت این مبل ها، پارچه مبلی آن هاست. همچنین متریالی که در ساخت و اتصال اجزای مبل نیز به کار می روند، بسیار باکیفیت هستند.
  • مبلمان ترکیه ای به دلیل کیفیت ساخت بالا شهرت دارد. سازندگان این مبلمان همیشه از بهترین مواد موجود در ساخت مبلمان استفاده می کنند. این موضوع علاوه بر زیبایی ظاهری مبلمان های ترک، کیفیت آن ها را نیز بالا برده است.
  • طراحی مبلمان های ترک بسیار منحصر به فرد است. طراحان ترک مبتکر و خلاق هستند و همیشه با ایده های جدید خود در طراحی، خریداران را شگفت زده می کنند. طرح های متنوع و التقاطی، طرح های مدرن تر نسبت به مبلمان آلمانی، استفاده از رنگ های بسیار متنوع و… از جمله مهم ترین ویژگی های مبلمان ترک است.
  • مبلمان های ترک اغلب دست ساز هستند. جزئیات زیادی دارند و این جزئیات با ظرافت بسیار توسط هنرمندان ایجاد شده است. این مسئله علاوه بر افزایش زیبایی، قیمت این مبلمان ها را نیز بالا برده است. قطعا مبلمانی که قطعات مختلف آن با دست ساخته شده اند نسبت به مبل هایی که در کارخانه به صورت انبوه تولید می شوند، گران تر خواهند بود.

مبلمان ایرانی، سازگاری و ارزانی

مبلمان ایرانی، سازگاری و ارزانی توامان

  • هر چند که اصلی ترین تفاوت مبلمان ایرانی با ترکیه ای در کیفیت آن هاست؛ اما قطعا سازگاری جنس چوب مبل به کار رفته در مبلمان با آب و هوای کشور مورد نظر بسیار مهم است. از همین روی، بسیاری از افراد مبلمان ایرانی را ترجیح می دهند. بسیاری از خریداران مبل در ایران به مبلمان های تمام چوب و مخصوصا مبل ساخته شده با چوب راش علاقه دارند؛ اما مبل هایی که در ترکیه تولید می شود تمام چوب نیست؛ زیرا رطوبت زیاد هوا در ترکیه، سرعت پوسیدگی کالای مدنظر را افزایش می دهد. در کشور ترکیه، به جای چوب، در بسیاری از اجزای مبل از مواد شیمیایی ای مانند رزین و پلیمر استفاده می شود. این دو ماده در ایران، قیمت بالاتری از چوب دارد و به سختی پیدا می شود. همچنین به دلیل نوع آب و هوای ایران، سازندگان نیازی به استفاده از مواد رزینی و پلیمری ندارند.
  • علاوه بر سازگاری جنس چوب با آب و هوا ضمانت پس از فروش و گارانتی، دلیل دیگری است که مبلمان ایرانی را به انتخاب بهتری تبدیل می کند. مبل های ترک معمولا گارانتی ندارند. تصور کنید که دو مبلمان ترک و ایرانی دلخواه از لحاظ طراحی و کیفیت ساخت پیدا کرده اید و از لحاظ بودجه هم مشکلی در خرید ندارید. به دلیلعدم حضور نمایندگی شرکت های خارجی در ایران، محصول ترک گارانتی ندارد. در چنین شرایطی انتخاب شما کدام مبلمان خواهد بود؟
  • ارزان بودن قیمت مبلمان ایرانی نسبت به ترک، اصلی ترین مزیت مبلمان ایرانی است.
  • در مبلمان های ایرانی به خصوص مدل های متوسط از پوشش پلی استر استفاده می شود. این در حالی است که مبلمان ترک رده متوسط از پوشش پلی اورتان ساخته شده است. این موضوع تفاوت مبلمان ایرانی با ترکیه ای است. امروزه بسیاری از سازندگان ایرانی برای بالا بردن کیفیت رنگ مبلمان های خود، استفاده از پلی اورتان را در دستور کار خود قرار داده اند.

مبل ایرانی، جایگزین مبل خارجی

مبلمان ایرانی، جایگزین خوبی برای مبلمان ترکیه ای

همانطور که در بند های قبل توضیح دادیم، مبلمان ترکیه ای بسیار با ظرافت و با کیفیت است و این موضوع را می توان تفاوت مبلمان ایرانی با ترکیه ای دانست. با وجود این تفاوت، صنعت مبلمان ایرانی در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته است و می توان به جرئت گفت که امکان رقابت با مدل های ترکیه ای را پیدا کرده است. امروزه مجموعه چوبکده با خرید مدل های ترکیه ای، کیفیت و ظرافت این مبلمان ها را مهندسی معکوس می کند و به این وسیله، مدل های ایرانی باکیفیتی می سازد که قدرت رقابت با مبلمان های باکیفیت را دارد.

(کیفیت محصولات چوبکده تا جایی بالاست که امکان تشخیص تفاوت مبلمان ایرانی با ترکیه ای سخت شده است. شباهت زیاد کیفیت مبلمان ایرانی و ترک تا حدی زیاد است که در نمایشگاه های یافت آباد، دلاوران و سراسر کشور مبل های ایرانی به عنوان مبل ترک فروخته می شوند.)

نتیجه گیری

مبلمان ترک همیشه به دلیل کیفیت و دوام بالا، مورد توجه خریداران قرار گرفته است؛ اما طبیعتا قیمت این مبلمان از موارد مشابه ایرانی بسیار گران تر است. امروزه سازندگان ایرانی، با ساخت مبلمان های باکیفیت و باظرافت با سازندگان ترک وارد رقابت شده اند؛ در نتیجه اگر به دنبال محصول باکیفیت اما ارزان می گردید، مبلمان ایرانی گزینه خوبی است. مجموعه چوبکده امکان تهیه چنین مبلمان های باکیفیت اما ارزانی را برای خریداران فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *