مقالات

ویژگی های مبل تختخواب شو و راحتی

مبل تختخواب شو و راحتی

امروزه به علت کوچک شدن فضای داخلی منازل و کاربرد های گوناگون اتاق های یک خانه مبل تختخواب شو و راحتی مورد توجه زیادی قرار گرفته است. افرادی که فضای کمی دارند به مبل های چند کاره که هم نیاز مبلمان آن ها و هم نیاز استراحت و خوابیدن آن ها را رفع کند روی آورده اند.

همان طور که می دانیم زندگی ها در عصر جدید به سمت استفاده بیشتر از زمان رفته است و افراد مدت های زیادی را ساکن در یک مکان می گذرانند و بیشتر شغل ها به سمت دور کاری و اینترنتی پیش رفته است از این رو افراد سعی می کنند از مبلمانی استفاده کنند که همزمان چند نیاز آن ها را باهم بر طرف کند و در مقابل هزینه کم تری بدهند. این مبلمان به علت این که دارای قیمت مناسبی می باشد طرفداران زیادی دارد .

مبل تختخواب شو و راحتی

هدف از خرید مبل چیست ؟

اگر شما می خواهید از فرنیچر بیشتر به عنوان مبلمان برای نشستن استفاد ه کنید بهتر است به جنس پارچه و زیبایی ، راحت تمیز شدن آن و … توجه کنید، ولی اگر هدف استفاده آن به عنوان تخت خواب است باید به مکانیزم باز و بسته شدن آن توجه زیادی بکنید،  چرا که سهولت در باز و بسته شدن تخت یکی از مهم ترین نکات است. اگر مبلمان شما به راحتی باز و بسته نشود بعد از مدتی شما نه تنها دچار ناراحتی در دست و گردن و دیگر ارگان های بدنتان می شوید بلکه استفاده از آن نیز سبب دل سرد شدن شما می شود.

 

مکانیزم

مبل تختخواب شو و راحتی دارای مکانیز تاشو ، چرخشی و کشویی می باشد که می تواند به صورت دستی یا برقی باشد.

مکانیزم مبل تختخواب شو و راحتی

مکانیزم تاشو در مبل تختخواب شو و راحتی

این مبلمان به صورت عمودی یا افقی باز و بسته می شوند برای تولید این نوع از مبل تختخواب شو و راحتی  از کلاف فلزی، جک گازی، دستگیره و یراق های جانبی و کمربند تشک و …. استفاده شده است. این مدل مبلمان با کشیدن دستگیره یا به صورت مکانیکی با زدن دکمه به صورت کتابی باز یا بسته می شود.

به هنگام خریدن این نوع مبلمان باید حواستان باشد که اگر دستی است به راحتی باز شود و به هنگام باز شدن صدای قژ قژ ندهد و اگر برقی می باشد به هنگام باز و بسته شدن گیر نکند. برای این مبل ها لولای تاشو به کار می رود تا مبل جمع یا باز شود. این لولا بسیار مهم است و باید از جنس مناسبی استفاده شده باشد.

مکانیزم مبل تختخواب شو و راحتی  چرخشی

این نوع مبل ها می تواند با هل دادن پشتی آن ها به سمت عقب آن را به تخت تبدیل کند. در مکانیزم این مبل ها از بازو هایی که قابلیت چرخش دارند و می توانند خم شود به همراه کلاف فلزی و پایه استفاده شده است. این بازو بسیار مقاوم است و می تواند به راحتی به مقدار مد نظر شما خم شود.

مبل تختخواب شو و راحتی کشویی

این مبلمان به صورت کشو با کشیدن قسمت زیرین مبل باز می شود. برای این مبلمان از ریل های مناسب استفاده می شود و تشک نشیمن تخت، باز و بسته نمی شود بلکه آن ثابت است. به هنگام خریدن این نوع از مبلمان تخت شو دقت کنید که ریل های به کار رفته مقاوم باشد و بر اثر باز و بسته کردن زیاد به راحتی ازبین نرود و همچنین سوال کنید که در صورت خراب شدن قابلیت تعویض ریل باشد.

اسکلت مبل تختخواب شو و راحتی

این اسکلت ها می تواند چوبی یا فلزی باشد معمولا اسکلت های فلزی بهتر هستند. این اسکلت ها ممکن است دارای ریل هایی باشد که روی هم قرار می گیرند یا دارای بازو هایی که قابلیت خم شدن و جمع شدن دارند درست شده باشد و یا به صورت کتابی باز شوند.

اسکلت مبل تختخواب شو و راحتی

مکانیزم “بیرون کشیدن” برای باز کردن کاناپه مبل تخت خواب شو

این مکانیزم برای باز  کردن کاناپه مبل تخت خواب شو، الگویی است که سالها مورد استفاده قرار می گیرد. این رایج ترین مدل است و استاندارد ترین مکانیزم در صنعت مبلمان محسوب می شود.

طریقه کار کردن با این مکانیزم بسیار آسان است. برای باز کردن کاناپه و تبدیل آن به تخت خواب کافی است فریم تشک را به سمت بیرون بکشید و این کار به راحتی و با نیروی کم امکان پذیر است.

مکانیزم “بیرون کشیدن” کاناپه مبل تخت خواب شو چگونه کار می کند؟

باز کردن کاناپه تخت خواب شو بسیارساده است. ابتدا بالشتک ها و کوسن ها  را از روی کاناپه مبل تخت خواب شو جدا کنید. سپس، ساختار فلزی فنری را مشاهده خواهید کرد. تشک تخت خواب، در دو ناحیه، خم شده است و در واقع در سه بخش تشکیل می شود.

برای باز کردن مبل تخت خواب، کافی است فریم را از مرکز به سمت بیرون بکشید. یک جفت پایه پایین می آید و در جای خود قرار می گیرد. بقیه تشک را باز کنید، دسته دوم پایه ها بیرون می آیند و در جای خود قرار می گیرند و به همین سادگی کار به اتمام می رسد.

بیشتر مبل های تخت خواب شو دارای تشک نازک هستند، که به دلیل مکانیزم ضعیف و ارزان این کاناپه ها است، چرا که با سنگین شدن وزن تشک، مکانیزم این کاناپه ها قادر به بازکردن تشک و تحمل وزن آن ندارد و استفاده از آلیاژ ضعیف برای ساختار کاناپه مبل های تخت خواب شو باعث شکسته شدن آن می شود.

اما در این مدل فریم های سازه مبل های  تخت خواب شو را طوری طراحی کرده ایم که چند سانتی متر از آن بزرگتر باشد تا بتواند  تشک ضخیم تری روی آن قرار گیرد به همین رو آلیاژ مقاومی استفاده شده است.

مکانیزم "بیرون کشیدن" کاناپه مبل تخت خواب شو

مزیت ها

  1. کم جا بودن چند کاره بودن مبل
  2. یکی از مهمترین مزیت های یراق مبل تختخواب شو و راحتی، این است که کالا را منحصر به همان تولیدی مبلمان می کند و به همین علت مبل تختخواب شو بازار وسیعی در ایران، و مشتریان بزرگی از جمله نهاد ها، هتل ها، بیمارستان ها و دانشگاه ها دارد.

سخن آخر

اگر استفاده زیاد از حالت تخت خواب مبل نمی کنید و فقط در مواقع ضروری و داشتن مهمان آن را به کار می برید،  پس انواع ساده که همراه با ست‌های مبلمان در بازار هستند می‌تواند گزینه خوبی باشد. در صورتی که استفاده زیادی از این مدل مبل دارید و به عبارتی نقش تخت خواب را برای شما ایفا می کند پس باید انواع تخصصی‌تر مانند کاناپه‌های یک نفره و سه نفره را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *