مقالات

مبل راحتی و میز ناهارخوری ست

مبل راحتی و میز ناهارخوری ست

این روزها که همه ما زمان بیشتری را در خانه می گذرانیم یک تغییر در دکوراسیون منزل می تواند حالمان را بهتر کند. علاوه بر این اگر زمان زیادی را بر روی میز ناهارخوری می گذرانید و به دنبال یک صندلی راحتی هستید ما پیشنهاد می کنیم از وسایلی که در منزل دارید استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید مبل راحتی و میز ناهارخوری ست خود را با هم ترکیب کنید.

در واقع خیلی از ما در زمان خرید مبل راحتی و میز ناهارخوری سعی کردیم یک ست کامل خرید کنیم اما در نهایت هرگز صندلی های ناهارخوری به جذابیت مبل های راحتی نیستند در نتیجه می توانید آنها را با هم ترکیب کنید و یک فضای بزرگ و راحت برای کار یا یک مهمانی گرم و دوستانه بسازید.

روش های مختلف ترکیب مبل راحتی و میز ناهارخوری

مبل راحتی و میز ناهارخوری ست

همانطور که گفتیم اگر مبل راحتی و میز ناهارخوری ست در منزل دارید و مایلید بیشتر و راحت تر  از میزناهارخوری خود استفاده کنید می توانید با رعایت نکاتی مبلمان و میز خود را با هم ست کنید بدون اینکه نیازی به خرید وسیله دیگری داشته باشید.

ترکیب کردن مبل ال با میز ناهارخوری

ترکیب کردن مبل ال با میز ناهارخوری

در بالا اشاره کردیم که اگر مبل راحتی و میز ناهارخوری ست در منزل دارید می توانید به راحتی آنها را با هم ترکیب کرده و علاوه بر تغییر دکوراسیون یک فضای دنج و راحت برای خود بسازید. در اینجا قصد داریم بگوییم حتی اگر آنها ست هم نبودند شما می توانید یک ترکیب خلاقانه ایجاد کنید. همانطور که در تصویر می بینید در اینجا یک مبل راحتی اِل با میزناهارخوری و سه عدد صندلی چوبی ناهارخوری ست شده است و یک فضای زیبا را برای اهالی خانه ساخته است.

ترکیب کردن مبل سه نفره با میز ناهارخوری

با صرف اندکی خلاقیت مشاهده می کنید که نیاز نیست حتما برای داشتن یک ترکیب جذاب مبل راحتی و میز ناهارخوری ست داشته باشید. در این تصویر می بینید که یک مبل سه نفره مخمل سبز رنگ با یک میز ناهارخوری گرد و صندلی های چوبی مشکی ست شده است و یک محیط زیبا و خاص را در خانه ایجاد کرده است. شما می توانید روی این میز ناهارخوری هم از دوستان خود پذیرایی کنید و هم ساعت ها مشغول به کار شوید.

ترکیب کردن مبل چرم با میز ناهارخوری

اگر یک مبل چرم دارید و تصور نمی کنید که بتوان از آن استفاده خوبی کرد ما به شما توصیه می کنیم که مبل راحتی و میز ناهارخوری خود را ست کنید. در تصویر بالا یک مبل چرم دو نفره با دو صندلی راحتی ست شده است و یک فضای گرم و دنج برای یک ناهار دوستانه و یا ساعت ها کار کردن ساخته است.

نکات مهم در ترکیب مبل راحتی و میز ناهارخوری

اگر قصد دارید یک مبل راحتی و میز ناهارخوری ست را با هم ترکیب کنید باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا این ترکیب کاربردی و زیبا باشد.

نکات مهم در ترکیب مبل راحتی و میز ناهارخوری

  1. ارتفاع

معمولا ارتفاع مبل ها از میز ناهارخوری کمتر است و شما یقینا مایل نیستید میهمانان تان سر میز شبیه بچه هایی باشند که قدشان مناسب سر میز نشستن نیست. به همین دلیل در نظر گرفتن ارتفاع مبل یک اصل مهم در ست کردن مبل راحتی و میز ناهارخوری است. برای حل این مشکل می توانید از بالشتک هایی روی مبل استفاده کنید که به افزایش ارتفاع نشیمن گاه آن کمک کند.

  1. عمق

معمولا نشیمن گاه مبل ها برای این که بتوانید به راحتی روی آنها لم بدهید عمیق است. اما اگر قصد دارید آن را با یک میز ناهارخوری ترکیب کنید دسترسی شما را به سطح میز را سخت و محدود می کند. در واقع اگر عمق مبل شما زیاد باشد دیگر نمی توانید با ترکیب آن با میز ناهارخوری از آن استفاده مفیدی بکنید. برای حل این مشکل هم کوسن های متنوع به کمک شما خواهند آمد. شما می توانید با استفاده از چندین کوسن متنوع از عمق مبل خود کم کنید و به راحتی از آن استفاده کنید.

  1. مدل مبلمان

نکته مهم دیگری که باید در ترکیب مبل راحتی و میز ناهارخوری ست در نظر داشته باشید دسته و تکیه گاه مبل شما است. به طور معمول صندلی های ناهارخوری دسته ندارند و میهمانان شما به راحتی می توانند روی آن قرار بگیرند و حرکت کنند. در مقابل هرچند مبلمان های دسته دار به شما اجازه می دهند که راحت تر به آنها تکیه کنید اما اجازه فعالیت و راحت نشستن و برخاستن را از مهمان شما می گیرند. علاوه بر این حین خوردن غذا مناسب نیست که شخصی در میان جمع سر میز لم بدهد در نتیجه بهتر است مبل راحتی که برای ترکیب کردن با میز ناهارخوری خود انتخاب می کنید دسته نداشته باشد.

مدل مبلمان

  1. ترکیب رنگ

اگر مبل راحتی و میز ناهارخوری شما ست نیست ممکن است در ترکیب رنگ ها دچار مشکل شوید. برای اینکه بتوانید مبل راحتی و میز ناهارخوری خود را با هم ست کنید می توانید یک طیف رنگی را مد نظر داشته باشید یا از طیف های رنگی متضاد و مکمل استفاده کنید. به عنوان مثال اگر رنگ مبلمان شما آبی و رنگ میز ناهارخوری شما کرم است می توانید با اضافه کردن کوسن و گلدانی با رنگ های خاکستری و سورمه ای این طیف رنگی را تکمیل کنید. اگر میز شما مشکی و مبلمان شما سفید است نیز می توانید با اضافه کردن کوسن و گلدان قرمز یک تضاد زیبا در فضای این قسمت از خانه ایجاد کنید.

  1. پارچه

معمولا برای ساخت میز ناهارخوری و صندلی های آن از مواد اولیه ای استفاده می شود که به راحتی قابل شست و شو و تمیز شدن باشند. در نتیجه اگر قصد دارید مبل راحتی و میز ناهارخوری ست خود را با هم ترکیب کنید بهتر است متریال و جنس پارچه آن را نیز در نظر داشته باشید.

به دلایل بسیار واضح تمیز کردن پارچه هایی مانند چرم طبیعی و یا مصنوعی و یا انواع پارچه های میکروفیبر آسان تر از سایر پارچه هاست در نتیجه بهترین گزینه برای صندلی ناهارخوری محسوب می شوند پس اگر جنس مبلمان شما از کتان یا ساتن است بهتر است در ترکیب آن با میز ناهارخوری تجدید نظر کنید زیرا اگر حین غذا خوردن کثیف شوند برای تمیز کردن آنها دچار مشکل خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *