مقالات

آیا مدل مبل اتاق خواب با بقیه مدل های مبل تفاوت دارد؟

مدل مبل اتاق خواب

شما می توانید به راحتی در اتاق خواب خود فضای نشیمن ایجاد کنید و از آن لذت ببرید. برای این کار باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید و با توجه به نیاز های خود، اندازه و نوع چیدمان اتاق خواب خود دست به انتخاب بزنید. ممکن است برای شما این سوال مطرح شده باشد که که آیا می شود برای این کار از سایر مبل هایی که در خانه هست استفاده کرد؟ آیا برای اتاق خواب حتما باید از مدل خاصی از مبلمان راحتی بهره برد؟ ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بتوانید بهترین مدل مبل اتاق خواب را برگزینید. در آخر نیز بررسی می کنیم که این مدل مبل ها با سایر انواع آن چه تفاوت هایی دارند.

چه مدل مبل هایی برای اتاق خواب مناسب هستند؟

در این قسمت قصد داریم شما را با انواع مبل که در اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند آشنا کنیم.

  • صندلی عشق

صندلی عشق (Love seat) در هر جای خانه و برای استراحت اعضای خانواده انتخابی بسیار ایده آل تلقی می شود. از آن جایی که این صندلی ها به عنوان نقطه کانونی به هر فضایی که در آن قرار می گیرند گرما و جذابیت می بخشند، مناسب ترین مدل مبل اتاق خواب محسوب می شوند. صندلی عشق به دلیل پشتی خمیده و اندازه بزرگی که دارد، می تواند در اتاق خواب رو به روی پنجره قرار گیرد. در این صورت شما می توانید در حالی که بر روی آن نشسته اید، از منظره پشت پنجره نیز لذت ببرید.

مدل مبل اتاق خواب

  • صندلی عثمانی

صندلی عثمانی که با نام «پاف» نیز شناخته می شود، برای شما یه لایه آرامش اضافی به ارمغان می آورد و دکوراسیون اتاق خواب شما را به بهترین شکل تکمیل می کند. برای هماهنگی بیشتر این مدل مبل اتاق خواب با فضای کلی آن، بهتر است رنگ روکش آن را طوری انتخاب کنید که با ملحفه ها و رو تختی سرویس خواب شما هماهنگ و یا مکمل آن ها باشد. اگر کوسن های زیادی بر تخت خود دارید، می توانید زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید، بر روی صندلی عثمانی خود قرار دهید.

  • صندلی رترو

این صندلی ها به دلیل فضای کمی که اشغال می کنند، برای اتاق خواب انتخاب مناسبی به نظر می رسند. این مبل کلاسیک و خمیده ممکن است برای پذیرایی شما بهترین انتخاب نباشد. از آن جایی که صندلی های رترو معمولا در اندازه های کوچک عرضه می شوند، فضای موجود را صمیمی تر جلوه می دهند.

  • مبل شِزلون

هدف از طراحی مبل های شزلون، استراحت بر روی آن هاست؛ از این رو می توانید آن ها را با خیال راحت برای اتاق خواب خود خریداری کنید. آن ها همچنین برای لباس پوشیدن در صبح مکان بسیار مناسبی هستند. این مدل مبل اتاق خواب ، علاوه بر راحتی، این فضا را شیک تر و با وقار تر نشان می دهد و چیدمان اتاق خواب شما را در کنار سایر مبل ها به بهترین شیوه تکمیل می کند. بهترین مکان برای این مبل نیز جلوی پنجره اتاق شماست.

  • مبل شِزلونصندلی آویزان

ممکن است استفاده از این نوع صندلی در اتاق خواب کمی نامتعارف به نظر برسد؛ اما آن ها از آن جایی که بر روی زمین قرار نمی گیرند، فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند. از سوی دیگر برای استراحت نیز مکانی ایده آل هستند. ممکن است نصب صندلی آویزان کمی زمان بر باشد؛ اما ارزشش را دارد! زیرا آن را به طور کلی یکی از ویژگی های طراحی داخلی منحصر به فرد به شمار می آورند که موارد استفاده زیادی دارد. ساختمان حصیری باعث محکم تر شدن این نوع صندلی می شود و به آن ظاهری کلاسیک می بخشد. برای راحتی بیشتر صندلی های آویزان و برای هماهنگی بیشتر آن با سایر اجزاء اتاق خواب خود، می توانید از بالشتک های گوناگون بر بهره ببرید.

  • مبل های تخت مانند

این مبل ها ظاهری تخت مانند دارند و همین امر باعث می شود که عملکردی چند گانه داشته باشند. هم یک مدل مبل اتاق خواب محسوب شوند و هم محلی راحت برای استراحت و مطالعه. همچنین آن ها می توانند برای میهمانان شما به عنوان تخت خواب عمل کنند. تخت خوابی که در حاشیه یک پنجره تعبیه شده است، یک عنصر معماری زیباست، از فضا به بهترین شیوه استفاده می کند و کیفیت بالایی دارد.

آیا مدل مبل اتاق خواب با بقیه مدل های مبل تفاوت دارد

آیا مدل مبل اتاق خواب با بقیه مدل های مبل تفاوت دارد؟

ممکن است تا کنون متوجه این موضوع شده باشید که برخی از مدل های مبل برای اتاق خواب می توانند در پذیرایی و سایر قسمت های خانه نیز مورد استفاده قرار بگیرند؛ مانند صندلی های آویزان. شما نیز می توانید از مبل های دیگر در اتاق خواب خود بهره ببرید. اما برخی از مبل ها به دلیل سبک کاملا متفاوتی که با اتاق دارند، یا به دلیل فضای محدودی که برخی از اتاق خواب ها دارند، در این گونه فضا ها استفاده نمی شوند. برای مثال بعید است که شما بتوانید مبل اِل یا همان سکشنال را در اتاق خواب خود جای دهید. مبل های سکشنال، تکه هایی از مبل ها هستند که در پذیرایی کنار یکدیگر قرار می گیرند و چیدمان آن را تکمیل می کنند. تعداد این مبل ها را می توان با توجه به تعداد اعضای خانواده و تعداد معمول میهمانان کم یا زیاد کرد.

شما می توانید انواع چیدمان مبل را در سایت چوبکده مشاهده بفرمایید و دریابید که کدام مدل مبل اتاق خواب برای شما با توجه به فضا و سبک چیدمان آن، انتخاب مناسب تر و ایده آل تری به نظر می رسد. شما با سر زدن به سایت چوبکده می توانید پس از بررسی انواع چیدمان مبل، در طرح ها و رنگ های گوناگون دست به انتخاب بزنید.

جمع بندی

مبل های زیادی هستند که می توانید از آن ها برای تجربه راحتی بیشتر و یا برای پذیرایی بهتر از دوستان صمیمی خود در اتاق شخصی تان بهره ببرید. برخی از انواع این مبل ها عبارت اند از: صندلی عشق، صندای عثمانی (پاف)، صندلی رترو، مبل شزلون، صندلی آویزان و مبل های تخت مانند. ما در این مقاله تلاش کردیم مدل مبل اتاق خواب را مورد بررسی قرار دهیم و هر کدام از انواع گفته شده را به صورت مجزا توضیح دهیم. امیدواریم خواندن این مقاله شما را در انتخاب بهترین مدل های مبل یاری کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *