مقالات

سبک‌های مختلف میز تلویزیون و کنسول ست برای انواع دکوراسیون

میز تلویزیون و کنسول ست

هنگامی که شخصی برای اولین بار به خانه شما می آید همه چیز باید به نظر زیبا برسد. در ترکیب دکور خانه شما میز تلویزیون و کنسول ست میتواند بسیار مهم باشد. طراحی میز تلویزیون و کنسول ست میتواند نسبت به بودجه و سلیقه شما در گروه های مختلفی قرار بگیرد.

مهم ترین فاکتور در مورد انتخاب میز تلویزیون، توجه به طراحی آن است. این طرح باید علاوه بر زیبایی کیفیت و عملکرد مطلوبی داشته باشد تا شما بتوانید سالها از آن استفاده کنید، بنابراین طراحی در کنار عملکرد از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به معرفی انواع سبک های میز تلویزیون و کنسول ست خواهیم پرداخت.

  • سبک کلاسیک

میز تلویزیون و کنسول ست سبک کلاسیک

چیزی که تجربه در این چند سال ثابت کرده این است که جفت کردن چند میز ساده به عنوان کنسول، ظاهری پیچیده و شیک به خانه شما میدهد. اگر به سبک کلاسیک علاقه دارید از جنس چوب برای میز ها استفاده کنید. میز گرد یک گزینه عالی برای فضای کوچک خواهد بود.

سبک سنتی با رنگ های چوبی غنی، ظاهری محکم و طبیعی را تداعی می کند. اگر فضای کافی دارید برای میز کنسول به شما پیشنهاد میکنیم که از کنسول های سایز بزرگ در عین حال ساده استفاده کنید.

برای تکمیل طراحی میز تلویزیون و کنسول ست، طراحی میز تلویزیون به صورت کابینت هم یک طراحی کلاسیک است که هنگام قرار گرفتن تلویزیون در جایگاه مخصوص، درب آن در صورت نیاز مانند کمد بسته خواهد شد.

  • سبک ساحلی

میز تلویزیون و کنسول ست سبک ساحلی

اگر همیشه عاشق ساحل بودید و رویای زندگی در آنجا در سر داشتید، میتوانید فضای خانه خود را کمی ساحلی کنید.

از کنسولی از جنس چوب با پایه های ظریف استفاده کنید و یک سبد حصیری روی آن قرار دهید. یک تابلو با عکس قایق استفاده کنید تا فضا را برای شما ساحلی کند.

برای این سبک میتوانید از میزهایی که به صورت قفسه باز طراحی شده اند کمک بگیرید. این سبک میز تلویزیون برای کسانی که به دنبال تامین عناصر بصری و طبیعی هستند، انتخاب بی نظیری در جهت میز تلویزیون و کنسول ست خواهد بود.

  • سبک هندسی

میز تلویزیون و کنسول ست سبک هندسی

یک کنسول منحصر به فرد با قوسی در میانه آن میتواند ظاهری متفاوت داشته باشد. اگر در کنار آن یک آیینه بزرگ گرد استفاده شود، حتما میتواند نمای بیشتری به کنسول بدهد.

طرحی که میتوانید برای میز تلویزیون استفاده کنید، این است که به جای این که از میز برای قرار دادن تلویزیون استفاده کنید، از دیوار کمک بگیرید. به این صورت که قفسه بندی های زیبا و چشم نواز از قسمت پایین دیوار تا سقف انجام دهید و تلویزیون را در مرکز آن بگذارید و از لوازم دکوراتیو استفاده کنید. این طراحی، میز تلویزیون و کنسول ست خانه شما را چشم نواز میکند و به طبیعت گره میزند.

میز تلویزیون و کنسول ست مدرن

استفاده از وسایل مدرن روحی تازه به خانه شما خواهد داد. حتی اگر به وسایل کلاسیک علاقه دارید میتوانید آنها را با ظاهری متفاوت استفاده کنید و با کمی خلاقیت و استفاده به جا از رنگ ها، آنها را به وسایل مدرن با سلیقه خودتان تبدیل کنید.

در سبک مدرن برای میز تلویزیون و کنسول ست از میزهایی که به صورت کنسول طراحی شده اند، بیشتر استفاده میشود. این میزها به دلیل داشتن قفسه بندی بسته و محیط مستطیلی، جای زیادی برای قرار دادن وسایل دارند.

  • سبک مینیمال

میز تلویزیون و کنسول ست سبک مینیمال

شما اگر فضای کمی دارید میتوانید از وسایل مینیمال استفاده کنید. میز تلویزیون و کنسول ست مینیمال در هر محیطی و با هر سلیقه ای کاربردی هستند و به خوبی با باقی لوازم میتوانند ست شوند. میز کنسول و آینه و اشیا کوچک تزئینی و یک منبع نور میتواند ترکیب مناسبی باشد. پایه تلویزیون مینیمال و کوچک که قابلیت چرخش نیز داشته باشد، میتواند در هر مکانی قرار بگیرد و با هر وسیله ای ست شود.

مکان مناسب میز کنسول

میز کنسول بسته به فضای خانه شما و همچنین سلیقه شما میتواند در مکان های مختلفی از خانه قرار بگیرد. پشت مبل ها، جلوی دیوار راه پله، راهروی خانه یا اتاق خواب میتواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

جنس میز تلویزیون

نکته ای که در کنار طرح میز بسیار مهم است، جنس میز شماست که با ترکیب شدن با طرح به میز شما روح میبخشد. مواد مختلفی برای تولید میز تلویزیون استفاده میشود که برخی از آنها را بررسی میکنیم.

  • چوب

چوب، سنتی ترین ماده مبلمان، همچنین متداول ترین ماده ساخت پایه تلویزیون است. اگرچه محبوبیت میزهای فلزی و شیشه ای افزایش یافته است، اما وسعت سبک، رنگ و کاربرد به چوب قدرت می بخشد. لوکس ترین مدل های میز تلویزیون و کنسول ست اغلب در چوب، با جزئیات تزئین شده و رنگ سطح غنی ظاهر می شوند.

  • فلز

یک پایه تلویزیون فلزی محکم، سبک تر از چوب بوده و دارای مشخصات ظریف تری است. این مدل ها اغلب می توانند به صورت پیکر بندی های جدید درآیند و دارای الگوها و برش های منحصر به فرد هستند. مدرن ترین میز ها اغلب با فلز ساخته می شوند.

  • شیشه

مدل های شیشه ای به فضای خانه، ظاهری جسورانه می دهند، فضای بصری را باز می کنند و لوازم الکترونیکی را با زیبایی بیشتری نشان می دهند. پایه های تلویزیون شیشه ای معمولاً به همراه تکه های پشتیبانی فلزی نصب می شوند و فضای زیادی اشغال نمیکنند.

در نهایت سلیقه و فضایی که قرار است برای میز تلویزیون و کنسول قرار دهید، در انتخاب شما تاثیر می گذارد. با توجه به نکات گفته شده در این متن، راحت تر می توانید مدل و سبک مورد نظرتان را خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت چوبکده مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *