مقالات

بهترین انواع میز جلو مبلی برای مبل راحتی چیست؟

میز جلو مبلی برای مبل راحتی

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که میزی خریداری کنید؛ اما زمانی که آن را به خانه می آورید، متوجه می شوید که با مبل ها و درمجموع کل دکوراسیون خانه تان، هماهنگی ندارد. حتما می توانید احساس بد ناشی از پشیمانی و دردسر های عظیم ناشی از پس دادن آن را به فروشگاه متصور شوید. برای جلوگیری از چنین رخ دادی، بهتر است که با انواع میز جلو مبلی برای مبل راحتی آشنا شوید. در این نوشته سعی کردیم شما را با انواع میز جلو مبلی آشنا کنیم تا از این طریق شما را در خرید بهترین و مناسب ترین میز، یاری کرده باشیم.

میز جلو مبلی برای مبل راحتی

میز ها با توجه به چه عواملی انتخاب می شوند؟

پاسخ این سوال بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا شما را از سردرگمی هنگام خرید نجات می دهد. برخی از این عوامل عبارت اند از:

  • کارکرد میز

مهم ترین نکته در خرید میز جلو مبلی تعیین کردن این است که هدف شما از خریداری آن چیست؟ در این زمان باید از خود چند سوال بپرسید. باید بپرسید که از آن چگونه می خواهید استفاده کنید؟ آیا در اصل این میز برای شما کاربردی هم دارد؟ در نگاه اول شاید این سوال ها عجیب به نظر برسند؛ اما بسیار پیش می آید که افراد، میز را فقط برای جنبه های تزئینی آن خریداری می کنند. بعضی از افراد هم به دلیل کاربردی که هنگام صرف عصرانه یا هنگام آمدن مهمان برایشان دارد، دست به خرید میز جلو مبلی برای مبل راحتی می زنند.

  • رنگ و سبک میز

شما باید بر اساس سبک حاکم بر فضای خانه تان، میز جلو مبلی تهیه کنید. متناسب نبودن میز با دیگر وسایل خانه، ظاهری بی نظم و ناخوشایند به خانه شما می دهد. میز معمولا نقطه کانونی فضای نشیمن به حساب می آید و باید نشان دهنده سبک کلی فضا باشد. به عنوان مثال شما نمی توانید یک میز جلو مبلی برای مبل راحتی با رنگ روشن بخرید، آن را در جلوی مبل های کلاسیک بزرگ و قهوه ای رنگ خود قرار دهید و انتظار داشته باشید که نمایانگر زیبایی مبلمان و دیگر وسایل خانه تان باشد.

بسیاری از افراد عقیده دارند که مهم ترین عامل انتخاب وسیله ای، فقط و فقط دوست داشتن آن است. این عقیده اشتباهی است؛ زیرا برای مثال اگر فرد سالمندی شلوار جین تنگ متناسب یک جوان را بپوشد، ظاهر جالبی نخواهد داشت. این موضوع درمورد میز هم صادق است. خرید میز باید با توجه به رنگ و سبک خانه صورت بگیرد.

میز ها با توجه به چه عواملی انتخاب می شوند

  • جنس میز

یکی از مهم ترین عاملی که هنگام خرید میز باید آن را در نظر بگیرید، مواد اصلی و تشکیل دهنده میز است. میزی که خریداری می کنید، وسیله ای است ک همیشه در خانه شما هست و ممکن است که از آن استفاده های زیادی بکنید. برای در نظر گرفتن متریال میز جلو مبلی برای مبل راحتی ، چند موضوع را باید در خاطر داشته باشید. برای مثال به این فکر کنید که چه کسانی قرار است از آن استفاده کنند؟ آیا کودک و حیوان خانگی در خانه دارید؟ ممکن است بچه ها بخواهند بر روی آن نقاشی بکشند یا هنگام بازی زیاد به آن دست بزنند. اگر جنس میز از شیشه باشد، زود به زود کثیف می شود و کثیفی را خیلی واضح نشان می دهد. گرد و غبار نیز بر روی آن به آسانی قابل مشاهده است.

باید در این میان، شخصیت خود را هم در نظر بگیرید. اگر فردی هستید که تمیز بودن همیشگی وسایل خانه برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است، خرید میزی که زود کثیف می شود برای شما انتخاب مناسبی به نظر نمی رسد؛ زیرا تمیز کردن مداوم آن برای شما دردسر ساز است. در این صورت بهتر است که از میز چوبی استفاده کنید. سایت چوب کده انواع میز از هر جنس و رنگی را می تواند در اختیار شما قرار دهد. برای خرید میز پیشنهاد می کنیم حتما به این سایت سر بزنید.

  • اندازه میز

برای هماهنگی مبل با میزی که رو به روی آن قرار می گیرد، لازم است اندازه مناسب را رعایت کنید. برای این که بدانید اندازه طول میز شما بهتر است چقدر باشد، طول کاناپه را اندازه گیری کنید. در این زمینه همه بر اساس یک قاعده کلی عمل می کنند. این قاعده به این صورت است که میز باید بین یک دوم تا یک سوم طول مبلی که در جلوی آن قرار دارد، باشد.

میز جلو مبلی برای مبل راحتی چه انواعی دارد

میز جلو مبلی برای مبل راحتی چه انواعی دارد؟

میز جلو مبلی به طور کلی به دو نوع یعنی از نظر جنس و از نظر شکل تقسیم می شود.

میز جلو مبلی از نظر جنس:

این گونه میز ها در جنس ها و متریال های متفاوت به بازار عرضه می شوند تا هر کس متناسب با سلیقه و سبک مبلمان خود بتواند خرید مطلوبی را تجربه کند. برخی از آن ها عبارت اند از:

  • چوب

از این جنس، میز های زیاد و مختلفی در بازار یافت می شود. چوب، محکم و مقاوم است و با بیشتر سبک ها و رنگ ها سازگاری دارد.

  • شیشه

اگر خانه تان کوچک است، میز شیشه ای را انتخاب کنید تا فضا را بزرگ تر نشان دهد؛ البته اگر بچه کوچک در خانه ندارید!

  • فلز

میز مناسب فضا های کاری و اداری، معمولا از جنس فلز است.

میز جلو مبلی از نظر شکل:

اکنون شکل های مختلف را بررسی می کنیم:

  • مستطیل

میز های مستطیلی به خوبی با کاناپه های بلند هماهنگ می شوند. این میز ها پر طرفدار ترین و پر فروش ترین میز ها به حساب می آیند.

  • گرد

اگر مبل های راحتی کوتاهی دارید و چیدمانتان فشرده است، خرید میز های گرد را به شما پیشنهاد می کنیم؛ زیرا مبل های بلند، میز های گرد را کوچک تر نشان می دهند. برای خانواده هایی که بچه کوچک دارند، میز گرد بهترین گزینه است؛ زیرا گوشه ای ندارد که او را اذیت کند.

جمع بندی

میز ها معمولا در مرکزی ترین نقطه خانه قرار می گیرند؛ بنابراین شکل و اندازه آن ها اهمیت زیادی دارد. اگر انتخاب مناسبی نداشته باشید، ممکن است دیگر وسایل، چیدمان مبلمان و درمجموع فضای کل خانه شما تحت تاثیر قرار بگیرد. در این نوشته تلاش کردیم در ابتدا عواملی را ذکر کنیم که در هنگام خرید میز جلو مبلی برای مبل راحتی برای شما مفید واقع می شوند. همچنین انواع مختلف میز را برای شما از نظر شکل و اندازه برایتان بررسی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *