مقالات

انتخاب میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه

میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه

برای یافتن میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. میز ناهارخوری آشپزخانه در مرکز توجه قرار دارد و خیلی بیشتر از وسایل دیگر آشپزخانه به چشم می‌آید، در نتیجه هنگام خرید میز ناهارخوری آشپزخانه باید به شکل، رنگ و طرح آن توجه زیادی داشته باشید، چون تاثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه دارد.

همخوانی میز ناهارخوری به لحاظ رنگ، سبک و طرح با سایر وسایل، فضای آشپزخانه را چشم گیرتر می کند.

مسئله دیگری که در انتخاب میز مناسب اهمیت دارد این است که بقیه وسایل آشپزخانه شما چه‌طور دیزاین شده است. مثلا اینکه آشپزخانه شما سنتی است یا مدرن اهمیت دارد، که مطابق با دیزاین فضا اقدام به خرید میز ناهار خوری‌ مناسب آشپزخانه منزل خود نمایید.

برای اینکه در خرید میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه راهنمای شما باشیم، فاکتورهای مناسب بودن میز را به اجمال بازگو می‌کنیم.

 1. طراحی مناسبی را برای میزتان انتخاب کنید

همانطور که قبلا اشاره شد، فاکتورهای رنگ، مدل و طرح برای خرید میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است.

 1. استفاده از میز ناهارخوری مستطیل یا گرد در آشپزخانه

 میز ناهارخوری گرد یا مستطیل به دلیل اینکه حتی در آشپزخانه‌های کوچک هم جا می‌شوند و اکثرا با هر دکوراسیونی جور هستند جزو انتخاب های مناسب برای آشپزخانه به شمار می‌‌آیند.

 1. انتخاب طرح‌های مدرن

بهتر است طراحی آشپزخانه منزل با طرحی که برای میزتان انتخاب می‌کنید، هماهنگ باشد به‌طور مثال وقتی طراحی یا دیزاین آشپزخانه شما مدرن است در نتیجه میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه شما نیز بهتر است میز با طراحی مدرن باشد.

اگر میز ناهارخوری که می‌پسندید مستطیل یا چهارگوش است میزی با طراحی مدرن را انتخاب کنید. بهتر است برای این مدل دنبال میزهایی باشید که دارای تخته اضافه تاشو هستند، که در مواقع ضروری بتوان میز را بزرگ‌تر کرد.

 1. طرح روستایی

این طرح بیشتر روی چوب‌های بافته شده اعمال می شود. این طراحی صمیمی، ساده و بی‌آذین است. این میزها بیشتر با نیمکت بدون پشتی ست می‌شود که باعث به وجود آمدن نمای جالبی در آشپزخانه شما خواهد شد.

 1. انتخاب میز ساخته شده با چوب ‌طرح‌دار 

 طرح چوب در دیزاین و مدل میز اهمیت زیادی دارد. اکثر چوب‌هایی که برای ساخت میز ناهارخوری‌ استفاده می‌شود، طرح‌دار است. طرح چوب در نمایان کردن سبک میز کمک زیادی می‌کند. مثلا چوب‌گیلاس برای دکوراسیون سنتی، چوب ‌بلوط یا افرا برای دکوراسیون به سبک روستایی و چوب‌های تیره برای طراحی مدرن مناسب هستند. چوب با رنگ تیره جذاب‌تر است، اما خیلی بیشتر خاک را نشان می‌دهد و سریع‌تر از سایر چوب ها خراشیده و لکه‌دار می‌شود.

 1. طراحی ساده و خودمانی

همانطور که از اسم این طرح مشخص است افرادی که از این وسایل استفاده می‌کنند باید احساس راحتی داشته باشند. برای این موضوع، بهتر است صندلی‌های میز ما پشتی‌های بلندی داشته باشند تا حس راحتی را زمانی‌که از آن استفاده می‌کنیم به ما بدهند، اصولا میزهای گرد برای این موضوع کارایی بهتری دارند چون هم با صندلی‌های بلند هم‌خوانی بیشتری دارند هم برای صحبت کردن با یکدیگر گزینه مناسب‌تری هستند.

میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه

 1. انتخاب مدل‌های شیک و مدرن

این سبک طراحی بسیار جسورانه است و طراحی آن کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد و استفاده از این سبک جلوه بسیار شیکی به آشپزخانه شما خواهد داد. طرح مدرن بسیار کاربردی است و در این سبک از تمام فضای آشپزخانه به بهترین نحو استفاده خواهد شد.

آیا با این جمله موافق هستند که با انتخاب میز ناهارخوری مناسب باعث شخصیت دادن به آشپزخانه می‌شوید؟

بله می توانید با انتخاب میز مناسب به آشپزخانه خود شخصیت دهید، چرا که حتی اگر آشپزخانه شما بی‌ رنگ‌ و رو باشد می‌توانید با انتخاب میز ناهارخوری مناسب به آشپزخانه جلوه زیبایی ببخشید.

به‌طور مثال اگر فضای آشپزخانه شما ساده است و مایلید جلوه‌ای به آن ببخشید از میزهای ناهارخوری، بیضی یا هشت‌ضلعی در آن استفاده کنید.

انتخاب مدل‌های شیک و مدرن

چه اندازه‌ای برای میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه شما کاربردی است؟

اندازه میز ناهارخوری باید به تعداد افراد خانواده باشد اما نه اندازه‌ای که کل فضا آشپزخانه را گرفته یا رفت و آمد راحت شما را در آشپزخانه مختل کند. اگر فضای شما زیاد است استفاده از میز بزرگ اشکالی ندارد، اما در آشپزخانه‌ها با فضای محدود از میز ناهارخوری کوچک یا تاشو استفاده کنید.

قبل از خرید میز، ابعاد آشپزخانه را اندازه گرفته و سپس فضایی را که می‌خواهید به میز ناهارخوری اختصاص دهید اندازه بگیرید. فضایی را که به میز اختصاص می‌دهید باید طوری باشد که بتوان در اطراف آن به راحتی رفت‌وآمد کرد.

رنگ میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه:

برای اینکه میز شما کاملا شخصی و اختصاصی به نظر بیاید و با بقیه وسایل راحت‌تر ست شود، می‌توانید میز را رنگ کنید. اگر خودتان می‌خواهید این‌کار را انجام دهید بهتر است هم از رنگ روغنی و هم نیمه روغنی استفاده کنید تا تمام سطح میز کاملا پوشانده شده و در برابر گردگیری و تمیزکاری‌های روزانه مقاوم ‌باشد. برای اینکه مقاومت رنگ در برابر خراشیدگی بالاتر برود بهتر است روی آن کیلر سیلر بزنید. در ادامه اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا رنگ مناسبی برای میز ناهار خوری خود برگزینید.

 1. رنگ‌های کلاسیک

این رنگ ها معمولا به رنگ‌های گردویی و فندوقی (تیره یا روشن) گفته می‌شود که مناسب میز با طراحی کلاسیک است.

 1. رنگ‌های مدرن

رنگ‌های مدرن مناسب با میز ناهارخورهایی با طراحی مدرن هستند. رنگ‌های مدرن مانند سفید، مشکی، طوسی و یا رنگ‌های ملایم که آبی‌روشن، زرد روشن یا لیمویی، صورتی، یاسی، پوست‌پیازی ونسکافه‌ای را شامل می‌شود.

میز ناهار خورهایی با طراحی مدرن

 1. میز ناهارخوری بنفش

یک رنگ شاهانه است که هرکسی را به راحتی مجذوب خودش می‌کند. رنگ بنفش ترکیب دو رنگ قرمز و آبی است. ترکیب این رنگ با رنگ‌های سفید و مشکی در میز ناهارخوری بسیار چشم نواز است و احساس راحتی و آرامش می‌دهد.

میز ناهار خورهایی

 1. استفاده از رنگ زرد

این رنگ باعث به وجود آمدن حس شکوه و جذابیت شده وبه نوعی زرق ‌و برق را در فضا ایجاد می‌کند. با اینکه رنگ زرد رنگ بسیار شادی است، اما در دکوراسیون مدرن کمتر استفاده می‌شود. شاید به این دلیل که ست کردن آن کمی سخت است. ترکیب این رنگ با رنگ‌های سفید، طوسی یا آبی می‌تواند از تندی این رنگ کم کند.

میز ناهار خورهایی رنگ زرد

 1. استفاده از رنگ آبی در میز ناهارخوری

این رنگ جزو رنگ‌های سرد است به همین دلیل آرامش‌بخش است. استفاده از رنگ آبی باعث به‌وجود آمدن محیط آرام و صمیمانه می‌شود. ترکیب آبی با رنگ‌های گرم بسیار عالی است. اگر می‌خواهید طراحی خانه شما حالت مدرن پیدا کند باید در طراحی از رنگ‌های سفید، مشکی یا طوسی در کنار رنگ آبی استفاده کنید.

رنگ‌های کلاسیک

 1. میز ناهار خوری سفید رنگ

 رنگ سفید جزو رنگ‌های امروزی و مدرن است ترکیب آن در کنار بقیه رنگ‌ها باعث به وجود آمدن تعادل و آرامش می‌شود. البته این رنگ بین جوانان و همچنین افراد مسن طرفداران زیادی دارد و به صورت تک رنگ هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میز ناهار خورهایی با رنگ سفید

 1. استفاده از رنگ مشکی

 این رنگ هم جزو رنگ‌های پرکاربرد است ولی در کنار رنگ مشکی بهتر است از رنگ‌های دیگر استفاده کنید و کم‌تر به صورت تک رنگ در طراحی از آن بهره ببرید.

اگر می‌خواهید از رنگ‌های امروزی استفاده کنید و به دنبال دیزاین‌های خاص هستید، از بیش از دو رنگ در طراحی میز ناهارخوری خود استفاده کنید که بسیار زیبا و چشم‌نواز خواهد شد.

 همانطور که می دانید اصل مهم در انتخاب میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه حس آرامش و رضایت هنگام استفاده از آن است. که در این حس آرامش صندلی‌های میز ناهارخوری بسیار نقش مهمی ایفا می کنند. پس چند تکنیک برای انتخاب میز ناهارخوری با صندلی‌های مناسب را بازگو خواهیم کرد. قبل از خرید حتما روی صندلی‌ها نشسته و از نظر راحتی و دوام آن‌ها را چک کنید.مطمئن شوید اندازه صندلی و میز نسبت به هم استاندارد است و جای دست شما کاملا راحت می باشد. تمامی قسمت‌های میز را چک کنید. در نظر داشته باشید اگر میز و صندلی را جداگانه خریداری می‌کنید حتما به شکل و اندازه آن‌ها توجه کنید، که با هم‌ ست شوند. ابعاد زیر میز را چک کنید که پایه‌های میز با پایه‌های صندلی تداخل نداشته باشد. مطمئن شوید صندلی‌ها زیر میز جا می‌شوند به خصوص اگر صندلی‌ها دسته‌دار باشند. پشت میز نشسته و اندازه میز را نسبت به صندلی چک کنید.

میز ناهار خوری مناسب آشپزخانه

کلام‌آخر

خرید میز ناهارخوری شاید به نظر کار راحتی است، ولی واقعا نیاز به دانستن تکنیک‌هایی دارد که لازم است بدانید. امیدواریم کمکی هرچند کوچک کرده باشیم که خرید راحت‌تر و بهتری داشته باشید تا علاوه بر داشتن میز ناهار خوری راحت و متناسب با فضا از منظر زیبا شناسی نیز از وجود آن در آشپزخانه خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *