مقالات

با کاربرد های میز کنار تخت خواب آشنا شوید

میز کنار تخت خواب

اتاق خواب شما جایی است که در آن از دنیا دور می شوید و با آرامش یافتن در آن، یک خواب شبانه آرام را تجربه می کنید. دکوراسیون اتاق خواب به شما حس سبکی می دهد و قرار دادن هر چیزی بر روی میز کنار تخت خواب نشان می دهد که چه چیزی برای شما مهم است. تحقیقات نشان داده اند 71 درصد مردم تلفن همراه خود را بر روی میز کنار تخت خواب می گذارند. 3 درصد هم با تلفن همراه خود در دست به خواب می روند! همانطور که می دانید اثرات امواج موبایل بر روی مغز شما مخرب است. به همین دلیل ما در این مقاله چند راه خلاقانه برای استفاده از میز کنار تخت خواب به شما پیشنهاد می کنیم. البته در ابتدا باید چند کاربرد مهم و اساسی این میز را بررسی کنیم.

چگونه از میز کنار تخت خواب استفاده کنیم؟

میز کنار تخت خواب

 1. قرار دادن وسایل مختلف بر روی میز

یکی از مهم ترین کاربرد های میز کنار تخت خواب در وسایل سرویس خواب، قرار دادن وسایل ضروری بر روی آن هاست. در زیر چند وسیله ای را که بر روی این میز قرار می گیرند، معرفی می کنیم:

 • چراغ خواب یا آباژور: بهتر است از یک لامپ کم وات استفاده کنید تا نور بر روی خواب شما تاثیری منفی نگذارد. البته بهتر است در برابر وسوسه مطالعه تا ساعات اولیه صبح مقاومت کنید. بهتر است که تخت خود را به مکانی برای خوابیدن تبدیل کنید و در قسمت دیگری از منزل مطالعه کنید.
 • وسایل آرایشی و پزشکی: شما می توانید کرم، بالم لب و انواع دارو های خود را بر روی میز کنار تخت بگذارید. بهتر است این وسایل را در کشوی میز کنار تخت خواب قرار دهید تا روی میز شلوغ نشود.
 • ظرف های کوچک: قرار دادن یک ظرف کوچک بر روی میز کنار تخت خواب باعث می شود که شما جواهرات، کش مو، گوشواره و دیگر وسایل خود را بر روی آن ها بگذارید و دیگر در تاریکی به دنبال آن ها نخواهید گشت. همچنین اگر عینکی هستید بهتر است که جاعینکی خود را بر روی میز قرار دهید تا عینک خود را در آن بگذارید.
 • کتاب و مجله: خواندن کتاب و مجله در شب های بی خوابی برای شما مفید است. بهتر است در زمان بی خوابی از موبایل استفاده نکنید؛ زیرا نور آبی آن اختلال در خواب شما می شود.
 • دیگر وسایل: اگر به این وسایل نیاز دارید، آن ها را بر روی میز کنار تخت خواب خود قرار دهید: چراغ قوه (برای رفتن برق و مواقع اضطراری)، یک لیوان آب، ساعت زنگ دار، دستمال کاغذی، دفترچه یادداشت و خودکار ( برای یادداشت کردن ایده ها یا کار هایی که باید انجام دهید. حتی می توانید از دفترچه برای نوشتن رویا ها یا کابوس هایتان استفاده کنید!)
 1. تزئین میز کنار تخت

میز کنار تخت خواب یکی از وسایلی است که اتاق خواب شما را زیبا تر می کند و ظاهر آن را جذاب می کند. شما می توانید با وسایلی مانند گلدان، قاب عکس، چراغ های تزئینی، شمع و … تزئین اتاق خواب خود را دلپذیر کنید. اگر دو میز را در دو طرف تخت خواب قرار می دهید، بهتر است این دو میز تقارن داشته باشند. همچنین بهتر است رنگ وسایل تزئینی مکمل رنگ میز شما باشد.

تزئین میز کنار تخت

 1. ایجاد عادات با میز کنار تخت خواب!

شاید این عنوان برای شما هم عجیب باشد. ایجاد عادات برای بسیاری از مردم بسیار سخت است؛ به خصوص بعد از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده. به همین دلیل اگر وسایل مرتبط با عادت موردنظر خود را بر روی میز کنار تخت بگذارید، به یاد خواهید آورد که باید این کار را انجام دهید. برای مثال اگر می خواهید هر روز نخ دندان بکشید، بهتر است آن را بر روی میز کنار تخت قرار دهید. یا اگر می خواهید عادت مطالعه را برقرار کنید، یک کتاب بر روی میز قرار دهید.

 1. قرار دادن اشیای قیمتی در میز

بعضی از مدل های میز کنار تخت، کشو دارند و این کشو ها مکان مناسبی برای نگهداری از اشیای قیمتی هستند. بسیاری از افراد حلقه و ساعت خود را در خانه گم می کنند. بهتر است این وسایل را در میز کنار تخت خواب بگذارید تا دیگر مفقود نشوند. البته کشو ها باید قفل داشته باشند تا ایمنی وسایل شما حفظ شود.

 1. قرار دادن میز در اتاق نشیمن!

شاید فکر کنید که میز کنار تخت خواب فقط برای اتاق خواب است و در جای دیگری استفاده نمی شود. اگر مهمانان زیادی دارید و میز های جلومبلی زیادی در خانه ندارید، می توانید از میز کنار تخت خواب برای پذیرایی مهمانان استفاده کنید. فقط باید میز را پاک کنید و آن را در کنار کاناپه بگذارید؛ زیرا این میز ها به سبکی میز های جلومبلی نیستند.

میز کنار تخت در اتاق نشیمن

 1. میز کنار تخت خواب با یک فنجان قهوه!

اگر قصد ولخرجی دارید، بهتر است یک دستگاه قهوه ساز با ساعت زنگ دار بخرید و آن را بر روی میز کنار تخت خواب خود قرار دهید. بعضی از مدل های قهوه ساز قابل برنامه ریزی هستند و قبل از به صدا درآمدن زنگ هشدار، قهوه شما را دم می کنند. بنابراین شما می توانید دستگاه را به نوعی تنظیم کنید که قهوه شما در هنگام بیدار شدن شما حاضر باشد. البته استفاده از یک قهوه ساز معمولی غیرممکن نیست؛ اما ممکن است برای ایمنی اتاق شما مشکل ساز باشد. پس در استفاده از آن دقت کنید.

میز کنار تخت خواب یکی از مهم ترین وسایل در سرویس خواب است و دیگران استفاده های مختلفی از این میز می کنند. بعضی مدل مینیمال را می پسندند و بعضی مدل کلاسیک را. فرقی ندارد شما از کدام دسته هستید. با مراجعه به سایت فروشگاه چوبکده ایرانیان، نگاهی به مدل های مختلف میز کنار تخت خواب بیندازید و مطابق با سلیقه خود میز خود را خریداری کنید.

جمع بندی

کاربرد های مختلف میز کنار تخت خواب عبارتند از: قرار دادن وسایل مختلف، تزئین میز کنار تخت خواب، ایجاد عادات، قرار دادن اشیای زینتی در میز، قرار دادن میز در اتاق نشیمن و درست کردن قهوه. ما در این مقاله این کاربرد ها را به طور کامل توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *