مقالات

میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی با چه نوع دکوراسیونی هماهنگ می شود؟

میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی

میز های ناهار خوری، خانواده ها را به دور هم جمع می کند، خاطرات خوشی را برایشان رقم می زند و لذت صرف غذا را در محیطی صمیمی دو چندان می کند. برخی از افراد چیدمان مدرن تر را می پسندند؛ اما چیدمان کلاسیک خصوصا با میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی به افراد مختلف احساس اصالت می دهد. این گونه میز ها برای مدت های طولانی مورد توجه و استقبال افراد در سر تا سر جهان قرار گرفته اند و هیچ گاه قدیمی نمی شوند. در این مقاله سعی می کنیم انواع چیدمان را که با این میز ها به خوبی هماهنگ می شوند، برایتان بررسی کنیم.

میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی با چه نوع چیدمانی هماهنگ می شود؟

در این قسمت می خواهیم برخی از دکوراسیون های محبوب را برایتان شرح دهیم که میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی جزء اصلی و جدا نشدنی آن هاست. این دکوراسیون ها عبارت اند از:

  • الگو های مبنی بر رنگ ها

الگویی را انتخاب کنید که رنگ در آن برجسته باشد. میز ناهار خوری فرانسوی در چیدمانی خوب و مناسب به نظر می رسد که در آن رنگ هایی به کار رفته باشند که به خوبی جلب توجه می کنند. برای این کار می توانید از کاغذ دیواری یا پارچه های رنگی بهره ببرید. اگر دیوار هایی با رنگ های خاص مورد پسندتان واقع نمی شود، می توانید آن ها را ساده انتخاب کنید؛ اما در این حالت بهتر است پارچه های مبل هایتان حرفی برای گفتن داشته باشند و این الگو را تکمیل کنند. این موضوع درمورد انواع مبل کلاسیک صدق می کند. در جایی که رنگ های چوبی رنگ قالب دکوراسیون به حساب می آید، رنگی را برگزینید که با آن همخوانی داشته باشد و چوب میز ناهار خوری کلاسیک و مبل ها را بهتر نمایش دهد.

میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی

  • در نظر گرفتن راحتی

ماهیت استفاده از میز ناهار خوری به همراه صندلی هایش، تجربه احساس راحتی هنگام صرف غذا به همراه خانواده است. درست است که باید در درجه اول سبک کلاسیک برای طراحی داخلی را در نظر بگیرید؛ اما در این میان نمی توان عامل راحتی را نادیده گرفت. حالتی را تصور کنید که ساعت ها زمان صرف پختن غذایی لذیذ کرده اید و می خواهید در کنار خانواده از آن لذت ببرید؛ اما صندلی های سفت و چوبی باعث می شوند نتوانید آنطور که باید از صرف آن لذت ببرید. صندلی های نرم و راحت که در عین حال ساختار یافته اند و به خوبی با میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی هماهنگ می شوند، می توانند چیدمان مبلمان منزل را تکمیل کنند.

  • انتخاب رنگی که در طول روز تغییر کند

رنگ هایی مانند سبز یا آبی برای دیوار های منزلی که در خود میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی را جای داده است، انتخاب مناسبی به نظر می رسد؛ زیرا فضا را سنتی تر می کند و به خوبی سبک میز را به دیگران می نمایاند. اگر بین انتخاب رنگ سبز یا آبی برای دیوار ها سردرگم هستید، می توانید دیوار های خود را به رنگ سبزآبی در آورید. این رنگ به شما در هنگام صرف غذا آرامش می بخشد. این رنگ می تواند در ساعات مختلف روز که نور خورشید به صورت های متفاوت به درون اتاق می تابد، متفاوت باشد و شما در هنگام صرف صبحانه و ناهار، فضای متفاوتی را تجربه کنید. نکته دیگری که در این میان باید به خاطر بسپارید این است که با وجود این رنگ ها بر دیوار، تزئینات دیگر خود را محدود تر کنید تا بتوانید تغییر نور را در روز بهتر متوجه شوید و توجه شما به آن تزئینات جلب نشود.

  • ترکیب رنگ ماهگونی و آبی تیره

با توجه به این که بیشتر وقت اعضا خانواده در محیط بیرون از خانه سپری می شود، از میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی، بیشتر در زمان عصر و شب استفاده می شود. در این صورت برای این که چیدمان منزل خود را به محیطی سلطنتی تر تبدیل کنید، می توانید از ترکیب رنگ های تیره و سنگین مانند آبی تیره با رنگ ماهگونی بهره ببرید. این رنگ به عنوان پس زمینه حالت هنری تری را به فضای شما می بخشد.

انتخاب رنگی که در طول روز تغییر کند

  • انتخاب کفپوش سنگی

برخی از طراحی های داخلی از طبیعت الهام می گیرند و فضای بیرونی را به داخل می آورند. میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی به خوبی با این طراحی ها سازگار است. شما می توانید عناصری مانند چوب و سنگ را به خانه وارد کنید. فرقی نمی کند که خانه شما قدیمی است یا جدید. در هر صورت می توانید از سنگ به عنوان کفپوش بهره ببرید. این سنگ ها خیلی طبیعی به نظر می رسند و می توانند به خوبی فضای بیرون را به داخل خانه منتقل کنند. در این حالت دکوراسیون شما حالت سنتی تری به خود می گیرد.

  • استفاده از پذیرایی سفید

در زندگی مدرن امروزی ممکن است بسیار پیش بیاید که افراد ترجیح دهند غذای خود را با عجله در آشپزخانه یا حتی اتاق ها سرو کنند. در نتیجه، میز ناهار خوری بلا استفاده در گوشه ای از خانه فقط فضا اشغال می کند. برای جلوگیری از این موضوع، می توانید فضای خود را جذاب کنید. برای مثال، می توانید دیوار های خود را به رنگ سفید در آورید و از صندلی هایی با رنگ گرم برای ایجاد یک ترکیب بهتر استفاده کنید. این رنگ ها می توانند شامل رنگ هایی مانند خاکی، خردلی، نارنجی و قرمز شوند.

چیدمان اتاق ناهارخوری

انتخاب میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی با توجه به چیدمان منزلتان، می تواند به کاری دشوار و چالش برانگیز بدل شود. تعداد و تنوع این میز ها، انتخاب را سخت تر می کند. شما می توانید به سایت چوبکده سر بزنید و با مشاهده عکس های گوناگونِ این میز ها در دکوراسیون های متفاوت، انتخاب بهتری داشته باشید. در این سایت، عکس انواع میز های کلاسیک در رنگ ها و طرح های گوناگون موجود است.

جمع بندی

انتخاب میز مناسب نقش بسیار مهم و پر رنگی را در چیدمان منزل ایفا می کند؛ زیرا در مرکز پذیرایی قرار می گیرد و توجه زیادی را به سمت خود جلب می کند. اگر این انتخاب به درستی صورت نگیرد یا ترکیب آن با دیگر اجزاء خانه نامناسب به نظر برسد، می تواند کل دکوراسیون منزل را تحت تاثیر خود قرار دهد و آن را به فضایی ناخوشایند بدل کند. میز ناهار خوری کلاسیک فرانسوی یکی از محبوب ترین گزینه هاست که سال ها مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است. در این مقاله بررسی کردیم که این میز ها با چه نوع دکوراسیونی هماهنگی بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *