مقالات

چرا مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند؟

مبلمان در دکوراسیون داخلی

آیا می دانید مبلمان در دکوراسیون داخلی منازل و محیط کاری نقش بسیار مهمی را ایفا می کند؟

منظور از دکوراسیون داخلی ایجاد یک فضای نو و خلاقانه است که با روند پیشرفت تکنولوژی و مدهای سال و هم چنین ایده های به روز و خلاقانه همراه است. امروزه مبلمان به عنوان یک ابزار مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون های مختلف نقش اصلی را ایفا می کند و تاثیر آن بر زیبایی و متفاوت بودن محیط های داخلی بر همگان آشکار شده است. فرقی نمی کند که شما مبلمان را برای چه مکانی می خواهید و یا اینکه از چه مدل مبلمانی برای دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنید. چرا که این ملزومات شیک و فوق العاده جذاب، با اجزای زیبا و با کیفیتی که دارد فضای داخلی شما را به یک مکان متفاوت تبدیل می کند.

همان طور که می دانید هر یک از محیط های گفته شده اعم از منازل و محیط های کاری و اداری المان های مربوط به خود را دارند که اگر در انتخاب این المان ها نهایت دقت لازم را به کار گیریم به راحتی می توانیم فضایی شیک و منحصر به فرد توام با آرامش و لذت را برای خود و اطرافیان ایجاد نماییم. افرادی که به ایجاد یک فضای داخلی شیک و زیبا معتقد هستند، به وضوح می توانند نقش و تاثیر مبلمان را در چیدمان و دیزاین یک دکوراسیون عالی در یابند. این گونه افراد خوش سلیقه، می دانند که نحوه ی چیدمان و انتخاب یک مبلمان زیبا، نقش بسیار مهمی را در حفظ زیبایی محیط های مختلف اعم از پذیرایی و نشیمن منازل و محیط های کاری دارد.

ترفند های انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی

آیا از ترفند های انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی اطلاع دارید؟

تا چه اندازه با ترفندهای یک مبلمان زیبا و شیک آشنا هستید؟

قبل از هر چیز لازم است که مبلمان و اجزای تشکیل دهنده آن را به خوبی بشناسید و با ویژگی ها و کارایی های منحصر به فرد آن ها آشنا شوید.

اجزای مهم و ضروری مبلمان شامل: مبل، جلو مبلی و میز عسلی است که هر کدام از آن ها نقش و وظایف خاص و منحصر به فردی را بر عهده دارند. این اجزا علاوه بر ایجاد یک فضای زیبا و شیک، راحتی و آسایش را نیز با خود به همراه دارند.

کارایی و کیفیت مبلمان به همراه اجزای تشکیل دهنده اش به گونه ایی است که می تواند بر احساس و تجربه شما تاثیر مستقیم بگذارد. یعنی هم می تواند محیط شما را به یک فضای شیک و مامنی آرام بخش تبدیل کند و هم آن را رسمی و خشک نشان دهد.

بنابراین انتخاب مدل های مناسب و چیدمان صحیح آن، که بتواند با فضای انتخابی شما سازگار باشد، نیازمند به کار بردن ترفند های منحصر به فردی است.

از جمله مواردی که باید توجه کرد:

 • توجه به تزیینات فضا در انتخاب مبلمان مناسب
 • انتخاب و بهره بردن از یک سبک دکوراسیون داخلی در انتخاب مبلمان
 • انتخاب یک طرح و مدل مناسب که هم با سلیقه شما سازگار باشد و هم مناسب فضای انتخابی باشد
 • انتخاب یک نقطه کانونی بهترین ترفند در انتخاب مبلمان شیک
 • چیدمان صحیح و مناسب میز عسلی، مبل و جلو مبلی و میز پذیرایی
 • بر اساس اندازه فضا مبلمان چند نفره را انتخاب کنید

استاندارد های میز عسلی، مبل و جلو مبلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی

میز عسلی، مبل و جلو مبلی در انواع مدل ها و طرح های متنوع و فوق العاده جذابی طراحی شده اند که هر کدام استاندارد های منحصر به فرد  خود را دارند و شناخت این استانداردها لازمه ی خرید مبلمان مورد دلخواهتان است و باید در هنگام خرید، به هر یک از این استاندارد ها توجه کنید.

از جمله استاندارد هایی که هر کدام از میز عسلی، مبل و جلو مبلی باید داشته باشند به طور کلی شامل:

 • ارتفاع هیچ کدام از اجزای اصلی مبلمان که شامل: مبل، میزعسلی و جلو مبلی است نباید کمتر از 2.5 سانت از نشیمنگاه مبلمان یا صندلی ها باشد
 • از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار باشد
 • دارای طرح های متنوع و بسیار شیک و زیبا باشد
 • از برترین برند ها و مرغوب ترین جنس طراحی و تولید شوند

انواع میز عسلی و جلو مبلی

انواع متنوع و مختلفی از میز عسلی و جلومبلی طراحی و تولید شده است که تمامی سلایق و نیاز های مشتریان مختلف را پوشش می دهد. من جمله از انواع این میز عسلی و جلومبلی ها شامل شیشه ای، چوبی و فلزی است که هر کدام از آن ها جذابیت های خاصی را در دکوراسیون محیط انتخابی شما منعکس می کنند.

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی

چه نوع مبلمانی را انتخاب می کنید؟

اولین نکته ای که باید در هنگام خرید مبلمان به آن توجه کنید این است که چه نوع مبلمانی را با چه نوع سبک و مدلی می پسندید. این که مبلمان انتخابی شما برای چه مکانی است؟ برای قسمت نشیمن و پذیرایی منزلتان یا برای اتاق کار و محیط های اداری. قبل از هر چیز انتخاب محیط خود جهت خرید مبلمان ضروری و مهم می باشد.

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی

اگر می خواهید برای یک دکوراسیون مدرن، مبلمان شیک و زیبا انتخاب کنید لازم است که از سرویس شیک با انواع میز عسلی و جلو مبلی به روز و مدرن در رنگ های روشن انتخاب کنید. چرا که علاوه بر زیبا نمودن فضای شما، موجب بزرگ نمایی محیط نیز می شود و به مدرن بودن دکوراسیونتان کمک فراوانی می کند.

راهنمای انتخاب یک سرویس خواب مناسب

آیا به دنبال سروس خواب شیک و زیبا هستید و می خواهید بدانید که یک سرویس خواب شیک و زیبا چه ویژگی هایی دارد؟

سرویس خواب همواره یک عنصر شاخص و اصلی در اتاق خواب ها محسوب می شود که علاوه بر زیبا نمودن فضای اتاق خواب، راحتی و آرامش را برایتان به ارمغان می آورد.

یکی از دغدغه های بسیاری از مردم به هنگام خرید سرویس خواب، در مغازه ها و فروشگاه ها این است که می خواهند بدانند یک سرویس خواب زیبا و شیک چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توانند مدل های زیبا و مدرن را با تمامی ویژگی های منحصر به فرد خریداری کنند؟

یک سرویس خواب زیبا، با ویژگی های خوب و منحصر به فرد به راحتی می تواند خستگی چند ساعت کار و خستگی روزمره را از شما دور کرده و آرامش و حس مطلوبی را به شما انتقال دهد.

راحتی و کیفیت و هم چنین مدل های متنوع سرویس خواب، از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید در هنگام خرید یک سرویس خواب خوب و زیبا به آن ها توجه اساسی کرد.

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی

پیشنهاد ما به شما برای داشتن یک سرویس خواب ایده آل و راحت این است که قبل از هر چیزی راحتی تخت خواب آن را که مطابق با سلیقه شما باشد اولویت خرید خود قرار دهید.

راهنمایی خرید یک سرویس خواب خوب

سرویس خوابی با جنس و متریال با دوام و با کیفیت را خریداری کنید. سرویس خواب های شیک و زیبا و در عین حال با دوام و با کیفیت عموما از جنس های چوبی، ام دی اف، فلزی طراحی و ساخته شده اند.

اجزای اضافی و قطعات همراهی سرویس خواب از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند زیبایی و جذابیت منحصر به فردی را به اتاق خواب شما دهند.

طراحی و ساخت تخت خواب آن، با ظرافت و دقت بالایی همراه باشد

کفه و تخت سرویس خواب شما بسیار با دوام و مرغوب باشد. این کفه باید به نوعی طراحی شود که علاوه بر محکم بودن و دوام بالا، بتوان از فضای زیر تخت خواب نیز برای جا سازی لوازم های غیر ضروری استفاده نمود.

1 دیدگاه در “چرا مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند؟

 1. محمد حبیبی گفت:

  مطلب جالبی بود ممنون
  لطفا راهنمای خرید مبلمان منزل هم بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *