مقالات

نکاتی برای خرید میز تلویزیون طرح جدید

میز تلویزیون طرح جدید

تلویزیون و میز تلویزیون بخش مهمی از دکوراسیون خانه بوده و این وسایل به اتاق پذیرایی جلوه خاصی می دهند. در این مقاله قصد داریم به معرفی میز تلویزیون طرح جدید بپردازیم و با انواع مدل های این میز آشنا شویم.

از نظر یک دکوراتور حرفه‌ای و یک طراح داخلی، عواملی مثل مدل تلویزیون، اندازه و رنگ تلویزیون، مدل و طرح میز و جای قرارگیری میز، حتی دکور پشت میز تلویزیون همگی در طراحی داخلی از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

میز تلویزیون با سبک امروزی و میز تلویزیون با طرح مدرن شباهت زیادی به ‌هم دارند که درباره آن صحبت خواهیم کرد، جنس میز تلویزیون ‌های مدرن اغلب فایبر گلاس یا ملامین است.

در طراحی میز تلویزیون های مدرن اغلب از برش ‌های تیز در لبه و خطوط موازی استفاده شده است. با ورود تلوزیون‌های بزرگ، این سبک نیز به ‌روز رسانی شد.

برای درک بهتر تفاوت سبک میز تلویزیون ها، چند سبک را برای شما مورد بررسی قرار می دهیم.

میز تلویزیون طرح جدید

امروزی

همانطور که گفته شد میز تلویزیون با طرح امروزی شباهت زیادی با میز تلویزیون طرح جدید دارد. هر دو دارای طرح‌ های ساده و جذابی هستند و سبک مینیمال از زیر مجموعه ‌های این سبک محبوب‌ و پرفروش‌ است.

کلاسیک

برای انتخاب این نوع سبک میز تلویزیون بهتر است به رنگ بندی و سبک دکوراسیون توجه کنید. این نوع از میز تلویزیون ها نسبت به میز تلویزیون ‌های طرح جدید، سنتی‌تر بوده و اغلب از جنس ام دی اف هستند.

سنتی

میز تلویزیون سنتی جزو میزهایی است که با الهام گرفتن از دکوراسیون های قدیمی ساخته شده و سنگینی خاصی به خانه می بخشد. این طرح اغلب از چوب ‌های طبیعی ساخته شده و در آن از رنگ های قوی استفاده می‌شود.

صنعتی

این سبک پرکاربرد، این قابلیت را دارد که تکراری نمی شود و رنگ های روشنش با فضای خانه کاملا هماهنگ است.

روستایی

این سبک طرفداران خود را دارد. ترکیب چوب های جلاخورده و بست های فلزی متصل به این چوب ها، این حس را به شما می دهد که گویی خانه شما با چوب های جنگلی آراسته شده است.

 

نورپردازی در میز تلویزیون طرح جدید

میز تلویزیون های دارای ال ای دی نورپردازی مدرنی دارند که زیبایی آن را چند برابر کرده است. برای ‌اینکه این میز تلویزیون مدرن زیباتر دیده شود، بهتر است دیوار پشت تلویزیون را کاغذ دیواری کرده، تا دکوراسیون مدرن‌ تر و امروزی‌ تر جلوه کند.

میز تلویزیون طرح جدید

میز تلویزیون طرح جدید زمینی یا دیواری

امروزه که اکثر تلویزیون ها دارای ال ای دی شده‌اند، میز تلویزیون های شیک و مدرن مخصوص آن‌ها طراحی شده، که از جنس ام‌ دی ‌اف هستند. مدل های دیواری و زمینی این میز ها هر دو زیبا و مناسب استفاده در منزل می باشند.

میز تلویزیون طرح جدید بخش بزرگی از دکوراسیون خانه را در بر می گیرد، اما آنقدر مدل ‌های آن زیاد است که انتخاب سخت می‌شود. برای انتخاب و خرید این میز تلویزیون باید با توجه به سبک و رنگ دکوراسیون منزلتان میز خود را انتخاب کنید.

نکاتی که در خرید میز تلویزیون طرح جدید باید توجه کنید

 1. به سایز دقت کنید

 به متراژ خانه خود توجه کنید، اگر خانه کوچکی دارید میز تلویزیون کوچکتر از 110 سانتیمتر مناسب برای دکور شماست، پس میز های بزرگ را هنگام خرید نادیده بگیرید.

به سایز تلویزیون نیز توجه کنید. اگر تلویزیون شما 110 سانتیمتر است، میز کوچک تر از 110 سانتیمتر نمی توان برای این تلویزیون استفاده کرد. میز تلویزیون شما باید از هر طرف تلویزیون شما 10 سانتی متر بزرگتر باشد، یعنی برای یک تلویزیون 45 اینچ میز 130 سانتی متری مناسب است.

 1. به ساب توجه کنید

 اگر سیستم خانواده دارید، باید میزی تهیه کنید که ساب هم داخل آن جا شود. البته اگر مشکلی با قرار دادن ساب روی زمین کنار میز تلویزیون ندارید، نیازی به اینکه میز با این ابعاد باشد که ساب داخل آن جا شود نیست، اما بهتر است میزی انتخاب کنید که ساب درون آن جاشود.

 1. به رنگ میز دقت کنید

هنگام خرید به رنگ میز حتما توجه کنید تا رنگ آن با دکوراسیون هماهنگ بوده و خانه را زیباتر کند.

 نکاتی درباره انتخاب رنگ میز تلویزیون طرح جدید

 • از خرید میز هایی که از چند رنگ در طراحی آن استفاده شده اجتناب کنید، زیرا از مد خارج می شوند یا از دیدن آن خسته و دل‌ زده خواهید شد.
 • اگر مبلمان شما سفید است، برای اینکه رنگ به خانه بدهید، بهتر است از میز تلویزیون مشکی استفاده کنید. این کار باعث می شود مبلمان نیز جلوه بهتری داشته باشند.
 • اگر فرش شما زرشکی و مبلمانتان کرم است، باز هم رنگ میز مناسب برای شما رنگ مشکی است.
 • اگر از مبلمان قهوه در دیزاین خانه استفاده کرده‌اید از میز قهوه ای که کمی روشن تر یا تیره ‌تر از مبلمانتان است استفاده کنید.
 • برای خانه هایی که دارای کف پارکت هستند، میزی مناسب است که دارای رنگ مشکی یا قهوه‌ای تیره ‌تر یا روشن ‌تر از رنگ پارکت باشد.
 • دیده شده که به اشتباه برای ست کردن رنگ وسایل، رنگ جا کفشی و میز تلویزیون را یک رنگ انتخاب می‌کنند. هیچگاه این اشتباه را نکنید، زیرا جاکفشی در دیزاین از میز تلویزیون جایگاه پایین تری دارد و نباید یک رنگ انتخاب شوند.
 • اگر میز شما نزدیک پرده است می‌توانید طبق رنگ پرده ها میز را خریداری کنید.
 • اگر میز تلویزیون و کابینت ها در یک خط دید هستند، می ‎توان رنگ میز را با کابینت ها ست کرد.
 • از مدل میز هایی استفاده کنید که با جمع و باز شدن بتوان در دکوراسیون تغییر ایجاد کرد.

انواع مدل های میز تلویزیون طرح جدید

پازلی

 میز تلویزیون طرح جدید مدل های متفاوتی دارد. میز پازلی این قابلیت را دارد تا با تغییر محل قرار گیری بعضی اجزا، طرح های جدید و متنوع ایجاد کنید.

قفسه ای جلوباز

این میز دارای قفسه های بدون درب است که برای گذاشتن وسایل دکوری استفاده شده یا متعلقات تلویزیون مانند دستگاه پخش کننده یا بلندگوها در آن قرار می‌گیرد.

دیوار سرگرمی

 این نوع میز فضای یک دیوار را گرفته و تقریبا بی تغییر هستند. در این میز ها تلویزیون قسمت میانی میز قرار گرفته و می توان وسایل دکوری زیادی اطراف آن گذاشت.

مدل کنسولی

 این نوع میز با هر نوع چیدمان و دکوراسیونی سازگار است. میز مدل کنسولی، دارای کشو هایی در قسمت جلوی میز است که می توان لوازم مربوط یا غیر مربوط به تلویزیون را درآن قرار داد.

میز تلویزیون با پایه های بلندگویی

 این میز مناسب خانه های بزرگ است و دارای دو کمد بزرگ برای قرار دادن بلندگو ها می‌باشد.

میز معلق یا شناور

 این مدل میز تلویزیون های مدرن روی دیوار نصب شده و با فاصله از تلویزیون روی دیوار قرار می‌گیرند.

میزپایهای

 این مدل، مدل خاصی از میز تلویزیون ها است که یک بخش یک پارچه استوانه ای دارد و در نگهداری لوازم اضافی نقش مهمی دارد. جذابیت این مدل به این است که زوائد در اطراف تلویزیون وجود ندارد و از شیشه برای بخش زیرین که تمام حواس تماشگر را جلب می‌کند، استفاده شده است. معایب آن عدم وجود نگه دارنده برای بلندگوها یا عدم امکان استفاده برای تلویزیون های بسیار بزرگ است.

انواع میز تلویزیون طرح جدید

انتخاب میز تلویزیون متناسب با خانه شما

باید برای خرید میز تلویزیون اطلاعات بسیاری درباره دیزاین و طراحی آن بدانیم همانطور که گفتیم میز تلویزیون در دکوراسیون و طراحی خانه بسیار اهمیت دارد و اگر انتخاب درستی در خرید انجام دهید، می تواند طراحی خانه شما را زیباتر جلوه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *