مقالات

چه وسایلی برای سرویس چوب عروس باید تهیه گردد؟

سرویس چوب عروس

سرویس چوب عروس از اساسی ترین خرید های پیش از ازدواج است که بودجه زیادی نیاز دارد. شاید رنگ و مدل لیوان ها، قابلمه ها، ساعت دیواری و رومیزی شما در زیبایی خانه تان تاثیر نداشته باشد؛ اما سرویس چوب، اساسی ترین وسایل در دکوراسیون منزل را شامل می شود که تاثیر زیادی در زیبایی خانه شما دارد. سرویس چوب شامل بزرگ ترین وسیله هاست که تم کلی دکوراسیون شما را تعیین می کنند. ما در این مقاله وسایلی که در سرویس چوب عروس وجود دارند را معرفی می کنیم و به شما کمک می کنیم تا انتخاب خوبی داشته باشید.

 • مبلمان، اولین قدم در خرید جهیزیه

مبلمان را می توان مهم ترین وسیله در سرویس چوب عروس دانست. پیش از خرید مبلمان، در اولین قدم به معماری خانه خود دقت کنید. ارتفاع کف خانه تا سقف، مساحت هال و پذیرایی، محل قرار گرفتن پنجره ها، ستون ها و… اهمیت زیادی دارند. پس از این اندازه گیری ها، سبک دکوراسیون مورد علاقه خود را تعیین کنید تا با توجه به سبکی که مد نظر دارید مبلمان خود را بخرید.

پس از انتخاب دکوراسیون کلی منزل، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. اندازه گیری دقیق فضای خانه: علاوه بر طول و عرض هال، محل قرار گرفتن مبل های تکی و دو نفره و… را دقیق اندازه بگیرید.
 2. اندازه گیری در ها (ورودی ها): شما که دلتان نمی خواهد یک مبلی بخرید که از در خانه تان داخل نمی آید؟! پس اندازه گیری ورودی آسانسور، در ساختمان، در منزل، راه پله ها و… را فراموش نکنید.
 3. درباره جنس پارچه مبل و نوع چوب مبل خود فکر کنید و تصمیم بگیرید: برای مثال اگر به دنبال مبلمانی با دوام بسیار بالا هستید، چوب های بادوام را انتخاب کنید؛ زیرا فیبر ها استحکام کمتری دارند. اگر تصمیم دارید حیوان خانگی داشته باشید و یا اطرافیانتان کودک دارند، جنس پارچه ای را انتخاب کنید که قابل شست و شوی مکرر باشد.

 • میز جلو مبلی، افزایش نظم و زیبایی

سرویس چوب عروس

میز های جلو مبلی یکی از اجزای سرویس چوب عروس هستند که برای افزایش زیبایی دکوراسیون و افزایش فضای ذخیره سازی، وسیله کارآمدی هستند. انواع طرح میز جلو مبلی و ابعاد آن ها بسیار متنوع است. برای خرید یک میز جلو مبلی بیش از هر چیز باید به مدل مبلمان خود دقت کنید. اندازه میز جلو مبلی در بهترین حالت باید نصف طول مبل باشد و ارتفاع آن با ارتفاع مبلمان هماهنگ باشد؛ زیرا وقتی نوشیدنی یا بشقاب خود را روی میز قرار می دهید باید دسترسی به آن برایتان آسان باشد. سعی کنید متریال و جنس میز را هم هماهنگ با مبلمان خود انتخاب کنید تا هماهنگی بیشتری در خانه تان دیده شود.

 • میز عسلی، وسیله ای کاربردی و مفید

میز های عسلی، میز های کوچک کاربردی ای هستند که هنگام پذیرایی از مهمان بسیار ضروری به نظر می آیند. برای خرید میز های عسلی می توانید تعداد میز ها را طوری در نظر بگیرید که کنار هر یک از مبل ها، یک میز قرار گیرد تا تقارن ایجاد شود و دکوراسیون خانه منظم تر به نظر بیاید. در نکته مقابل این چیدمان، می توانید تقارن را کنار بگذارید تا کنتراست به وجود آمده به زیبایی خانه تان بیافزاید. جنس، رنگ و مدل میز های عسلی را مطابق به میز جلو مبلی تهیه کنید.

 • میز ناهارخوری، راحتی بیشتر

سرویس چوب عروس

میز ناهارخوری وسیله ای نیست که شما زود به زود آن را کنار بگذارید و مدل جدیدی بخرید. میز ناهارخوری ده ها سال هم می تواند دوام بیاورد. پس بهتر است موقع خرید آن به خوبی دقت کنید. قصد دارید میز ناهارخوری را در کجا قرار دهید؟ آشپزخانه یا هال؟ ابعاد محل مورد نظر خود را اندازه بگیرید تا متناسب با فضای خود انتخاب کنید که میزتان چند نفره باشد.

سلیقه شخصی شما الویت است؛ اما بد نیست که این قاعده کلی را رعایت کنید که میز های مربعی و دایره ای برای فضا های مربعی مناسبت تر هستند و این میز ها در فضا های مستطیلی زیبایی کم تری دارند. بهتر است که میز های مستطیلی و بیضی شکل را برای فضا های مستطیلی انتخاب کنید. برای انتخاب مدل و جنس میز ناهارخوری به میزان استفاده خود توجه کنید. برای مثال اگر قصد دارید که از میز خود زیاد استفاده کنید، یک متریال بادوام مثل سرامیک ضدخش را انتخاب کنید. استفاده از شیشه، مراقبت ویژه ای می طلبد. ضمن اینکه دائما لک می شود و نظافت زیادی لازم دارد. البته فراموش نکنید که انتخاب متریال هم مانند انتخاب رنگ تا حدود زیادی به باقی دکوراسیون منزل شما بستگی دارد.

 • سرویس خواب، تعیین کننده آسایش شما

سرویس چوب عروس

سرویس خواب بخش مهمی از سرویس چوب عروس است که خود شامل تخت خواب، میز آرایش و آینه و پاتختی می شود. اگر بودجه زیادی برای خرید یک سرویس خواب کامل ندارید و یا فضای اتاقتان بسیار کوچک است، خرید تخت خواب را در الویت قرار دهید؛ زیرا شما یک سوم عمرتان را خواب هستید، نه در مقابل میز آرایش و آینه!

در انتخاب تخت خواب میزان فضای اتاق را در نظر بگیرید. اگر اتاق کوچکی دارید که جای زیادی برای کمد ندارد بهتر است تخت خوابی بخرید که فضای ذخیره سازی داشته باشد. برای مثال بتوانید بالش های اضافه و ملحفه ها و پتو ها را زیر تخت قرار دهید. شما می توانید بر اساس سلیقه خود هر سبک تختی را انتخاب کنید؛ از تخت روستیک گرفته تا مینیمال و ساده، با هر متریالی.

 • تشک، مهم ترین جزء اتاق خواب

در حقیقت در مورد تخت خواب ها آنچه اهمیت دارد خود تخت نیست، بلکه تشک آن ها است که راحتی شما را تامین می کند. توجه کنید که کدام تشک برای خواب، راحت تر است و جنس تشک ها و مدل های موجود را خوب بررسی کنید. به طور کلی، در انتخاب تشک موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. مشخص کردن بودجه تان
 2. انتخاب نوع و متریال تشک
 3. در نظر گرفتن اندازه تخت خواب و تشک مناسب با آن
 4. در نظر گرفتن وزنتان
 5. تست راحتی تشک پیش از خرید
 • میز تلویزیون، وسیله ای نه چندان ضروری

میز تلویزیون، وسیله ای نه چندان ضروری

هر چند که بسیاری از افراد ترجیح می دهند تلویزیون را به دیوار نصب کنند، اما هنوز هم میز تلویزیون جزء پر فروش ترین و پر طرفدار ترین اجزای سرویس چوب عروس است. در هنگام خرید میز تلویزیون، به ارتفاع آن دقت کنید. ارتفاع ایده آلی که دید راحتی را برای شما فراهم کند و با ارتفاع مبل هایتان هماهنگ باشد. عرض میز نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سعی کنید میزی بخرید که عرض آن از عرض تلویزیونتان 20% بیشتر باشد. این موضوع امنیت تلویزیون شما را تامین می کند و آن را از آسیب دور نگه می دارد. سومین فاکتور مهم در نظر گرفتن وزن تلویزیون است. میزی بخرید که تحمل وزن تلویزیون را داشته باشد و مقاوم باشد.

 • جاکفشی، نظافت و تمیزی بیشتر

جاکفشی، نظافت و تمیزی بیشتر

جاکفشی یکی از وسایل موجود در سرویس چوب عروس است که اگر تعداد کفش هایتان زیاد باشد، خرید آن ضرورت پیدا می کند. با سازماندهی کفش هایتان، نظم و تمیزی بیشتری به خانه خود ببخشید. برای خرید یک جاکفشی مناسب توجه به دو نکته ضروری است. 1. ابعاد: اندازه جاکفشی را در نظر بگیرید. اندازه جاکفشی را بسته به فضای راهرو یا اتاق انتخاب کنید. 2. تعداد کفش ها: اگر جاکفشی کوچکی بخرید که همه کفش هایتان در آن جا نشود، پول خود را هدر داده اید!

سرویس چوب عروس شامل موارد دیگری هم می شود که فراهم کردن هر کدام از آن ها می تواند زیبایی بیشتری به خانه شما ببخشد. این وسایل گاه کاربرد زیادی هم دارند اما به هر حال نسبت به موارد نام برده شده، اهمیت و کارایی کمتری دارند و ضروری نیستند. این وسایل عبارت هستند از: بوفه، میز تلفن، کنسول، میز تحریر و… .

نتیجه گیری

سرویس چوب عروس پرهزینه ترین و مهم ترین بخش خرید جهزیه است. سرویس چوب شامل موارد زیادی می شود که مبلمان، میز ناهارخوری، سرویس خواب، میز تلویزیون و… پرکاربرد ترین آن ها هستند. سرویس خواب نیز، خود از وسایل گوناگونی تشکیل می شود که تخت خواب مهم ترین جزء آن است. ما در این مقاله سعی کردیم تا نکات کلیدی کمک کننده ای را که هنگام خرید سرویس چوب به کار می آیند به شما بیاموزیم. امیدواریم که با استفاده از این نکات، خرید ایده آلی داشته باشید.

مجموعه چوبکده با عرضه انواع وسایل کاربردی سرویس چوب عروس در منصفانه ترین قیمت ها، سعی کرده است تا شروع زندگی را آسان تر کند. محصولات این مجموعه با وجود قیمت مناسبشان، از کیفیت خوبی برخوردار هستند. هدف کارکنان چوبکده ارائه محصولات چوبی با کیفیت بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *