مقالات

بهترین انتخاب ها برای پارچه مبل راحتی

پارچه مبل راحتی

استراحت مناسب و داشتن آرامش ذهنی یکی از ابتدایی ترین و در عین حال مهم ترین نیاز های انسان است. شما تنها زمانی می توانید یک استراحت خوب داشته باشید که یک مکان و یک وسیله مناسب برای استراحت داشته باشید. یکی از مهم ترین وسیله ها برای استراحت در منزل، مبل است که ما در این مقاله به طور کامل در مورد آن و پارچه مبل راحتی توضیح می دهیم.

مبل یکی از بهترین و مهم ترین وسیله هایی است که می توان از آن برای استراحت کردن استفاده کرد. شما نیز تنها زمانی می توانید بر روی مبل احساس آرامش داشته باشید که یک مبل راحت و نرم و باکیفیت را انتخاب کرده باشید. یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب مبل راحتی، پارچه مبل راحتی است که باید به آن توجه زیادی شود. به همین خاطر ما به معرفی انواع پارچه های مبل پرداخته ایم.

بهترین پارچه ها برای مبل راحتی

بهترین پارچه ها برای مبل راحتی

در انتخاب پارچه مبل باید به موارد زیادی دقت کرد. هنگام انتخاب پارچه باید به مواردی مثل اندازه و شکل و کوسن مبل خود دقت کنید. به طور کلی دو تا از بهترین پارچه ها برای مبل های راحتی، پارچه های نخی و کتان هستند.

  • پارچه های نخی

پنبه یکی از الیاف طبیعی است که به چند دلیل یکی از پر استفاده ترین پارچه ها در مبل های راحتی است. اول این که این دست از پارچه ها بسیار مقرون به صرفه هستند و قیمت خوبی دارند. مورد بعدی برای مزیت این پارچه مبل راحتی این است که پارچه های نخی به خوبی رنگ ها را به خود جذب می کنند و طرح و نقش می گیرند. برای مثال از رنگ سفید شفاف گرفته تا نیلی پر رنگ، از طرح پلنگی گرفته تا راه راه، همگی در پارچه های نخی وجود دارند. در ضمن یکی دیگر از مزایای پنبه این است که مقاومت بالایی دارد و به راحتی کهنه نمی شود.

اما نقطه ضعف این دست از پارچه ها این است که به راحتی کثیفی ها و لکه ها را به خود جذب می کنند. به همین خاطر برای تمیز به نظر رسیدن آن ها نیاز است تا همیشه از آن ها به خوبی مواظبت کنید.

  • پارچه کتان

مورد بعدی که به عنوان پارچه مبل راحتی استفاده می شود، پارچه های کتان است. پارچه کتان کمی بافت شل تری از پنبه دارد و به آن اجازه می دهد که صاف و براق باشد یا حالتی درشت و نازک به خود بگیرد. مانند لباس های کتان نیز این پارچه به راحتی چروک می شود و لکه می گیرد؛ اما مزیت این پارچه ها این است که مقاومت بسیار خوبی دارند و شکل خود را به خوبی حفظ می کنند. در ضمن علاوه بر این ها بسیار نرم و راحت هستند و نشستن بر روی آن ها احساس خوبی به فرد خواهد داد.

نحوه انتخاب پارچه مبل راحتی

نحوه انتخاب پارچه برای مبل راحتی

یکی از مهم ترین مسائلی که وجود دارد، این است که پارچه مبل راحتی باید بر چه اساسی انتخاب شود. به طور کلی هنگام انتخاب باید به نکات زیر دقت کنید.

  • چقدر می خواهید هزینه کنید؟

اولین و مهم ترین چیزی که هنگام انتخاب پارچه مبل باید به آن دقت کنید، این است که ببینید چقدر بودجه دارید. شما می توانید حتی با بودجه کم نیز انتخاب های بسیار خوبی را داشته باشید؛ اما توجه داشته باشید که در قیمت های پایین، از لحاظ تنوع رنگ انتخاب های محدود تری خواهید داشت. با افزایش بودجه می توانید پارچه های سفارشی شده را تهیه کنید که می توانید قبل از خرید حتی نمونه آن را نیز داشته باشید تا ببنید با سلیقه شما سازگار شده است یا خیر .

  • عمر پارچه

نکته مهم بعدی در انتخاب پارچه مبل راحتی این است که پارچه چقدر باید عمر کند؛ البته عمر پارچه نیز تا حدود زیادی به نحوه استفاده و نگهداری شما بر می گردد؛ اما به طور کلی پارچه های لوکس و بافت دار عمر کوتاهی دارند و بهتر است در اتاق های کم تردد استفاده شوند. یا پارچه های نخی صاف به علت مقاومت بالا برای افرادی که حیوان خانگی یا بچه کوچک دارند مناسب تر است. همه چیز بسته به موقعیت شما دارد که چه پارچه ای را انتخاب کنید.

عمر پارچه

  • ضد آلرژی بودن

هنگام انتخاب پارچه مبل راحتی حتما به ضد آلرژی بودن آن دقت کنید. پارچه های طبیعی و بافت های کرکی در اکثر اوقات برای افرادی که آلرژی دارند مناسب نیستند و برای آن ها مشکل ایجاد خواهند کرد. الیاف طبیعی به علت این که به راحتی گرد و غبار، کثیفی و مو های حیوانات خانگی را به خود جذب می کنند، به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای افراد مبتلا به آلرژی نیستند و الیاف مصنوعی انتخاب بهتری خواهند بود. برای مثال پارچه جیر یکی از گزینه های محبوب بازار برای افراد مبتلا به آلرژی است.

قیمت پارچه مبل راحتی

قیمت پارچه مبل

یکی از موارد دیگری که در هنگام انتخاب پارچه مبل راحتی باید به آن دقت کنید، قیمت پارچه است. مهم ترین عواملی که می توانند بر قیمت پارچه تاثیر بگذارند، عوامل زیر هستند:

  • اصل و نسب

اصل و نسب پارچه یکی از مهم ترین عواملی است که بر قیمت تمام شده تاثیر می گذارد. به طور کلی پارچه های ترکیه ای و بلژیکی و ایتالیایی به علت داشتن کیفیت بالا تر گران هستند؛ اما پارچه های داخلی نسبت به آن قیمت بسیار کمتری دارند؛ البته توجه داشته باشید که علت قیمت بالای پارچه های وارداتی تا حد زیادی به خاطر هزینه حمل و نقل است.

اصل و نسب

  • طرح پارچه مبل راحتی

همیشه پارچه های پشمی و ابریشم از بقیه پارچه ها گران تر هستند. به خصوص اگر وارداتی باشند. معمولا برای پارچه مبل راحتی از پشم و ابریشم استفاده نمی شود؛ زیرا این پارچه ها فرآیند تولید طولانی تری دارند و قیمت آن ها زیاد برای مبل های راحتی مناسب نیست.

  • برند پارچه

مانند صنعت مد، در حوزه پارچه های مبل نیز برند های مختلفی فعالیت دارند. با توجه به برندی که می خرید، قیمت پارچه فرق می کند. برای مثال اگر قصد داشته باشید که یک پارچه از برند رالف لورن یا تافیلیسیا خریدای کنید، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

برند پارچه

جمع بندی

در این مقاله در مورد پارچه مبل راحتی صحبت کردیم. در مورد موارد مختلفی مانند جنس پارچه، نحوه انتخاب پارچه و عوامل تاثیر گذار بر قیمت تمام شده پارچه توضیح دادیم. شما می توانید با در نظر گرفتن نکات گفته شده در مقاله انتخاب بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *