مقالات

معرفی چند دکوراسیون اتاق خواب

چند دکوراسیون اتاق خواب

نحوه چیدمان اتاق خواب شما بسیار مهم است زیرا نشان دهنده شخصیت و ویژگی های اخلاقی شما است. اتاق خواب جایی است که روز خود را در آن شروع می کنید و در هنگام خواب آخرین جایی است که می بینید. با توجه به این توضیحات اتاق خوابتان باید به شما آرامش دهد، جایی راحت برای ایده پردازی ها و تفکر های شما باشد. اگر چنین نیست، با ایجاد چند تغییر کوچک آرامش را به اتاق خود بیاورید. در ادامه چند دکوراسیون اتاق خواب با طراحی های مختلف از جمله مدرن و سنتی را برای شما توضیح خواهیم داد تا بهترین دکوراسیون را با توجه به شخصیت خود انتخاب کنید.

طراحی اتاق خواب مدرن

در میان چند دکوراسیون اتاق خواب، اول از همه به سراغ پر طرفدار ترین آن ها خواهیم رفت. معمولا طراحی های مدرن شامل لوستر های اسپرت و آویزان به همراه کفپوش های چوبی هستند. نکته ای که درباره این طراحی باید به آن توجه کنید این است که در طول زمان تغییر می کند و مانند طراحی های سنتی یک تعریف مشابه را در هر زمان ندارد. امروزه منظور ما از طراحی مدرن سبک هایی از پایان قرن بیستم است که طراحی ها به سمت راحتی بیشتری رفته اند. برخی از عناصر مهم در چند دکوراسیون اتاق خواب را برای شما توضیح خواهیم داد.

نور

نور یکی از مهمترین ارکان طراحی اتاق خواب مدرن است. به همین دلیل است که پنجره های بزرگ زیادی را در این سبک می بینید. نور طبیعی چیزی است که نسل های آینده نیز از آن استقبال می کنند همچنین نور طبیعی برای شما و محیط زیست بسیار مفید است. نورگیرها، پنجره های کف تا سقف و دیوارهای شیشه ای همه جزو عناصر طراحی مدرن هستند. اگر در اتاق خود به حریم خصوصی بیشتری نیاز دارید می توانید از شیشه های مخصوص استفاده کنید تا کسی درون اتاق شما را نبیند.

رنگ

انتخاب رنگ برای اتاق خواب های مدرن بیشتر به سمت رنگ های خنثی حرکت می کند مانند سفید، قهوه ای، کرم، بژ و برنز انتخاب های فوق العاده ای برای طراحی مدرن هستند. همچنین در استفاده از رنگ های چوبی، طراحی مدرن بسیار افراطی است. کمد ها یا قفسه ها می توانند در رنگ چوبی تیره یا رنگ خاکستری روشن باشند. در ادامه چند دکوراسیون اتاق خواب دیگر را بررسی خواهیم کرد.

طراحی سنتی

در میان چند دکوراسیون اتاق خواب به سراغ مدل سنتی آن می رویم. این مدل ممکن است کمی قدیمی به نظر برسد و هرگز تغییر نمی کند زیرا ریشه در گذشته دارد و هر چه زمان بیشتری از آن بگذرد باز هم سبک آن یک تعریف است. به بررسی برخی از عوامل مهم و کلیدی در این طراحی می پردازیم.

دکوراسیون سنتی اتاق خواب

تقارن

در یک طراحی سنتی همه کمدها و قفسه های ساخته شده در مرکز و هر مدل آینه موجود در اتاق، در دو طرف قرار دارند. طراحان تلاش می کنند تا همه چیز جفت باشد مانند میز ها، لامپ ها، مبل ها و صندلی ها، این تکنیک برای متقارن سازی اتاق بسیار با اهمیت است.

رنگ

در بررسی چند دکوراسیون اتاق خواب سنتی یکی دیگر از عناصر مهم، رنگ های چوبی تیره و رنگ های ترکیبی است. کفپوش های تیره و گردویی بسیار متداول هستند و برای مبلمان و تخت خواب، بیشتر از مدل های راه راه و بزرگ با وزن زیاد استفاده می شود که معمولا از چوب های ماعون، افرا یا گیلاس ساخته شده اند.

پرده

برای پرده ها از پارچه های ضخیم درجه ۱ یا ۲ استفاده می شود. مانند مخمل، ابریشم یا چرم همچنین توجه به جزئیات پارچه بسیار مهم است و تودوزی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

لوازم جانبی

معمولا از وسایلی که به نحوی نشان دهنده گذشته است استفاده می شود مانند شمشیرها، مجسمه ها، لوستر های بزرگ و شاهانه، آینه های فراوان و حتی می شود از بالشت پر نیز نام برد.

طراحی صنعتی

دکوراسیون صنعتی اتاق خواب

در میان چند دکوراسیون اتاق خواب، انتخاب بعدی طراحی صنعتی است. این طراحی شهرت خود را مدیون طراحی های قبلی است. زیرا این دکوراسیون دارای عناصری است که سایر سبک ها برای پنهان کردن آن ها بسیار تلاش می کنند. همین باعث تفاوت بسیار زیاد آن با سبک های دیگر است. دکوراسیون صنعتی تمام تلاش خود را می کند تا کارآمد بودن و زیبایی را در یک فضا ترکیب کند. با این حال، نمی توان انکار کرد که سبک صنعتی در درجه اول مناسب اتاق خواب آقایان است.

متداول ترین ویژگی این دکوراسیون، لوله های نمایان شده است که با کنار هم قرار گرفتنشان نمایی هنری را ایجاد کرده اند. در ابتدا برای کاهش در هزینه ساخت و ساز و راحتی در انجام تعمیرات لازم، انجام شد اما در ادامه به دلیل پیدا کردن طرفدار های خود به سبکی از طراحی دکوراسیون تبدیل شد.

رنگ

رنگ ها یکی از عناصر مهم در چند دکوراسیون اتاق خواب های پیشین بودند در اینجا نیز باید به رنگ های مرتبط اشاره کرد. در این مدل بیشتر از رنگ هایی که شبیه به فلزات هستند استفاده می شود. مانند رنگ خاکستری، سفید و طوسی.

طراحی اسکاندیناوی

چند دکوراسیون اتاق خواب

بعد از معرفی چند دکوراسیون اتاق خواب، دیگر زمان پرداختن از محبوب ترین طراحی ها، مخصوصا در میان جوانان و نوجوانان امروزی است. طراحی اسکاندیناوی نهایت ظهور مینیمالیسم است. این سبک بر روی کارآمد بودن در عین سادگی تمرکز دارد. به بررسی برخی از موارد مهم در این طراحی می پردازیم.

روشنایی

نور کافی و طبیعی را می توان به عنوان اصلی ترین رکن این دکوراسیون دانست. با استفاده از چراغ های ساده و به اندازه حتی می شود به ریتم کارکرد اعضای بدن نیز کمک کرد.

رنگ

رنگ های پاستیلی و دریایی را می توان در این مدل مشاهده کرد که با ترکیب شدن با رنگ سفید نمایی بی نظیر را به وجود آورده اند.

این مدل را به افرادی که به نظم و انظباط اهمیت می دهند بسیار پیشنهاد می کنیم زیرا در این دکوراسیون خبری از وسایل تزئینی بسیار بزرگ و سنگین نیست همه چیز در نهایت سادگی و زیبایی با رنگ های خاص و طبیعی طراحی شده است.

انتخاب بهترین دکوراسیون اتاق خواب

اتاق شما فضایی است که بیشتر روز های زندگیتان را در آن می گذرانید، پس باید به طراحی و زیبایی آن توجه ویژه ای داشته باشید. از میان چند دکوراسیون اتاق خواب که معرفی کردیم با توجه به شخصیت و علاقه خود بهترین را برگزینید تا به کیفیت زندگی خود کمک کنید و علاوه بر آن خوابی راحت را در فضای مورد علاقه خود تجربه کنید.  برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت چوبکده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *