مقالات

چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است؟

چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است

در حقیقت، ما اولین کسی هستیم که اعتراف می‌کنیم بیدار شدن زود هنگام و ترک یک تخت راحت همیشه هیجان انگیز نیست؛ اما طراحی یک اتاق خواب با انرژی و شاداب می‌تواند به میزان قابل توجهی حال و هوای شما را عوض کرده و روحیه شما را تقویت کند. از آنجا که رنگ‌ها و نور بر روحیه ما اثری مثبت دارند، یک اتاق خواب رنگارنگ می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. در ادامه به رنگ‌های متنوع اتاق خواب و همچنین به اینکه چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است، اشاره خواهیم کرد.

 

مناسب ترین رنگ ها کدامند؟

چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است

همان‌طور که می‌دانید علاوه بر رنگ دیوارها، رنگ‌های دیگری در اتاق خواب شما وجود دارد که ممکن است بر خواب شما نیز تأثیر بگذارد، از جمله این رنگ‌ها می‌توان به رنگ سرویس خواب اشاره کرد. رنگ‌ ها می‌توانند بر روحیه شما تأثیر بگذارند؛ بنابراین احاطه شدن با رنگ اشتباه می‌تواند به طور قابل توجهی، بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی بگذارد. برخی از رنگ‌ها ممکن است موجب آرامش شما شوند، در حالی‌که برخی دیگر ذهن شما را تحریک کرده و شما را بیشتر بیدار نگه می‌دارند. در ادامه چند مورد از رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

رنگ آبی: شاید رنگ آبی یکی از بهترین و مناسب ‌ترین رنگ‌ها برای اتاق خواب شما باشد. در واقع، رنگ آبی تأثیرات آرامش بخشی بر روی سلول‌های مغز شما دارد. سایه‌های آبی می ‌توانند فضایی آرام را تداعی کنند؛ اما اگر برای دیوارها از رنگ آبی استفاده می‌کنید، بهتر است رنگ سرویس خواب خود را سفید یا رنگ روشن انتخاب کنید، زیرا ترکیب این رنگ ها جلوه و زیبایی بی‌نظیری را به اتاق خواب شما می‌ بخشد.

رنگ سبز: رنگ سبز تداعی کننده طبیعت است و می تواند شما را در آرامش قرار دهد. برای بسیاری از مردم، رنگ سبز تازگی و طراوت را در محیط ایجاد می‌کند. در پاسخ به سؤال چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است، می‌توان گفت اگر برای دیوارها رنگ سبز را در نظر گرفته‌اید، بهتر است برای رنگ سرویس خواب خود از رنگ‌های بسیار روشن مانند شیری و کرمی استفاده کنید.

رنگ زرد: اگرچه رنگ زرد همیشه خواب آور نیست، اما بیدار شدن در اتاق خواب زرد می‌تواند شادابی و هیجان را به شما هدیه دهد. در صورتی‌ که برای رنگ دیوار‌ها از رنگ زرد استفاده می‌کنید، بهتر است رنگ سفید را برای سرویس خواب خود در نظر بگیرید؛ زیرا شما با ترکیب این دو رنگ می‌توانید فضایی شاد و پر انرژی را در اتاق خود ایجاد کنید.

چه کسی می‌گوید رنگ بژ خسته کننده است؟

اگر بخواهیم به سؤال چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است، پاسخ دهیم قطعاً رنگ بژ یکی از انتخاب‌های اصلی است. رنگ بژ یکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب و سرویس خواب است و حس اعتماد، ظرافت و گرمی را در محیط تداعی می‌کند. همچنین، می‌توان گفت ترکیب این رنگ با برخی از رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای، زرشکی و طوسی گرما را به محیط تزریق می‌کند.

 سرویس خواب

چه مواردی را باید در هنگام انتخاب رنگ ‌های سرویس خواب رعایت کنید؟

هنگامی‌که می‌خواهیم سؤال چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است را مورد بررسی قرار دهیم، ابتدا باید به ترکیب رنگ‌‌های مختلف توجه کنیم و سعی کنیم با توجه به رنگ اتاق خواب، رنگی مناسب برای سرویس خواب انتخاب کنید.

سایه‌های گرم و خنثی: بژ، سفید خامه‌ای، زرد خردلی و خاکستری روشن، فضایی دلپذیر را ایجاد می‌کند که آرامش را در محیط به وجود خواهد آورد. همچنین، رنگ‌های گرم یک زمینه عالی برای هماهنگی با رنگ‌های روشن در دکوراسیون اتاق خواب فراهم می‌کند؛ بنابراین بهتر است رنگ‌های گرم را برای سرویس خواب خود انتخاب کنید.

رنگ‌های سرد و روشن: زرد ملایم، صورتی روشن و آبی آسمانی، احساس آرامش را در اتاق خواب ایجاد می‌کنند. علاوه بر ویژگی‌های گفته شده، این رنگ‌ها کمتر باعث حواس پرتی می‌شوند و راحت‌تر با دکوراسیون اتاق روشن ترکیب می‌شوند.

ترکیب رنگ‌‌های پر انرژی: سایه‌های طلایی، بنفش تیره و خاکستری رنگ‌بندی جسورانه‌ای را ارائه می‌دهند. استفاده از این رنگ‌ها برای سرویس خواب و دیگر لوازم موجود در اتاق خواب بسیار مناسب است.

چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است

چگونه می‌توان رنگی مناسب را برای اتاق خواب انتخاب کرد؟

با ارزیابی مبلمان موجود در اتاق خود شروع کنید. اگر بیشتر مبلمان شما سفید یا روشن هستند، بهتر است از رنگ‌های گرم و تیره برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید؛ زیرا این ترکیب رنگ طراوت و شادابی را در اتاق شما به وجود می‌آورد. در حالی‌که سرویس خواب تیره اغلب به خوبی با تن‌های عمیق‌تر ترکیب می‌شود. پس از انتخاب چند گزینه از رنگ‌های گرم و سرد، به فروشگاه مراجعه کنید و نمونه‌ای از رنگ‌ها را به منزل بیاورید. سپس یک قسمت کوچک در اتاق خود را با نمونه رنگ امتحان کنید تا به راحتی بتوانید ترکیب رنگ‌ها را تجسم کنید. همان‌طور که در قسمت فوق اشاره کردیم، برای بررسی سؤال چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است، باید عوامل مختلفی مانند رنگ دیوارها، اندازه اتاق و نورگیر بودن آن را مدنظر قرار داد.

از چه رنگ‌هایی باید اجتناب کرد؟

به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است از رنگ‌های بیش از حد پرانرژی در اتاق خواب‌ها اجتناب شود. این رنگ‌ها شامل قرمز پر رنگ و نارنجی است که رنگ‌های پر انرژی و نشاط آور محسوب می‌شود. تحقیقات انجام شده در سال 2014 نشان می‌دهد که رنگ قرمز می‌تواند شما را هوشیارتر و از محیط اطراف خودآگاه کند. رنگ‌های صورتی یا بنفش روشن نیز ممکن است هنگام خوابیدن برای شما بسیار تحریک کننده باشد. در صورتی ‌که می‌خواهید از این رنگ‌ها برای اتاق خواب خود استفاده کنید، بهتر است سایه‌های روشن را نیز برای رنگ آمیزی دیوارها مدنظر قرار دهید.

از چه رنگ‌هایی باید اجتناب کرد

همان‌طور که در قسمت فوق اشاره کردیم، برخی از رنگ‌ها ممکن است آرامش را تداعی کنند، در حالی‌که برخی دیگر ذهن شما را تحریک کرده و شما را بیدار نگه می دارند. در پاسخ به سؤال چه رنگی برای سرویس خواب مناسب است، می‌توان گفت به طور کلی، رنگ‌های خنثی برای دیوارهای اتاق خواب و همچنین سرویس خواب شما بهترین هستند و آبی، سبز و زرد بیشترین مزایا را دارند؛ بنابراین سعی کنید از این ترکیب رنگ‌ها برای رنگ آمیزی اتاق خود استفاده کنید. برای خرید سرویس خواب و کسب اطلاعات بیشتر به سایت چوبکده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *