مقالات

چه رنگی برای چوب مبل مناسب است؟

چه رنگی برای چوب مبل مناسب است

چوب، در بسیاری از وسایل دکور خانه ها از جمله مبلمان، کف، کابینت و تزئینات داخلی وجود دارد. جنس چوب ها می­تواند متفاوت باشد و به دنبال آن، از رنگ های متنوعی نیز برخوردار باشد. ممکن است دچار سردرگمی شوید که چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، اما با بررسی های کامل و دقیق در مورد آیتم هایی که برای تصمیم گیری و انتخاب شما مهم است، می­توانید بهترین رنگ را نسبت به فضای خانه خود برای مبلمانتان، انتخاب کنید. رنگ ها می توانند از بلوند روشن تا ماهون متغیر باشند. رنگ های خنثی نقش مهمی را در رنگ بندی کلی اتاق دارند. رنگ هایی که اگر در فضای منزل، با هم به درستی ترکیب شوند، می توانند طرح چوب را زیبا و برجسته تر کنند. در ادامه به بررسی این موضوع که چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، خواهیم پرداخت.

 

رنگ بندی چوب را جزو عناصر مهم در نظر بگیرید

چه رنگی برای چوب مبل مناسب است

برای مشخص کردن این که چه رنگی برای چوب مبل مناسب است ، بهتر است به رنگ اصلی و ذاتی هر چوب دقت کنید. هر نوع چوب، دارای رنگ و الگوی دانه ای ذاتی و مشخصی است. سازندگان مبل، در طول قرن ها از طرح و نقش های چوبی، برای افزایش زیبایی و برای تغییر رنگ چوب استفاده می کردند. در گذشته، اغلب مبلمان چوبی دارای یک پتینه غنی بودند که به سطح چوب، عمق و پیچیدگی زیبایی می بخشیدند. پس این امر را فراموش نکنید که توجه به رنگ ذاتی هر چوب می تواند شما را بیشتر به نتیجه دلخواهتان نزدیک کند. گرچه، چوب ها و روکش های جدید اغلب فاقد این قابلیت هستند، اما هنوز هم رنگ کلی دارند که می تواند زرد، نارنجی، قهوه ای یا قهوه ای تیره باشد.

در پاسخ به سوال چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، بهتر است در انتخاب رنگ دیوار یا پارچه های منزلتان سختگیر باشید، زیرا این وسایل، قطعات چوبی منزل شما را نمایان تر می کنند و جلوه زیبا تری را به آن ها می بخشند، در نتیجه درباره این وسایل، بهتر است که رنگ های غالب را در آخر در نظر بگیرید تا انتخاب برای شما راحت تر شود. همچنین باید در نظر بگیرید که آیا نمای رنگی با کنتراست (تضاد) بالا یا غنی بودن و با کنتراست کم را ترجیح می دهید؟

 نیازی نیست که نگران همه تکه های چوب موجود در یک اتاق باشید. ظاهری که چوب هایی با رنگ های متفاوت برای فضای خانه شما می سازند، می تواند بسیار آرامش بخش و مدرن باشد.

 

از تضاد رنگ ها برای جلب توجه استفاده کنید

از تضاد رنگ ها برای جلب توجه استفاده کنید

در ادامه بحث چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، می توان به تفاوت رنگ ها اشاره کرد. رنگ چوب در یک اتاق می تواند مبلمان یا کف چوبی شما را متمایز جلوه دهد. رنگ های تیره مانند چوب ماهون، گردو یا گیلاس، در برابر رنگ های روشن، مانند سبز کم رنگ یا آبی بسیار برجسته ظاهر می شوند. به همین ترتیب، چوب روشن در مقابل رنگ تیره روی دیوارها بسیار خودنمایی می کند و دکور منزل شما را متفاوت تر از نمونه های موجود، جلوه می دهد.

برای دانستن این که چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، بهتر است بدانید که کنتراست (تضاد) موجود در بین رنگ وسایل شما، توجه بیشتری را به مبلمان جلب می کند، اگر تعدادی مبلمان با رنگ روشن در خانه دارید، ممکن است فضا شلوغ تر از چیزی که در واقعیت است، به نظر بیاید. پس برای ایجاد جلوه مناسب، چوب تیره در برابر دیوارهای روشن (یا مبلمان روشن در برابر دیوارهای تیره)، مناسب است.

همچنین بهتر است که ترتیب مبلمان را منظم و ساده نگه دارید تا جلوه شلوغی که توسط رنگ ها ایجاد می شود را جبران کند. برای دستیابی به کنتراست بالا با رنگ های متوسط​، رنگ دیوار را روشن نگه دارید و تا حد ممکن بین  رنگ وسایل چوبی و دیوار تفاوت ایجاد کنید.

می توانید از رنگ های موجود در مبلمان به عنوان نشانه ای برای رنگ دیوارها استفاده کنید. اگر به نظر می رسد رنگ غالب در چوب مبل شما قرمز است، پس زمینه سبز چوب را تقویت و تشدید می کند. چوب های زرد طلایی در برابر قرمز گرم و همچنین سبز یا بادمجانی زیبا به نظر می رسند. چوب های قهوه ای با ته رنگ زرد ترکیب عالی با دیوارهای کره ای ایجاد می کنند.

 

ظرافت را در ترکیبات خود فراموش نکنید

ظرافت را در ترکیبات خود فراموش نکنید

ست کردن رنگ های تقریبا مشابه که از شدت یکسانی برخوردار هستند، کنتراست پایینی را ایجاد می کند، اما این بدان معنا نیست که مبلمان در پس زمینه محو خواهند شد. به عنوان مثال وقتی یک صندوق ماهون تیره یا میز آبنوس را کنار یک دیوار قرمز یا سبز/آبی قرار می دهید، بین این دو رنگ یک تعادل پویا ایجاد می کنید. همین اصل با چوب های قهوه ای متوسط و رنگ های تیره می تواند به وجود بیاید.

در ادامه بحث چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، بهتر است به رنگ های خنثی گرم، مانند قهوه ای و خاکی توجه بیشتری داشته باشید. که با استفاده از آن ها در دکور منزلتان، مبلمان بسیار زیبا به نظر می رسند، اما جلوه ای آرام دارند که باعث می شود آن تفاوت ویژه، با کنتراست بالا تقریبا از بین برود.

 

رنگ های مکمل را انتخاب کنید

رنگ های مکمل را انتخاب کنید

این که چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، می تواند برای هرکسی متفاوت باشد، زیرا سلیقه ها کاملاً شخصی است، اما هنگام انتخاب رنگ پس زمینه برای مبلمان، ممکن است متوجه شوید که برخی از آنها زیبایی چوب را بهتر از انواع دیگر، نشان می دهند. در نتیجه بهتر است که این ترکیب چوب و رنگ که زیبایی یکدیگر را تکمیل می کنند در نظر بگیرید:

چوب کاج + سبز: گرمای کاج با رنگ عسلی در برابر سبز متوسط ​​به خوبی خود را نشان می دهد. این سایه می تواند رنگ های زرد موجود در چوب را بیرون بیاورد و آنها را با کنتراست سرد متعادل کند. رنگ خاکستری کم رنگ یکی دیگر از گزینه های جذاب و کم رنگ است که می تواند با تن چوب روشن ست شود که در نتیجه، به شما کمک کند تا راحت تر متوجه اینکه چه رنگی برای چوب مبل مناسب است، بشوید.

چوب با رنگ نارنجی + آبی: از آنجایی که این رنگ ها در چرخه رنگ مستقیماً مقابل یکدیگر قرار دارند، آبی روشن و تند، رنگ نارنجی را در چوب برجسته می کند. این ظاهر با کنتراست بالا برای کسانی که عاشق رنگ های تیره هستند بسیار عالی است.

چوب طبیعی + زرد: سایه های آفتابی زرد، به رنگ های گرم موجود در چوب جلوه می بخشد و ظاهری جذاب ایجاد می کند. این جلوه زیبا با استفاده از کنتراست به وجود نمی آید، اما تغییرات ظریف در تن باعث ایجاد تعادل دلپذیری می شود.

امیدواریم با توجه به توضیحات بالا، جواب سوال چه رنگی برای چوب مبل مناسب است را پیدا کرده باشید و در نهایت ظاهری دلپذیر را برای خانه خود به ارمغان بیاورید. توجه کنید که انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون شما به سلیقه، فضای خانه و هزینه ای که برای این کار کنار گذاشته اید، وابسته است. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر به سایت چوبکده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *