مقالات

چگونه میز تلویزیون را با دکوراسیون اتاق ست کنیم؟

دکوراسیون میز تلویزیون

سبک های میز تلویزیون بی شمار است و اندازه ها و طرح های بی شماری دارد. مهم است که اندازه و نوع میز تلویزیون را متناسب با فضای زندگی خود انتخاب کنید. ما در این مقاله قصد داریم دکوراسیون میز تلویزیون را در منزل بررسی کنیم و اینکه چگونه می توانید با استفاده از میز تلویزیون دکوراسیون اتاق خود را زیبا تر کنید و بهینه تر از فضا استفاده کنید.

نکاتی که قبل از خرید میز تلویزیون باید به آن دقت کنید

  1. اتاق را اندازه گیری کنید

هنگامی که مشخص کردید که یک گوشه بهترین مکان برای میز تلویزیون شماست، ابتدا ابعاد تلویزیون خود را تعیین کنید و سپس مکانی را که برای قرار دادن میز تلویزیون انتخاب کرده اید، اندازه گیری کنید. بهتر است تلویزیون را به صورت مورب از گوشه چپ بالا تا گوشه راست پایین اندازه گیری کنید و اندازه طول و عرض آن را تعیین نکنید. سپس به خرید میز تلویزیون اقدام کنید.

  1. میز تلویزیونی انتخاب کنید که متناسب با دکوراسیون شما باشد

دکوراسیون میز تلویزیون

قدم بعدی این است که تصمیم بگیرید انتخاب میز تلویزیون باید به گونه ای انجام شود که هم شیک باشد هم کارآمد. طرح های چوبی نقش دار از نظر زیبایی شناختی در دکوراسیون میز تلویزیون بهتر هستند؛ درحالیکه میز های تلویزیون ساده تر و شیک تر به خوبی با فضا های مدرن و امروزی تناسب دارند. ما در ادامه مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم. مثلا اگر مبلمانی با رنگ تیره دارید، بهتر است از خرید میز تلویزیون با رنگ روشن تر خودداری کنید.

  1. از میز تلویزیون خود بیشتر استفاده را ببرید

دکوراسیون میز تلویزیون می تواند یکی از بهترین گزینه ها در دکوراسیون اتاق شما باشد. هنگام انتخاب میز تلویزیون، ابتدا باید به نیاز های خود و فضایی که میز تلویزیون اشغال می کند توجه کنید. کشو ها می توانند مکان مناسبی برای قرار دادن وسایل کوچک باشند. قفسه ها هم می توانند فضایی بیشتری برای قرار دادن کتاب، فیلم، آلبوم و … باشد.

  1. جای میز تلویزیون را مشخص کنید

در بهترین باید میز تلویزیون را در چارچوب دید خود یا پایین تر از آن قرار دهید. این نوع قرارگیری میز تلویزیون به شما و اعضای خانواده تان اجازه می دهد تا بنشینید و از تماشای تلویزیون لذت ببرید. قبل از قرار دادن میز تلویزیون باید چیدمان اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. این تصمیم به نوع دکوراسیون اتاق شما و محل قرار دادن تلویزیون بستگی دارد که در ادامه به نوع دکوراسیون پرداخته می شود.

استفاده از مبلمانی که به طور خاص برای گوشه های اتاق طراحی شده اند، یک راه عالی برای استفاده حداکثری از فضای اتاق است. بعضی از میز های تلویزیون برای این طراحی شده اند که در گوشه اتاق قرار بگیرند.

ست کردن دکوراسیون میز تلویزیون با دکوراسیون داخلی

دکوراسیون میز تلویزیون در منزل

  1. دکوراسیون سنتی

در این نوع دکوراسیون، بیشتر بر گرما و ظرافت فضا تاکید می شود. در سبک سنتی وسایل چوبی اصلی ترین نقش را دارند. بهترین دکوراسیون میز تلویزیون در اتاق، استفاده از مدل هایی است که شبیه مبلمان سنتی تر هستند. چوب نیز یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب میز تلویزیون است. شما می توانید رنگ های طبیعی مانند رنگ قهوه ای یا رنگ های خنثی مانند سفید، سیاه یا خاکستری را انتخاب کنید. اگر داشتن فضای بیشتر برای شما مهم است، ممکن است میز تلویزیونی با چند قفسه بخرید تا بتوانید با برخی از وسایل به تزئین میز تلویزیون خود بپردازید. مثلا می توانید برای دکوراسیون میز تلویزیون سبد های حصیری یا مجموعه ای از کتاب ها را قرار دهید و فضایی شیک تر به اتاق خود بدهید.

  1. دکوراسیون مدرن

در دکوراسیون مدرن بیشتر بر عملکرد تمرکز می شود. البته دکوراسیون میز تلویزیون در این فضا هم می تواند سنتی باشد. حتی می توانید از میز تلویزیون های دیواری استفاده کنید تا فضای کمتری اشغال شود. در هر صورت، باید بیشتر به دنبال طرح های جالب و خلاقانه ای باشید که آگاهانه با فضای اتاق شما همخوانی ندارد. شما همیشه می توانید از چوب ها استفاده کنید؛ فقط سعی کنید که از رنگ های روشن تر یا مدل های تک رنگی که با فضای اتاق شما هماهنگی بیشتری دارد استفاده کنید. از طرف دیگر می توانید از میز های تلویزیون شیشه ای یا فلزی هم استفاده کنید.

  1. دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال

برای دکوراسیون مینیمال خود باید به مقدار فضای اشغال شده توجه کنید. همچنین باید در نظر بگیرید که می توانید از میز تلویزیون برای کاربرد های دیگر استفاده کنید یا نه. اگر فضا برای شما مهم است و دوست دارید که میز تلویزیون شما چند قفسه برای وسایل شما داشته باشد، پیشنهاد ما این است که میز تلویزیونی انتخاب کنید که طرح های ساده و تک رنگ یا دو رنگ دارند و هیچ تزئینی ندارند. حتی بهتر است که میز تلویزیون روکش چوب روشن یا سفید داشته باشد. برای استفاده بهتر میز تلویزیونی را انتخاب کنید که چند قفسه و کشو برای نگه داشتن وسایل شما داشته باشد.

  1. دکوراسیون لوکس

دکوراسیون لوکس

شما می توانید با دکوراسیون میز تلویزیون خود فضایی لوکس در اتاق خود ایجاد کنید. این نوع دکوراسیون لوکس بودن و گران قیمت بودن را به مخاطب القا می کنند. رنگ های مشکی یا سفید در این نوع دکوراسیون ضروری هستند. هر چیزی که به میز تلویزیون اضافه می کنید، از گلدان های چینی گرفته تا سبد های حصیری، می تواند با این نوع دکوراسیون هماهنگ شود. هر رنگی که برای میز تلویزیون خود انتخاب می کنید، حواستان باشد که با استفاده از وسایل فلزی یا طلایی میز تلویزیون خود را برجسته کنید. مثلا یک میز تلویزیون سفید با دسته های طلایی می تواند بهترین گزینه برای دکوراسیون لوکس باشد.

جمع بندی

میز تلویزیون غیر از اینکه می تواند بسیار کاربردی باشد، می تواند ظاهری زیبا به اتاق نشیمن شما بدهد. خوشبختانه انواع میز تلویزیون در بازار موجود است و برای هر نوع دکوراسیونی مناسب هستند. ما در این مقاله نحوه دکوراسیون میز تلویزیون در اتاق را بررسی کردیم و توضیح دادیم که برای هر یک از سبک های دکوراسیون چه نوع میز تلویزیونی مناسب است. فروشگاه چوبکده ایرانیان انواع وسایل چوبی برای تهیه جهیزیه مانند انواع مبل، سرویس خواب، میز تلویزیون و … را با قیمتی منصفانه دارد. شما می توانید این اقلام را از این فروشگاه خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *