مقالات

نحوه چیدمان مبلمان ال در منزل

چیدمان مبلمان ال در منزل

مبلمان ال جای خود را در دکوراسیون امروزی به خوبی باز کرده و طرفداران زیادی دارد، ولی نحوه چیدمان مبل ال در منزل برای خیلی از افراد دغدغه است. هنگام خرید مبلمان همیشه انتخاب بین خرید مبلمان معمولی و مبلمان ال برای بسیاری از افراد چالش بزرگی بوده و در چند سال اخیر، علاقه ایرانی‌ها به استفاده از چیدمان مبل ال در منزل به شدت افزایش پیدا کرده است. این طرح، جایگزین مناسبی برای مبل‌های راحتی و لاوست‌های رایج در ست‌های ایرانی شد. طراحی این مبلمان شبیه حرف ال انگلیسی (L) است. به این مبلمان سکشنال یا چند بخشی هم گفته می‌شود.

قبل از خرید مبل ال باید به اندازه فضا و معماری اتاق توجه کنید، چون چیدمان مبلمان ال بسیار چالش برانگیز است. چند نکته در چیدمان مبلمان ال در منزل وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت کنید، دکوراسیونی جذاب، کاربردی و آرامش‌بخش خواهید داشت.

ایده ‌های چیدمان مبلمان ال در منزل

  1. مبل ال لاکچری چوبکدهمبلمان مقابل تلویزیون همراه با صندلی تک:

 اگر دوست دارید مبلمان ال خود را جلوی تلویزیون یا شومینه قرار دهید، بهتر است از دو صندلی تکی در کنار چیدمان مبل خود استفاده کنید. این دو صندلی تکی، فضای مربع مانندی را ایجاد کرده و مکمل دکوراسیون شما خواهند شد. این صندلی‌های تکی می‌توانند طرح، رنگ و الگوی کاملا متفاوتی نسبت به مبل ال شما داشته باشند. به‌طور مثال اگر مبلمان ال شما ساده و بدون هیچ الگوی خاصی می باشد، پس بهتر است که الگوی صندلی‌های تکی خود را پیچیده انتخاب کنید.

اگر مبلمان ال خود را می‌خواهید در گوشه‌ای از خانه قرار دهید، بهتر است از یک مبل ال کوچک استفاده کنید. یک مبل ال کوچک، همراه با دو صندلی عثمانی، به خوبی می‌تواند گوشه‌ اتاق را پر کرده و آن را به نشیمنی برای دورهمی‌های دوستانه تبدیل کند.

چیدمان مبلمان ال در منزل

در تصویر بالا می‌بینید که با کمک مبلمان، فضاهای مختلف اتاق تعریف شده است.

البته بسته به اندازه مبل ال شما و فضایی که در اختیار دارید می‌توانید از یک، دو یا سه صندلی استفاده کنید تا فضای اتاق شما مناسب به ‌نظر بیاید. شما حتی می توانید از نیمکت هم جای صندلی استفاده کنید.

  1. چیدمان حلقوی مبلمان ال

درنظر داشته باشید مبل ال برای سالن‌هایی با فضای کم مناسب است و از نظر بصری شکل زیبایی به اتاق ما خواهد داد. حتی این ایده چیدمان مبلمان ال برای بیرون از خانه نیز فوق‌العاده است.

شما حتی می‌توانید چیدمان مبل ال خود را با چندین صندلی، مبل راحتی، کاناپه یا همان لاوست داشته باشید.

اگر چیدمان مبلمان ال در منزل شما در کنار پیانو، تابلو نقاشی و یا وسایل پذیرایی می باشد، بهتر است مبل‌ال، همراه کاناپه روبه‌روی هم قرار داشته باشند، ولی انتهای چیدمان آن‌ها به این نقاط کانونی ختم شود.

چیدمان مبل ال ما در اتاق نشیمن بهتر است به گونه ای باشد که مبل ‌ال و مبل‌ تکی روبه روی هم دیگر قرار گرفته و انتهای چیدمان هر دوی آن‌ها به دیواری که تلویزیون در آن قرار دارد، ختم شود.

اگر این چیدمان را برای جلوی تلویزیون می‌خواهید، باید مبل‌ال را به همراه کاناپه، طوری کنارهم قرار دهید که همه به راحتی قادر به تماشای تلویزیون باشند.

چیدمان مبلمان ال در منزل

اگر هدف شما از چیدمان مبل‌ال، ایجاد محیطی برای دورهمی یا صحبت کردن با یکدیگر می باشد، بهتر است در این چیدمان از کاناپه استفاده کنید و آن را دقیقا روبه‌روی مبل ال قرار دهید تا همه قادر به دیدن یک دیگر باشند.

همچنین می‌توانید از دو میز عسلی و یک میز جلو مبلی برای تکمیل چیدمان مبلمان ال خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که قبل از خرید مبلمان یا وسایل پذیرایی، حتما اندازه فضایی را که قرار است به ‌آن اختصاص دهید در نظر داشته باشید، تا وسایل را با اندازه مناسب خریداری کنید.

  1. چیدمان مبلمان ال در منزل با حالت ال

از این نوع چیدمان می‌توانید در وسط اتاق، گوشه و یا در کنار دیوار استفاده کنید.

مبلمان ال در منزل با حالت ال

  • استفاده از چیدمان مبل ‌ال در گوشه‌ اتاق

یکی از اولین ایده‌هایی که برای چیدمان مبل ال به ذهن شما خواهد آمد به احتمال زیاد این نوع چیدمان است. در این نوع چیدمان، استفاده بهینه از فضا شده و به راحتی شما قادر به چیدمان دکور شیک و مناسب هستید.

این نوع چیدمان به خاطر استفاده بهینه از فضا، برای فضاها و اتاق های کوچک مناسب است.

  • استفاده از چیدمان مبل ‌ال در کنار دیوار

می‌توانید برای چیدمان مبل ال از دیوارها کمک گرفته و مبل خود را به دیوار بچسبانید. از نظر بسیاری از طراحان، این نوع چیدمان بهترین نوع چیدمان برای فضاهای کوچک است.

چیدمان مبل ‌ال در کنار دیوار

  • استفاده از چیدمان وسط اتاق

این نوع چیدمان فقط مناسب فضاهای بزرگ است. در فضاهای بزرگ، برای بخش‌بندی فضا از این نوع چیدمان استفاده می‌شود و ظاهر متفاوتی به اتاق خواهد داد.

  1. چیدمان مبل ال به شکل U

این چیدمان شبیه چیدمان ال است، ولی واحد پایه‌های مبل کنار آن قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که این چیدمان برای فضاهای بزرگ مناسب است. این چیدمان فضایی را به شما خواهد داد که به راحتی در کنار هم قرار بگیرید و یک فضای صمیمی و گرم داشته باشید.

در آخر

امروزه نحوه چیدمان مبلمان بسیار متنوع شده است. قبل از خرید وسایلی مانند مبلمان که تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه شما دارد، باید درباره جدیدترین وسایل، رنگ و جنس وسیله‌ای که می‌خواهید خریداری کنید و همچنین اندازه فضایی که قرار است به‌ آن اختصاص دهید به خوبی اطلاعات کسب کرده سپس اقدام به خرید از فروشگاه های معتبر صنایع چوبی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *