مقالات

چند ایده برای چیدمان مبلمان برای پذیرایی مربع

چیدمان مبلمان برای پذیرایی مربع

همه ما وقتی به یک منزل جدید نقل مکان می کنیم یکی از چیز هایی که ذهنمان را درگیر می کند این است که چیدمان مبل برای پذیرایی مربع باید چگونه باشد. چیدن دکوراسیون یک کار سرگرم کننده است اما باید با توجه به معماری پذیرایی صورت بگیرد.

چیدمان مبلمان برای پذیرایی مربع اگر به خوبی انجام شود؛ به عنوان نقطه کانونی خانه به آن زیبایی خاصی می دهد. برای جلوگیری از نامتعادل شدن دکوراسیون اتاق پذیرایی باید در چیدمان مبل ها دقت کافی شود. چیدمان مناسب برای پذیرایی هایی که مربع هستند محدود است اما در ادامه قرار است به بررسی چیدمان مبل برای پذیرایی مربع و نکات مهم آن بپردازیم.

یک چیدمان خوب دارای دستور العمل است و زمانی که این موارد را بدانید به راحتی می توانید مبلمان خود را بچینید. اگر چیدمان مبلمان درست نباشد؛ باید منتظر راه رفتن افراد از جلوی تلویزیون باشید. مبلمان باید در نقطه کانونی و مرکز پذیرایی قرار بگیرد. به طور معمول این نقطه مهم ترین قسمت اتاق است و افراد هنگام ورود به اتاق متوجه آن می شوند.

شومینه، پنجره، تلویزیون و تابلو های نقاشی از دیگر نقاط مهم اتاق شما هستند. بهتر است در پذیرایی های مربع تابلو ها را بر روی دیوار کناری در نصب کنید؛ زیرا نصب تابلو روی دیوار روبروی در فضای خوبی به اتاق نمی دهد.

قبل از اینکه شروع به جا به جا کردن اثاثیه در پذیرایی کنید؛ باید یک برنامه و نقشه برای خود بریزید. در ابتدای کار سعی کنید تا چند چیدمان خوب در اینترنت ببینید. سپس از میان آن هایی که دوست دارید؛ هر کدام که به اثاثیه و معماری پذیرایی شما نزدیک تر است را انتخاب کنید و چیدمان مبلمان تان را بر اساس آن پیش ببرید. البته فضایی را هم برای رفت و آمد در نظر بگیرید.

از آنجایی که مربع شکلی متقارن دارد؛ چیدمان متقارن مبلمان بهترین روش برای دکوراسیون پذیرایی است. در ادامه 3 چیدمان پر طرفدار با نحوه قرار گیری اجزا را برای شما آورده ایم.

  1. کاناپه L شکل و تلوزیون و رسانه در روبرو

در این چیدمان، مبلمان با کاناپه به شکل L می باشد در یک طرف پذیرایی و در طرف دیگر آن تلویزیون و سایر سیستم های پخش، کنسول بازی و … قرار می گیرند. این دکوراسیون احساس یک نیمکت را به انسان القا می کند که با یک میز در جلوی آن تکمیل می شود.

علاوه بر این فضای خالی بین تلویزیون و مبلمان تا حدودی فضا را بزرگ تر نشان می دهد و باعث می شود تا اتاق متعادل و راحت به نظر برسد. فضای خالی بین مبلمان با تلویزیون را می توانید با یک قالیچه پر کنید. این کار احساس خوبی را منتقل می کند. همچنین می توانید یک قفسه کتاب در بالای اتاق نصب کنید و کتاب ها را در آن نگهداری کنید. این کار به تعادل و زیبایی بصری فضا کمک می کند.

  1. مبل ها روبروی هم و یک میز پذیرایی در وسط

در این ترکیب، دو صندلی راحتی در مقابل یک کاناپه قرار می گیرد و یک میز جلو مبلی در میان آن ها جای می گیرد. همچنین یک فرش بزرگ قهوه ای تیره به یکپارچه شدن و منسجم تر شدن مبلمان کمک می کند. این چیدمان مبل برای پذیرایی مربع برای استراحت و دورهمی های آرام بسیار مناسب است.

تعدادی لامپ ایستاده و گیاهان آپارتمانی بلند در گوشه های اتاق باعث می شوند تا تمرکز بر روی نقطه کانونی اتاق پذیرایی باشد. اگر می خواهید تا مبلمان تان با گل هایتان ست شود می توانید مبلمانی با رنگ های خنثی را انتخاب کنید.

چیدمان مبلمان برای پذیرایی مربع

  1. اتاق پذیرایی مربع باز

چیدمان مبل برای پذیرایی مربع با فضای باز آشپزخانه با یک بهینه سازی می تواند بهتر هم شود. یک کاناپه کوچک L  شکل با میز قهوه خوری و تلوزیون اجزای اصلی اتاق هستند. اما نکته ای که این فضا را با چیدمان اول متمایز می کند آشپزخانه است.

نکات مهم جهت چیدمان مبلمان

نکات مهم جهت چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان در هر فضایی نکاتی دارد که حتما باید رعایت شوند تا بتوانید یک دکوراسیون خوب برای اتاقتان بچینید. در ادامه نکاتی که ممکن است حین چیدمان مبل برای پذیرایی مربع نیاز داشته باشید را برای شما آورده ایم.

  1. انتخاب یک نقطه کانونی

نقاط کانونی مهم ترین قسمت های هر اتاقی هستند. بعضی از نقاط کانونی ثابت هستند و شما نمی توانید آن ها را تغییر دهید مثل شومینه یا پنجره. بعضی از نقاط کانونی هم وجود دارند که شما خودتان می توانید بسازید مثل تلویزیون یا تابلو های نقاشی. مبلمان باید دور نقاط کانونی مثل شومینه یا تلویزیون چیده شوند.

  1. مبلمان را به سمت دیوار هل ندهید

فاصله بین مبلمان و دیوار بستگی به اندازه اتاق دارد. حتی اگر فضای اتاق شما محدود است؛ باز هم سعی کنید تا حداقل چند سانتی متر برای تنفس بین دیوار و مبلمان قرار دهید. اگر هم پذیرایی شما بزرگ است؛ سعی کنید تا مبلمان را طوری بچینید که جمع خانواده در وسط اتاق باشد و حداقل یک متر بین دیوار و مبل ها فاصله باشد.

چیدمان مبلمان برای پذیرایی مربع

  1. ایجاد یک قسمت برای گفتن و گو

چیدمان سبک های مختلف مبلمان باید به گونه ای باشد که افراد مجبور نباشند تا برای صحبت با یکدیگر گردنشان را بچرخانند یا بلند صحبت کنند. چیدمان مبل برای پذیرایی مربع باید به گونه ای باشد تا مبل ها و صندلی ها روبروی هم قرار بگیرند (نه لزوما مستقیم بلکه نزدیک هم باشند). مبلمان باید به قدری نزدیک به هم باشند که افراد بتوانند با صدای آرام با یکدیگر صحبت کنند. اگر پذیرایی شما به اندازه کافی بزرگ است می توانید چند ناحیه ایجاد کنید.

  1. پیدا کردن تعادل هنگام چیدمان مبلمان

همیشه تعادل در دکوراسیون مهم است و چیدمان مبلمان نیاز به تعادل دارد. شما باید اندازه و محل قرار گیری همه اجزا را درنظر بگیرید تا همه تکه های بزرگ یا کوچک را در یک جا قرار ندهید. این کار باعث می شود تا پذیرای شما کج و ناقص به نظر برسد.

نتیجه گیری

ترکیب مبل ها در فضا های مختلف متفاوت است و چیدمان مبل برای پذیرایی مربع نیازمند یک سری راه ها و روش ها است تا بتوانید بهترین دکوراسیون را داشته باشید. اگر هم قصد دارید تا قطعات جدیدی به مبلمانتان اضافه کنید؛ بهتر است تا از قبل برنامه ریزی کنید. برای بیشتر شدن دقتتان در چیدمان دکوراسیون، می توانید طرح اتاقتان را از بالا روی کاغذ پیاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *