مقالات

راهنمای چیدمان مبل در پذیرایی

چیدمان مبل در پذیرایی

شاید شما به دنبال ایده هایی برای چیدمان مبل در پذیرایی خانه خود باشید؛ اما تا به حال فکر کرده اید چرا چیدمان خانه اهمیت دارد و چه تاثیراتی خواهد داشت؟ وقتی شما در خانه خودتان زندگی می کنید حتما باید وسایلی در آن قرار دهید که دوستشان دارید. همچنین هنگامی که شخص دیگری به خانه شما می آید از روی وسایل منزل شما متوجه بخشی از شخصیتتان خواهد شد. خانه شما چیزی بیشتر از یک سرپناه است و دکوراسیون آن در روحیه، سبک زندگی و حتی کار شما تاثیر گذار است. شما با انتخاب های مناسب می توانید شادی و نشاط و همچنین حس دلگرمی و امنیت به افراد خانه هدیه دهید. شما برای مدت طولانی در خانه خود زندگی می کنید پس باید در آن احساس راحتی کنید و محیطی مناسب برای تجمع دوستانتان داشته باشید؛ پس باید به دکوراسیون خانه و چیدمان مبل راحتی در پذیرایی اهمیت ویژه ای دهید.

نکات مهم برای چیدمان مبل در پذیرایی منازل کوچک

نکات مهم برای چیدمان مبل در پذیرایی منازل کوچک

اگر نشیمن کوچکی دارید برای چیدمان مبل در پذیرایی با چالش هایی رو به رو خواهید شد که باید به خوبی و با توجه به فضا، هر وسیله را در جای مناسب قرار دهید. برای چیدمان اتاق نشیمن، مواردی وجود دارد که شما بتوانید به صورت بهینه از فضای خود استفاده کنید که در پایین به آن ها اشاره شده است:

  • رنگ خنثی و طرح ساده: برای چیدمان، ابتدا قطعات بزرگ تر خود را مانند مبل انتخاب کنید. اگر خانه کوچکی دارید سعی کنید از رنگ های خنثی استفاده کنید. برای فضای کوچک شما بسیار مهم است که مبلمان سبک راحتی با طرح های ساده انتخاب کنید.
  • پالت رنگ: در فضاهای کوچک حداکثر از سه رنگ استفاده کنید، اما استفاده از دو رنگ بسیار مناسب تر است. استفاده از رنگ سفید در ترکیب رنگ خانه کوچک شما، زیبایی را دو چندان می کند و پس از چیدمان مبل در پذیرایی فضا را باز تر نشان خواهد داد.
  • رنگ دیوار: قبل از انتخاب رنگ دیوار، مبلمان خود را خریداری کنید. اکثر مردم این کار را نمی کنند و ابتدا رنگ دیوار خود را انتخاب می کنند و بعداً متوجه می شوند که نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارند یا ناامید می شوند؛ زیرا نمی توانند مبلمان مناسب را پیدا کنند و برای چیدمان مبل در پذیرایی با مشکل مواجه می شوند.
  • طراحی مینیمال: اثاثیه را به حداقل برسانید. یک مبل، یک صندلی و یک میز کافی است. پس از افزودن این عناصر، اگر فضای بیشتری برای شما باقی ماند از وسایل اضافه تر استفاده کنید تا پس از چیدمان وسایلتان، ظاهر منزل عالی به نظر برسد.

تاثیر انتخاب مبل در چیدمان منازل بزرگ و کوچک

تاثیر انتخاب مبل در چیدمان منازل بزرگ و کوچک

  • مبل کلاسیک

اگر به دنبال ظاهری جاودانه هستید که از نظر راحتی بی نظیر باشد، نگاهی به مبل کلاسیک بیندازید. مبل های کلاسیک ظاهری سنتی و در عین حال زیبا و با اصالت به خانه شما خواهند داد و تنوع طرح و رنگ آن ها به شما کمک می کند تا مناسب ترین مبل را نسبت به فضای خانه خود انتخاب کنید. مبل کلاسیک برای خانه های کوچک و بزرگ می تواند مناسب باشد. برای چیدمان مبل در پذیرایی، حتما به جنس، رنگ و طرح مبل خود دقت کنید تا پس از چیدن از زیبایی خانه خود لذت ببرید.

مبل کلاسیک

  • مبل مدرن

برای حال و هوای مدرن تر و کمتر سنتی، مبل مدرن را انتخاب کنید. این مبل ها اکثرا روی پایه های هندسی برنزی، برنجی و کرومی قرار گرفته اند. این سبک ساده و مینیمالیستی که خطوط تمیز و مدرن دارد، توهم فضای اضافی را ایجاد می کند. اگر چه مبل بسیار مستحکم است؛ اما نمای بسیار ظریفی دارد. برای چیدمان مبل در پذیرایی خانه های کوچک که محدودیت دارند، مبل مدرن بسیار مناسب است.

مبل مدرن

  • مبل چستر

 مبل سنتی چسترفیلد، که قاب جعبه ای، بازو های درشت رول شده و رویه دکمه ای دارد، ظرافت و رسمی بودن را تداعی می کند. این مبل در ابعاد مختلف موجود است و اساساً جنس چرم دارد. پیش از خرید این مبل در مورد چیدمان مبل در پذیرایی خود حتما برنامه ریزی داشته باشید؛ زیرا اگر فضای کمی در خانه برای چیدمان مبل در نظر گرفته اید، مبل چستر مناسب فضای شما نخواهد بود و با خانه های بزرگ تناسب بیشتری دارد.

مبل چستر

نکات مهم برای چیدمان مبل

  • ابعاد مبل: برای مبل در پذیرایی خانه های بزرگ نکاتی هست که حتما باید به آن توجه داشته باشید. مسئله اول ابعاد مبل شماست. به یاد داشته باشید ابعاد مبل شما نباید خیلی بزرگ و خیلی کوچک باشد، با نظر بر این که مبل خود را در کدام قسمت پذیرایی می خواهید قرار دهید و ابعاد دیوار های نقطه مد نظر شما چقدر است، مبلی انتخاب کنید که دو سوم دیوار شما را پر کند و فضایی برای میز و لامپ و تنفس نیز در نظر بگیرید. اگر جمع های دوستانه و سرگرم کننده در خانه خود زیاد دارید، سعی کنید مبل ها را به شیوه ای درست در مقابل هم قرار دهید.
  • مبل ال: نکته دیگری که برای چیدمان مبل ال در پذیرایی باید بدانید این است که برای خانه های بزرگ مبل ال می تواند گزینه ای بسیار عالی باشد؛ زیرا با ظاهر خود می تواند مانند یک جدا کننده نیز عمل کند و فضای پذیرایی را از آشپزخانه یا ناهارخوری تفکیک کند. این سبک مبل با پیروی از محیط پذیرایی، برای خانه های کوچک نیز می تواند کارایی لازم را داشته باشد‌.
  • رنگ مناسب: اگر فضای خانه شما بزرگ است، برای انتخاب رنگ از محدودیت خاصی برخوردار نیستید. شما می توانید انتخاب های جسورانه داشته باشید و از سبز خزه ای و آبی جوهری استفاده کنید یا رنگ های ملایم را ترجیح دهید. شما باید توجه داشته باشید برای چه نقطه ای، چه رنگی را انتخاب می کنید و چیدمان مبل پذیرایی را با توجه به رنگ های انتخاب شده، انجام دهید.

نکات مهم برای چیدمان مبل

به تمامی نکات توجه کنید

اگر برای چیدمان مبل در پذیرایی دچار سردرگمی شده اید می توانید لیستی از گزینه ها و نکته های خود آماده کنید و در آن فضا، رنگ، طرح، ابعاد مبل و خانه، نور و… را بررسی کنید تا اطمینان پیدا کنید که نکته ای را فراموش نکرده اید و چیدمان را به بهترین شکل انجام داده اید. طراحان داخلی می گویند اندازه در اولویت است؛ زیرا برای درک حجم اتاق ابعاد مناسب بسیار مهم هستند‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *