مقالات

مدل های چیدمان میز ناهارخوری در منزل

چیدمان میز ناهارخوری در منزل

میز ناهار خوری مکانی جذاب و شیک است که می توانید با استفاده از آن، با خانواده و دوستان خود دور هم جمع شوید و از غذاهای خوشمزه لذت ببرید؛ اما چیدمان میز ناهارخوری در منزل، واقعاً آسان نیست. در این مقاله چند ترفند اساسی برای چیدمان میز ناهار خوری مناسب برای مهمانان شما را بیان کردیم. اگر شما برای یک مهمانی یا ناهار در جمع خانوادگی خودتان برنامه ریزی می کنید، این نکات قطعا به شما کمک می کند.

زیبایی در سادگی

چیدمان میز ناهارخوری در منزل

یک اصل مهم در چیدمان میز ناهارخوری در منزل این است که چیز های زیاد و لزوما گران قیمت را استفاده نکنید. برای صبحانه می توانید ظروف کوچک و ارزان اما زیبا را به میزتان اضافه کنید. یک سطل برای نگهداری میوه، یک کتری کوچک برای استفاده از قهوه، کتری دیگری برای استفاده از چای و چند وسیله دیگر متناسب با نیاز خودتان، می تواند یک صبحانه لذت بخش را برای شما و مهمانانتان فراهم کند.

فضای سبز و نور طبیعی

چیدمان میز ناهارخوری در منزل

می توانید برای دلنشین تر کردن فضای چیدمان میز ناهارخوری در منزل، از چند گلدان طبیعی کوچک استفاده کنید. انتخاب مکانی با نور طبیعی خورشید، باعث می شود در زمان صرف وعده غذاییتان حس بهتری داشته باشید. در صورت نبودن نور خورشید در آن روز به هر دلیلی، بهتر است چراغی با نور مناسب در قسمت بالای میزتان اضافه کنید؛ تا فضای شیک و مدرنی داشته باشید.

استفاده از رنگ برای چیدمان

چیدمان میز ناهارخوری در منزل

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در زیبایی چیدمان میز ناهار خوری منزل شما، هماهنگی رنگ هایی است که انتخاب می کنید. این هماهنگی حس خوبی به مهمان و میزبان می دهد و باعث می شود میزبان حس کند همه چیز درست و سرجایش است. هماهنگی و ست رنگ های استفاده شده، حس آرامش به مهمان منتقل می کند.

استفاده از گیاه

استفاده از گیاه چیدمان میز ناهارخوری در منزل

وقتی نوبت به انتخاب گیاه و تزئین آن می رسد، دست شما بسیار باز است و می توانید ایده های خلاقانه بسیاری را سر میز خودتان پیاده کنید. این کار می تواند به علاقه خودتان، مهمان یا رنگ و فضای میز شما وابسته باشد. گیاه های آپارتمانی زیبایی، برای چیدمان میز ناهار خوری منزل در بازار وجود دارند.

زمان بندی برای سرو

زمان بندی برای سرو چیدمان میز ناهارخوری در منزل

یکی از چیز هایی که به چیدمان میز ناهارخوری در منزل شما مربوط نیست؛ اما برای مهمان اهمیت دارد، زمان بندی درست برای سرو وعده غذایی است. حواستان به این مسئله باشد، چون اگر این زمان از دست برود، باعث کسلی و خستگی مهمان شده و شادابی مهمانی از دست می رود.

کمک خواستن از نزدیکان

کمک خواستن از نزدیکان چیدمان میز ناهارخوری در منزل

حضور دوستان و اعضای خانواده در هر سنی برای به کارگیری و چیدمان میز ناهارخوری در منزل شما، کمک زیادی می کند. استفاده از سرعت و نظرات افراد دیگر، باعث می شود به یک مهمانی ایده آل نزدیک تر شویم.

صمیمیت در مهمانی

صمیمیت در مهمانی

میز چوبی گزینه مناسبی است که می توانید برای صمیمیت و راحتی مهمان از آن استفاده کنید. این چیدمان باعث می شود شما ارتباط بهتری با مهمانان خود داشته باشید.

یک راه جذاب دیگر برای داشتن فضای صمیمی، صرف وعده غذایی در فضای سبز شخصی تان است. اکر این امکان را داشته باشید که غذایی در فضای دلنشین حیاط یا باغچه تان میل کنید، حتما از این گزینه استفاده کنید.

فضای اختصاصی برای چیدمان میز ناهارخوری در منزل

فضای اختصاصی برای چیدمان میز ناهارخوری در منزل

اگر فضای جداگانه ای برای چیدن میز ناهارخوری خودتان دارید، می توانید میز خودتان را آنجا بچینید. انتخاب اتاق برای میز ناهارخوری می تواند وابسته به شرایط خودتان باشد. سعی کنید همواره میز خود را در فضایی قرار دهید که چشم انداز خوبی داشته باشد تا انرژی مثبتی را به مهمانانتان منتقل کند.

مهمانی رسمی

مهمانی رسمی

نوع دیگری از چیدمان میز ناهارخوری، علاوه بر میز چوبی که در قسمت های بالا صحبت شد، میز شیشه ای است. البته میز شیشه ای جلوه رسمی تر نسبت به میز چوبی دارد و بیشتر به درد مهمانی های ویژه می خورد. در چیدن میزهای ناهارخوری دقت کنید که ابتدا وسایل ضروری را قرار دهید و پس از آن در صورت نیاز وسایل فرعی را انتخاب کنید. حتما به یاد داشته باشید که از گلدان استفاده کنید، چرا که گلدان بر روی میز شیشه ای بسیار زیباست.

دسترسی راحت

دسترسی راحت چیدمان میز ناهارخوری در منزل

در چیدمان میز ناهارخوری منزل، باید به این موضوع دقت کنید که همه وسایل را به طور یکسان کنار مهمانان خود قرار دهید؛ یعنی وسایل پذیرایی برای هر یک از مهمانان قابل دسترس باشد و به اختیار خود هر کدام را که نیاز داشتند بردارند. به طور مثال اگر پنج مهمان سر میز ناهارخوری خود دارید باید پنج نمکدان و پنج لیوان و پنج ظرف برای شکر و … کنار هر کدام از مهمانان باشد.

توضیحاتی که گفته شد برای برگزاری یک مهمانی ضروری هستند. علاوه بر این نکته ها، دقت در انتخاب و خرید وسایل چیدمان میز ناهارخوری منزل، استفاده از آهنگ آرامش بخش هنگام صرف غذا و مناسب بودن دما برای راحتی مهمان نیز بسیار مهم و الزامی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *