مقالات

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع چگونه است؟

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع

آگاهی از نکات اصولی طراحی دکوراسیون و سعی در رعایت آن ها باعث استفاده بهینه از فضایتان می شود و فضای بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد. خانه هایی که پذیرایی مربع شکل دارند معمولا کوچک تر دیده می شوند و چیدمان وسایل در آن ها اندکی دشوار به نظر می رسد. در این مقاله با بیان ایده های چیدمان مبل و میزناهارخوری در پذیرایی مربع سعی کردیم شما را در انجام این کار یاری کنیم.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع

مبل و میز را در پذیرایی مربع چگونه بچینیم؟

پیش از پرداختن به بررسی ایده ها، بهتر است که ابتدا فضایی را برایتان تجسم کنیم:

  • یک شومینه در گوشه پذیرایی قرار دارد.
  • در پایین پذیرایی آشپزخانه قرار گرفته است.
  • در ورودی اصلی در بالا و سه در دیگر در سمت چپ آشپزخانه قرار دارند که در ورودی اتاق ها محسوب می شوند. راهرو و درِ یکی دیگر از اتاق ها در سمت راست آشپزخانه به چشم می خورند.

حال که در فضا قرار گرفته اید، شما را با چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع آشنا می کنیم:

  • همه جانبه

یکی از ایده های چیدمان مبل این است که مبل را در وسط اتاق و رو به روی شومینه که در گوشه ای قرار داشت، بگذارید. سه صندلی یا مبل های تک نفره را در اطراف آن به دلخواه بچینید. فرشی بزرگ را در کف پذیرایی بیندازید تا همه این وسایل را به نوعی به هم متصل کند و به آن ها نظم دهد. این چیدمان برای برگزای مهمانی های کوچک و صمیمی مناسب است؛ زیرا وسایل در آن به گونه ای قرار گرفته اند که همه را به خوبی دور هم جمع می کنند. اگر تعداد مهمان هایتان زیاد است می توانید صندلی هایی را به اطراف مبلی که در وسط قرار دارد، اضافه کنید؛ زیرا صندلی ها فضای کمتری را اشغال می کنند و باعث می شوند پذیرایی مربع تان بزرگ تر به نظر برسد.

چیدمان همه جانبه

  • ایجاد فضا برای حرکت آسان در اطراف

این ایده برای چیدن مبل ها به گونه ای است که وسایل بزرگ منزل مانع حرکت شما نشوند. در این چیدمان هم ما وسایلی مانند مورد یک در اختیار داریم. یعنی یک مبل سه نفره بزرگ، سه صندلی و فرش در کف پذیرایی. تفاوت این ایده با ایده شماره یک این است که در این مورد، سه صندلی را درست رو به روی مبل قرار می دهیم. در این حالت مبل به حالت مورب در داخل پذیرایی قرار می گیرد که شما می توانید با قرار دادن چراغی در پشت آن، فضای مثلث شکل ایجاد شده را پر کنید.

  • میز اصلی در وسط

اگر ایده مبلمان مورب را نپسندید می توانید چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع خود را تغییر دهید. بر اساس این ایده شما می توانید میز اصلی را در مرکز پذیرایی قرار دهید و مبل ها و صندلی ها را دور آن بچینید. این چیدمان در بیشتر خانه ها دیده می شود. لامپ ها هم می توانند میان دو صندلی یا مبل تک نفره یا در سمت چپ صندلی تکی جای بگیرند.

اکنون که با انواع چیدمان مبل در فضای مربع شکل آشنا شدید، می توانید با مشاهده عکس های مبل و میز ناهارخوری در سایت چوبکده، چیدمان مختلف را در رنگ ها، طرح ها و سبک های مختلف مشاهده کنید و با ایده های گوناگون به صورت تصویری بیشتر آشنا شوید. مشاهده این تصاویر ذهن شما را هنگام چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع باز می کند.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری

میز ناهارخوری را در پذیرایی مربع چگونه بچینیم؟

اکنون که با چیدمان کل پذیرایی آشنا شدید، بهتر است شیوه های چیدمان میز ناهارخوری در پذیرایی مربع شکل را نیز بدانید. در ادامه به برخی از انواع آن اشاره خواهیم کرد:

  • ترکیب با هنر

ممکن است برخی از پذیرایی های مربع شکل بسیار کوچک باشند و شما ندانید میز ناهارخوری خود را چگونه در آن جای بدهید. می توانید برای آن، فضایی جداگانه از پذیرایی اصلی و اتاق نشیمن در نظر بگیرید. برای مثال گوشه ای از پذیرایی را به میز ناهارخوری اختصاص دهید و بر دیوار نزدیکِ آن ایجاد قفسه را در نظر بگیرید، قاب عکس هایی نصب کنید و آن را به نحوی با هنر ترکیب کنید تا آن قسمت از خانه تان معنای خاص خود را داشته باشد.

  • قرار دادن میز ناهارخوری در نزدیک پنجره

نگران این نباشید که چیدمان میز ناهارخوری تان در فضایی مربع شکل، در نزدیکی پنجره قرار بگیرد و تا حدودی مانع رسیدن نور خورشید به پذیرایی شود. اگر این کار را درست انجام دهید، به هیچ عنوان با قوانین طراحی دکوراسیون در تضاد قرار نمی گیرد. می توانید فقط یک یا دو صندلی کوتاه را به پنجره بچسبانید که در این حالت کم ترین مانع نور خورشید محسوب شوند.

  • استفاده از صندلی های کوچک و فشرده

کسانی که پذیرایی کوچک و مربع دارند این نکته را در نظر داشته باشند که خرید میز ناهارخوری با صندلی های غول پیکر نه تنها فضای شما را زیبا نمی کند، بلکه آن را کوچک تر هم نشان می دهد. در هنگام خرید به صندلی ها دقت زیادی داشته باشید و صندلی هایی را انتخاب کنید که حجم کم ولی زیبایی خاص خود را دارند. برخی از صندلی ها هستند که قدشان کوتاه است و زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرند در زیر میز جا می شوند. آن ها بهترین انتخاب برای فضا های کوچک به شمار می روند.

جمع بندی

نحوه چیدمان منزل بسیار حائز اهمیت است. شما نمی توانید همه وسایل را به صورت پراکنده و بدون نظم خاص و در نظر گرفتن اصولی در پذیرایی خود قرار دهید. در پذیرایی مربع، به دلیل گوشه های زیادی که این شکل دارد، ممکن است فضای زیادی هدر شود؛ در نتیجه کل خانه تان کوچک تر دیده می شود. در این مقاله سعی کردیم به شما ایده هایی بدهیم تا بتوانید بهترین چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع را انجام دهید. این ایده ها در مواردی مجزا بررسی شده اند و برای هر کدام توضیحاتی بیان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *