مقالات

برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل چه روش هایی وجود دارد؟

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

اتاق های پذیرایی یکی از مهم ترین قسمت های خانه است که اشکال و اندازه های مختلفی دارد. امروزه بیشتر اتاق های پذیرایی مستطیل شکل هستند و دکوراسیون آن ها می تواند برای شما یک چالش باشد. اما نگران نباشید. با برنامه ریزی و در نظر گرفتن چند نکته مهم، چیدمان مبلمان در اتاق پذیرایی مستطیل شکل شما می تواند بسیار آسان باشد و آن را به یک اتاق شیک و جذاب تبدیل کنید. میز ناهار خوری و مبل دو وسیله ای هستند که در دکوراسیون اتاق ناهارخوری نقش مهمی دارند. ما در این مقاله چند روش برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها دکوراسیون پذیرایی خود را زیبا کنید.

ایده هایی برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در اتاق های پذیرایی مستطیل شکل

در اتاق های پذیرایی بزرگ دست شما برای جای گذاری وسایل باز است و می توانید میز ناهارخوری و مبل را در هر جایی که دوست دارید قرار دهید. در این قسمت چهار ایده را برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل بررسی می کنیم. در بعضی خانه ها اتاق پذیرایی از ناهارخوری جداست. بهتر است ترکیب اتاق پذیرایی و اتاق ناهارخوری را امتحان کنید و مبلمان و میز ناهارخوری را در کنار هم قرار دهید، از این روش ها استفاده کنید:

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

  1. اتاق نشیمن را با سبک پاریسی چیدمان کنید

در یک اتاق نشیمن مستطیل شکل، یک میز ناهارخوری فرانسوی با صندلی های عتیقه احاطه نشیمن شده اند و مبل راحتی به این شکل قرار داده شده است. مبل راحتی نیز به گونه ای قرار گرفته است که بتوانید از فضا بیشترین استفاده را ببرید و اتاق پذیراتی تان بزرگ تر به نظر برسد.

همانطور که می دانید نوع میز ناهارخوری و مبلمان در دکوراسیون اتاق اهمیت دارد. میز های ناهارخوری مستطیل شکل مناسب ترین نوع برای اتاق های نشیمن مستطیلی هستند و این اتاق ها را بزرگ تر جلوه می دهند. شما می توانید انواع میز های ناهارخوری مانند میز ناهارخوری کلاسیک فرانسوی، میز ناهارخوری چستر، مدرن، کم جا و … را در سایت فروشگاه چوبکده پیدا کنید و با توجه به نیازتان هر نوعی را که می خواهید خریداری کنید. تنوع مبلمان نیز در این سایت بی نظیر است و با انتخاب انواع مبلمان متناسب با اتاق نشیمن مستطیل شکل، می توانید فضای دکوراسیون اتاق خود را زیبا و متفاوت جلوه دهید.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

  1. اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری را ترکیب کنید

همانطور که در عکس می بینید، اتاق ناهارخوری بین آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دارد و میز ناهارخوری در وسط اتاق قرار گرفته است تا حداکثر استفاده را از آن ببرید. درواقع چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل به گونه ای است که مبل در گوشه قرار بگیرد و میز ناهارخوری در وسط اتاق.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

  1. میز ناهارخوری و مبل را پشت به پشت هم قرار دهید

در این نوع دکوراسیون، مبلمان و میز ناهارخوری هر کدام در گوشه های از اتاق پذیرایی قرار دارند. این نوع چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل، باعث می شود که فضای ناهار خوردن از فضای پذیرایی و نشیمن جدا شود و همین موضوع باعث آرامش ذهنی شما می شود.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

  1. میز ناهارخوری را در امتداد مبل ها بگذارید

تفاوت این دکوراسیون با قبلی در این است که در سبک دکوراسیون قبلی صندلی ها و مبل ها پشت به پشت یکدیگر بودند و در این نوع دکوراسیون میز ناهارخوری و مبل ها پشت به پشت یکدیگرند. در دکوراسیون قبلی شما می توانید همراه با صرف غذا تلویزیون تماشا کنید و در این نوع دکوراسیون شما می توانید به منظره بیرون از پنجره خیره شوید و در هنگام صرف غذا آرامش زیادی را تجربه کنید.

طراحی لوکس و مدرن شما را متمایز می کند

  1. طراحی لوکس و مدرن شما را متمایز می کند

در این نوع چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل، شما از میز ناهارخوری لوکس و مدرن استفاده می کنید و با قرار دادن آن ها در کنار مبل، بیشترین استفاده را از فضا می برید. در این نوع دکوراسیون فضای جلویی خانه خالی است و شما می توانید وسایل مختلف دیگری را در اتاق پذیرایی خود جای دهید.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری

  1. میز ناهارخوری را نزدیک به آشپزخانه قرار دهید

با قرار دادن میز ناهارخوری در نزدیکی آشپزخانه، فضای بین بخش ناهارخوری و اتاق پذیرایی را جدا کنید. همانطور که در تصویر می بینید، مبل ها در گوشه ای از اتاق قرار گرفته اند و میز ناهارخوری در گوشه دیگر اتاق است. این نوع دکوراسیون فضا را گرم تر و صمیمانه تر می کند.

میز ناهارخوری را در گوشه اتاق جای دهید

  1. میز ناهارخوری را در گوشه اتاق جای دهید

این نوع اتاق پذیرایی علاوه بر مستطیل شکل بودن، تنگ نیز هست و شما برای استفاده بیشتر از آن باید وسایل را به دیوار بچسبانید. قرار دادن میز ناهار خوری در گوشه اتاق، جایی که کمتر رفت و آمد می کنید، باعث می شود که میز ناهارخوری برخورد نداشته باشید و در وقت نیاز از آن استفاده کنید.

دکوراسیون مینیمال

  1. دکوراسیون اسکاندیناوی را برگزینید

این نوع ترکیب زیبا و به نوعی مینمال، از سبک اسکاتلندی الهام گرفته شده است و اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری هیچ مرزی با یکدیگر ندارند. این نوع دکوراسیون برای اتاق های کوچک مناسب است و با این دکوراسیون می توانید از فضا بیشترین استفاده را ببرید. همچنین با ایجاد تناسب، فضای اتاق نشمین را مطبوع و راحت گردانید.

جمع بندی

همانطور که در عکس های مقاله مشاهده کردید، اغلب میز های ناهارخوری برای اتاق های نشیمن مستطیل شکل، خودشان مستطیلی هستند. در هنگام انتخاب میز ناهارخوری، باید بدانید که یک میز ناهارخوری مستطیلی فضایی کافی برای نشستن دارد و شما می توانید در هنگام آمدن مهمان از این نوع میز ها استفاده کنید. همچنین بسیاری از اتاق های نشیمن مستطیلی باریک هستند و میز های ناهارخوری با شکل های مربع یا دایره ای برای این نوع اتاق ها مناسب نیست. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با چند روش برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل آشنا کنیم. انتخاب هر کدام از این نوع دکوراسیون ها به خودتان و سبک دکوراسیونی موردعلاقه تان بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *